Sâmbătă17 octombrie
Live 250 Pune pont

Bosnia si HertegovinaBosnia si Hertegovina · Prva Liga - FBiH

Stupcanica Olovo – GOSK Gabela

Stupcanica Olovo
VEÎVÎ
15:30 Duminică, 18 octombrie
GOSK Gabela
ÎEÎÎV
11.58 X3.75 24.65
1X1.12 X22.07 121.18

Ultimele 5 / 5: Stupcanica Olovo marchează 1.8 și primește 1.4. GOSK Gabela 0.8 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 57% · Egal 24% · Oaspete 19%

Goluri / meci

1.8 + 0.8

Peste 2.5

1.75 · forma 60% / 40%

GG

—

Analiză Stupcanica Olovo – GOSK Gabela

Stupcanica Olovo o primește pe GOSK Gabela duminică, 18 octombrie, ora 15:30 (ora României), în Prva Liga - FBiH (Bosnia si Hertegovina). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Stupcanica Olovo are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 7 goluri primite (1,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. GOSK Gabela are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 7 goluri primite (0,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Stupcanica Olovo stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Stupcanica Olovo a câștigat 1, GOSK Gabela a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 26.04.2026, s-a terminat GOSK Gabela 1–2 Stupcanica Olovo.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.58 / 3.75 / 4.65. După ce scoatem marja (aproximativ 11,5% pe piața asta), rămân 57% pentru Stupcanica Olovo, 24% pentru egal și 19% pentru GOSK Gabela. Favorită e Stupcanica Olovo. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.75 și sub 2.5 la 1.95, adică 53% șanse pentru peste 2.5, fără marjă.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 1,10) și cele deduse din cote (1,82 – 0,97) și ajunge la 1,71 goluri estimate pentru Stupcanica Olovo și 1,03 pentru GOSK Gabela, adică 2,74 în total. Cu aceste valori, Stupcanica Olovo câștigă în 53% din cazuri, egalul iese în 24%, iar GOSK Gabela câștigă în 23%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,4%.

Statistici-cheie
IndicatorStupcanica OlovoGOSK Gabela
Meciuri analizate55
V-E-Î2-1-21-1-3
Puncte / meci1,400,80
Goluri marcate (medie)9 (1,8)4 (0,8)
Goluri primite (medie)7 (1,4)7 (1,4)
% Peste 2.560%40%
% GG80%40%
Victorii H2H (2 meciuri)10
Goluri estimate (model)1,711,03
Șanse de victorie (model)53%23%

Goluri estimate

1,71 – 1,03 · total 2,74

1X2 model

53% · 24% · 23%

Peste 2.5 model

51% · cotă corectă 1.96

GG model

53% · cotă corectă 1.89

Distribuția golurilor
7%0
18%1
24%2
22%3
15%4
14%5+

Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Stupcanica . ↓ / GOSK Gabela →012345
0 6,5 6,7 3,4 1,2 0,3 0,1
1 11,0 11,4 5,9 2,0 0,5 0,1
2 9,4 9,7 5,0 1,7 0,4 0,1
3 5,4 5,5 2,9 1,0 0,3 0,1
4 2,3 2,4 1,2 0,4 0,1 0,0
5 0,8 0,8 0,4 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Stupcanica Olovo, coloane = goluri GOSK Gabela.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Stupcanica Olovo are 53% în model (cotă corectă 1.89), dar cota 1.58 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33). Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.8
Goluri / meci
0.8
1.4
Primite / meci
1.4
40%
Victorii
20%
60%
Peste 2.5
40%
80%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Stupcanica Olovo – GOSK Gabela?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Stupcanica Olovo – GOSK Gabela?

Meciul face parte din Prva Liga - FBiH (Bosnia si Hertegovina). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Stupcanica Olovo – GOSK Gabela?

Cotele 1X2 sunt 1.58 / 3.75 / 4.65. Fără marjă, asta înseamnă 57% pentru Stupcanica Olovo, 24% egal și 19% pentru GOSK Gabela, cu Stupcanica Olovo favorită la cota 1.58.

Câte goluri se așteaptă în Stupcanica Olovo – GOSK Gabela?

Modelul nostru estimează 2,74 goluri (1,71 pentru Stupcanica Olovo, 1,03 pentru GOSK Gabela). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Prva Liga - FBiH
17.10
15:30
Capljina – Tosk Tesanj 1–1
18.10
17:30
Posusje – Travnik 1.903.70