RANS Nusantara – Persela Lamongan
Ultimele 5 / 5: RANS Nusantara marchează 3.2 și primește 1.8. Persela Lamongan 2.2 / 0.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 35% · Egal 27% · Oaspete 38%
Goluri / meci
3.2 + 2.2
Peste 2.5
1.76 · forma 100% / 20%
GG
Da 1.64 · Nu 2.12
Analiză RANS Nusantara – Persela Lamongan
RANS Nusantara o primește pe Persela Lamongan sâmbătă, 17 octombrie, ora 11:30 (ora României), în Liga 2 (Indonezia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
RANS Nusantara are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 16 goluri marcate și 9 goluri primite (3,2 marcate și 1,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Persela Lamongan are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 1 gol primite (2,2 marcate și 0,2 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Persela Lamongan stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, RANS Nusantara a câștigat 0, Persela Lamongan a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 14.12.2024, s-a terminat RANS Nusantara 0–3 Persela Lamongan.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.57 / 3.35 / 2.37. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 35% pentru RANS Nusantara, 27% pentru egal și 38% pentru Persela Lamongan. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.76 și sub 2.5 la 1.95, adică 53% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.64 și Nu la 2.12.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,70 – 2,00) și cele deduse din cote (1,36 – 1,42) și ajunge la 1,53 goluri estimate pentru RANS Nusantara și 1,71 pentru Persela Lamongan, adică 3,24 în total. Cu aceste valori, RANS Nusantara câștigă în 35% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Persela Lamongan câștigă în 42%. Peste 2.5 goluri are 63%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,2%.
| Indicator | RANS Nusantara | Persela Lamongan |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 4-1-0 |
| Puncte / meci | 2,00 | 2,60 |
| Goluri marcate (medie) | 16 (3,2) | 11 (2,2) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 1 (0,2) |
| % Peste 2.5 | 100% | 20% |
| % GG | 100% | 20% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,53 | 1,71 |
| Șanse de victorie (model) | 35% | 42% |
Goluri estimate
1,53 – 1,71 · total 3,24
1X2 model
35% · 23% · 42%
Peste 2.5 model
63% · cotă corectă 1.59
GG model
64% · cotă corectă 1.56
Sub 2.5: 37% · Peste 2.5: 63% · total goluri în 90 de minute
| RANS Nusant. ↓ / Persela Lam. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,9 | 6,7 | 5,7 | 3,3 | 1,4 | 0,5 |
| 1 | 6,0 | 10,2 | 8,8 | 5,0 | 2,1 | 0,7 |
| 2 | 4,6 | 7,8 | 6,7 | 3,8 | 1,6 | 0,6 |
| 3 | 2,3 | 4,0 | 3,4 | 1,9 | 0,8 | 0,3 |
| 4 | 0,9 | 1,5 | 1,3 | 0,7 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,3 | 0,5 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri RANS Nusantara, coloane = goluri Persela Lamongan.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: RANS Nusantara. RANS Nusantara primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,70 goluri, cotele doar 2,78. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: RANS Nusantara 35%, egal 23%, Persela Lamongan 42%. Peste 2.5 goluri are 63% în model (cotă corectă 1.59), iar cota 1.76 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.64 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 14.12.24 | RANS Nusantara – Persela Lamongan | — | 0–3 |
| 07.10.24 | Persela Lamongan – RANS Nusantara | 1–0 | 1–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe RANS Nusantara – Persela Lamongan?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 11:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă RANS Nusantara – Persela Lamongan?
Meciul face parte din Liga 2 (Indonezia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre RANS Nusantara – Persela Lamongan?
Cotele 1X2 sunt 2.57 / 3.35 / 2.37. Fără marjă, asta înseamnă 35% pentru RANS Nusantara, 27% egal și 38% pentru Persela Lamongan, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în RANS Nusantara – Persela Lamongan?
Modelul nostru estimează 3,24 goluri (1,53 pentru RANS Nusantara, 1,71 pentru Persela Lamongan). Peste 2.5 goluri are 63%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor este 1–1.