Persiraja Aceh – FC Bekasi City
Ultimele 5 / 5: Persiraja Aceh marchează 1.2 și primește 1.6. FC Bekasi City 1.2 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 39% · Egal 29% · Oaspete 32%
Goluri / meci
1.2 + 1.2
Peste 2.5
— · forma 80% / 40%
GG
—
Analiză Persiraja Aceh – FC Bekasi City
Persiraja Aceh o primește pe FC Bekasi City sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:30 (ora României), în Liga 2 (Indonezia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Persiraja Aceh are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 8 goluri primite (1,2 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. FC Bekasi City are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 5 goluri primite (1,2 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Persiraja Aceh a câștigat 0, FC Bekasi City a câștigat 2, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 4. Ultima întâlnire, pe 22.02.2026, s-a terminat FC Bekasi City 1–0 Persiraja Aceh.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.35 / 3.10 / 2.80. După ce scoatem marja (aproximativ 10,5% pe piața asta), rămân 39% pentru Persiraja Aceh, 29% pentru egal și 32% pentru FC Bekasi City. Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,10 goluri estimate pentru Persiraja Aceh și 1,40 pentru FC Bekasi City, adică 2,50 în total. Cu aceste valori, Persiraja Aceh câștigă în 29% din cazuri, egalul iese în 27%, iar FC Bekasi City câștigă în 44%. Peste 2.5 goluri are 45%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,6%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 10 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Persiraja Aceh | FC Bekasi City |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-0-4 | 1-1-3 |
| Puncte / meci | 0,60 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 80% | 40% |
| % GG | 80% | 40% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 0 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,10 | 1,40 |
| Șanse de victorie (model) | 29% | 44% |
Goluri estimate
1,10 – 1,40 · total 2,50
1X2 model
29% · 27% · 44%
Peste 2.5 model
45% · cotă corectă 2.22
GG model
50% · cotă corectă 2.00
Sub 2.5: 55% · Peste 2.5: 45% · total goluri în 90 de minute
| Persiraja A. ↓ / FC Bekasi C. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 8,2 | 11,5 | 8,0 | 3,8 | 1,3 | 0,4 |
| 1 | 9,0 | 12,6 | 8,8 | 4,1 | 1,4 | 0,4 |
| 2 | 5,0 | 7,0 | 4,9 | 2,3 | 0,8 | 0,2 |
| 3 | 1,8 | 2,5 | 1,8 | 0,8 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 0,5 | 0,7 | 0,5 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Persiraja Aceh, coloane = goluri FC Bekasi City.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Persiraja Aceh. Persiraja Aceh primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,3 goluri, față de 2,50 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 71% în model (cotă corectă 1.41), iar cota 1.68 e peste ea, deci are valoare. Sub 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82). Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 22.02.26 | FC Bekasi City – Persiraja Aceh | — | 1–0 |
| 03.01.26 | FC Bekasi City – Persiraja Aceh | — | 0–0 |
| 12.10.25 | Persiraja Aceh – FC Bekasi City | — | 1–1 |
| 19.09.24 | FC Bekasi City – Persiraja Aceh | — | 2–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Persiraja Aceh – FC Bekasi City?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Persiraja Aceh – FC Bekasi City?
Meciul face parte din Liga 2 (Indonezia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Persiraja Aceh – FC Bekasi City?
Cotele 1X2 sunt 2.35 / 3.10 / 2.80. Fără marjă, asta înseamnă 39% pentru Persiraja Aceh, 29% egal și 32% pentru FC Bekasi City, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Persiraja Aceh – FC Bekasi City?
Modelul nostru estimează 2,50 goluri (1,10 pentru Persiraja Aceh, 1,40 pentru FC Bekasi City). Peste 2.5 goluri are 45%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor este 1–1.