Vineri16 octombrie
Live 80 Pune pont

IndoneziaIndonezia · Liga 2

PSGC Ciamis – PSIS Semarang

PSGC Ciamis
ÎVÎVÎ
15:00 Sâmbătă, 17 octombrie
PSIS Semarang
ÎVVEV
13.00 X3.20 22.17
1X1.55 X21.30 121.25

Ultimele 5 / 5: PSGC Ciamis marchează 1.0 și primește 1.8. PSIS Semarang 1.6 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 30% · Egal 28% · Oaspete 42%

Goluri / meci

1.0 + 1.6

Peste 2.5

— · forma 60% / 60%

GG

—

Analiză PSGC Ciamis – PSIS Semarang

PSGC Ciamis o primește pe PSIS Semarang sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Liga 2 (Indonezia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

PSGC Ciamis are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 9 goluri primite (1,0 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. PSIS Semarang are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 5 goluri primite (1,6 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, PSIS Semarang stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.00 / 3.20 / 2.17. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 30% pentru PSGC Ciamis, 28% pentru egal și 42% pentru PSIS Semarang. Favorită e PSIS Semarang.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,00 goluri estimate pentru PSGC Ciamis și 1,70 pentru PSIS Semarang, adică 2,70 în total. Cu aceste valori, PSGC Ciamis câștigă în 22% din cazuri, egalul iese în 24%, iar PSIS Semarang câștigă în 54%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 11,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorPSGC CiamisPSIS Semarang
Meciuri analizate55
V-E-Î2-0-33-1-1
Puncte / meci1,202,00
Goluri marcate (medie)5 (1,0)8 (1,6)
Goluri primite (medie)9 (1,8)5 (1,0)
% Peste 2.560%60%
% GG40%60%
Goluri estimate (model)1,001,70
Șanse de victorie (model)22%54%

Goluri estimate

1,00 – 1,70 · total 2,70

1X2 model

22% · 24% · 54%

Peste 2.5 model

51% · cotă corectă 1.96

GG model

52% · cotă corectă 1.92

Distribuția golurilor
7%0
18%1
24%2
22%3
15%4
14%5+

Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
PSGC Ciamis ↓ / PSIS Semara. →012345
0 6,7 11,4 9,7 5,5 2,3 0,8
1 6,7 11,4 9,7 5,5 2,3 0,8
2 3,4 5,7 4,9 2,8 1,2 0,4
3 1,1 1,9 1,6 0,9 0,4 0,1
4 0,3 0,5 0,4 0,2 0,1 0,0
5 0,1 0,1 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri PSGC Ciamis, coloane = goluri PSIS Semarang.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: PSGC Ciamis. PSGC Ciamis primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie PSIS Semarang are 54% în model (cotă corectă 1.85), iar cota 2.17 e peste ea, deci are valoare. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33). Scorul cel mai probabil: 0–1 (11,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
1.6
1.8
Primite / meci
1.0
40%
Victorii
60%
60%
Peste 2.5
60%
40%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe PSGC Ciamis – PSIS Semarang?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă PSGC Ciamis – PSIS Semarang?

Meciul face parte din Liga 2 (Indonezia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre PSGC Ciamis – PSIS Semarang?

Cotele 1X2 sunt 3.00 / 3.20 / 2.17. Fără marjă, asta înseamnă 30% pentru PSGC Ciamis, 28% egal și 42% pentru PSIS Semarang, cu PSIS Semarang favorită la cota 2.17.

Câte goluri se așteaptă în PSGC Ciamis – PSIS Semarang?

Modelul nostru estimează 2,70 goluri (1,00 pentru PSGC Ciamis, 1,70 pentru PSIS Semarang). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor este 0–1.

Alte meciuri din Liga 2
17.10
11:30
Semen Padang – PSMS Medan 2.372.70
11.10
11:30
Pekanbaru FC – PSMS Medan 2–1
11.10
11:30
Persis Solo – Dejan FC 0–0