Sumsel United – Persikad Depok
Ultimele 5 / 5: Sumsel United marchează 2.0 și primește 1.6. Persikad Depok 1.6 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 47% · Egal 26% · Oaspete 27%
Goluri / meci
2.0 + 1.6
Peste 2.5
1.69 · forma 80% / 100%
GG
Da 1.63 · Nu 2.15
Analiză Sumsel United – Persikad Depok
Sumsel United o primește pe Persikad Depok duminică, 18 octombrie, ora 11:30 (ora României), în Liga 2 (Indonezia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Sumsel United are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 8 goluri primite (2,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Persikad Depok are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 8 goluri primite (1,6 marcate și 1,6 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Persikad Depok stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Sumsel United a câștigat 2, Persikad Depok a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 3. Ultima întâlnire, pe 18.04.2026, s-a terminat Sumsel United 1–1 Persikad Depok.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.92 / 3.50 / 3.35. După ce scoatem marja (aproximativ 10,5% pe piața asta), rămân 47% pentru Sumsel United, 26% pentru egal și 27% pentru Persikad Depok. Favorită e Sumsel United. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.69 și sub 2.5 la 2.02, adică 54% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.63 și Nu la 2.15.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,80 – 1,60) și cele deduse din cote (1,66 – 1,20) și ajunge la 1,73 goluri estimate pentru Sumsel United și 1,40 pentru Persikad Depok, adică 3,13 în total. Cu aceste valori, Sumsel United câștigă în 46% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Persikad Depok câștigă în 31%. Peste 2.5 goluri are 61%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,6%.
| Indicator | Sumsel United | Persikad Depok |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 4-0-1 |
| Puncte / meci | 1,40 | 2,40 |
| Goluri marcate (medie) | 10 (2,0) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 80% | 100% |
| % GG | 80% | 80% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 2 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,73 | 1,40 |
| Șanse de victorie (model) | 46% | 31% |
Goluri estimate
1,73 – 1,40 · total 3,13
1X2 model
46% · 23% · 31%
Peste 2.5 model
61% · cotă corectă 1.64
GG model
62% · cotă corectă 1.61
Sub 2.5: 39% · Peste 2.5: 61% · total goluri în 90 de minute
| Sumsel Unit. ↓ / Persikad De. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,4 | 6,1 | 4,3 | 2,0 | 0,7 | 0,2 |
| 1 | 7,6 | 10,6 | 7,4 | 3,5 | 1,2 | 0,3 |
| 2 | 6,5 | 9,2 | 6,4 | 3,0 | 1,0 | 0,3 |
| 3 | 3,8 | 5,3 | 3,7 | 1,7 | 0,6 | 0,2 |
| 4 | 1,6 | 2,3 | 1,6 | 0,7 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,6 | 0,8 | 0,6 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Sumsel United, coloane = goluri Persikad Depok.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Sumsel United. Sumsel United primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Persikad Depok. Persikad Depok primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,40 goluri, cotele doar 2,86. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.23 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.69 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 1.63 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 18.04.26 | Sumsel United – Persikad Depok | — | 1–1 |
| 13.11.25 | Sumsel United – Persikad Depok | 2–0 | 3–1 |
| 13.09.25 | Persikad Depok – Sumsel United | — | 0–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Sumsel United – Persikad Depok?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 11:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Sumsel United – Persikad Depok?
Meciul face parte din Liga 2 (Indonezia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Sumsel United – Persikad Depok?
Cotele 1X2 sunt 1.92 / 3.50 / 3.35. Fără marjă, asta înseamnă 47% pentru Sumsel United, 26% egal și 27% pentru Persikad Depok, cu Sumsel United favorită la cota 1.92.
Câte goluri se așteaptă în Sumsel United – Persikad Depok?
Modelul nostru estimează 3,13 goluri (1,73 pentru Sumsel United, 1,40 pentru Persikad Depok). Peste 2.5 goluri are 61%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor este 1–1.