Bosnia si Hertegovina · Prva Liga - FBiH
Bratstvo Gracanica – Radnik Hadzici
Ultimele 5 / 5: Bratstvo Gracanica marchează 1.4 și primește 1.6. Radnik Hadzici 0.6 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 52% · Egal 27% · Oaspete 21%
Goluri / meci
1.4 + 0.6
Peste 2.5
2.12 · forma 60% / 40%
GG
—
Analiză Bratstvo Gracanica – Radnik Hadzici
Bratstvo Gracanica o primește pe Radnik Hadzici sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30 (ora României), în Prva Liga - FBiH (Bosnia si Hertegovina). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Bratstvo Gracanica are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 8 goluri primite (1,4 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Radnik Hadzici are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 8 goluri primite (0,6 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Bratstvo Gracanica stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Bratstvo Gracanica a câștigat 3, Radnik Hadzici a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 5. Ultima întâlnire, pe 04.04.2026, s-a terminat Bratstvo Gracanica 1–3 Radnik Hadzici.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.72 / 3.35 / 4.30. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 52% pentru Bratstvo Gracanica, 27% pentru egal și 21% pentru Radnik Hadzici. Favorită e Bratstvo Gracanica. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.12 și sub 2.5 la 1.62, adică 43% șanse pentru peste 2.5, fără marjă.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 1,10) și cele deduse din cote (1,54 – 0,88) și ajunge la 1,52 goluri estimate pentru Bratstvo Gracanica și 0,99 pentru Radnik Hadzici, adică 2,51 în total. Cu aceste valori, Bratstvo Gracanica câștigă în 49% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Radnik Hadzici câștigă în 25%. Peste 2.5 goluri are 46%, GG are 49%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 12,4%.
| Indicator | Bratstvo Gracanica | Radnik Hadzici |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-3-1 | 1-0-4 |
| Puncte / meci | 1,20 | 0,60 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 3 (0,6) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 80% | 20% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 3 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,52 | 0,99 |
| Șanse de victorie (model) | 49% | 25% |
Goluri estimate
1,52 – 0,99 · total 2,51
1X2 model
49% · 26% · 25%
Peste 2.5 model
46% · cotă corectă 2.17
GG model
49% · cotă corectă 2.04
Sub 2.5: 54% · Peste 2.5: 46% · total goluri în 90 de minute
| Bratstvo Gr. ↓ / Radnik Hadz. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 8,1 | 8,0 | 4,0 | 1,3 | 0,3 | 0,1 |
| 1 | 12,4 | 12,2 | 6,1 | 2,0 | 0,5 | 0,1 |
| 2 | 9,4 | 9,3 | 4,6 | 1,5 | 0,4 | 0,1 |
| 3 | 4,8 | 4,7 | 2,3 | 0,8 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 1,8 | 1,8 | 0,9 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,5 | 0,5 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Bratstvo Gracanica, coloane = goluri Radnik Hadzici.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Bratstvo Gracanica. Bratstvo Gracanica primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Radnik Hadzici. Radnik Hadzici primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Bratstvo Gracanica e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 75% în model (cotă corectă 1.33), dar cota 1.14 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 72% în model (cotă corectă 1.39). Scorul cel mai probabil: 1–0 (12,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 04.04.26 | Bratstvo Gracanica – Radnik Hadzici | — | 1–3 |
| 13.09.25 | Radnik Hadzici – Bratstvo Gracanica | — | 0–0 |
| 31.05.25 | Bratstvo Gracanica – Radnik Hadzici | — | 2–1 |
| 16.11.24 | Radnik Hadzici – Bratstvo Gracanica | — | 0–1 |
| 30.03.24 | Radnik Hadzici – Bratstvo Gracanica | — | 0–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Bratstvo Gracanica – Radnik Hadzici?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Bratstvo Gracanica – Radnik Hadzici?
Meciul face parte din Prva Liga - FBiH (Bosnia si Hertegovina). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Bratstvo Gracanica – Radnik Hadzici?
Cotele 1X2 sunt 1.72 / 3.35 / 4.30. Fără marjă, asta înseamnă 52% pentru Bratstvo Gracanica, 27% egal și 21% pentru Radnik Hadzici, cu Bratstvo Gracanica favorită la cota 1.72.
Câte goluri se așteaptă în Bratstvo Gracanica – Radnik Hadzici?
Modelul nostru estimează 2,51 goluri (1,52 pentru Bratstvo Gracanica, 0,99 pentru Radnik Hadzici). Peste 2.5 goluri are 46%, GG are 49%, iar cel mai probabil scor este 1–0.