Bosnia si Hertegovina · Prva Liga - FBiH
Rudar Kakanj – Buducnost Banovici
Ultimele 5 / 5: Rudar Kakanj marchează 1.0 și primește 0.8. Buducnost Banovici 1.2 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 45% · Egal 27% · Oaspete 28%
Goluri / meci
1.0 + 1.2
Peste 2.5
1.85 · forma 20% / 60%
GG
—
Analiză Rudar Kakanj – Buducnost Banovici
Rudar Kakanj o primește pe Buducnost Banovici sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30 (ora României), în Prva Liga - FBiH (Bosnia si Hertegovina). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Rudar Kakanj are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 4 goluri primite (1,0 marcate și 0,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Buducnost Banovici are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 9 goluri primite (1,2 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 1 întâlniri directe din baza noastră, Rudar Kakanj a câștigat 1, Buducnost Banovici a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 7,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 1 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 1. Ultima întâlnire, pe 06.04.2024, s-a terminat Rudar Kakanj 4–3 Buducnost Banovici.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.00 / 3.35 / 3.15. După ce scoatem marja (aproximativ 11,6% pe piața asta), rămân 45% pentru Rudar Kakanj, 27% pentru egal și 28% pentru Buducnost Banovici. Favorită e Rudar Kakanj. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.85 și sub 2.5 la 1.85, adică 50% șanse pentru peste 2.5, fără marjă.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 1,00) și cele deduse din cote (1,51 – 1,16) și ajunge la 1,46 goluri estimate pentru Rudar Kakanj și 1,08 pentru Buducnost Banovici, adică 2,54 în total. Cu aceste valori, Rudar Kakanj câștigă în 46% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Buducnost Banovici câștigă în 28%. Peste 2.5 goluri are 47%, GG are 51%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,4%.
| Indicator | Rudar Kakanj | Buducnost Banovici |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 1,40 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 20% | 60% |
| % GG | 40% | 80% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,46 | 1,08 |
| Șanse de victorie (model) | 46% | 28% |
Goluri estimate
1,46 – 1,08 · total 2,54
1X2 model
46% · 26% · 28%
Peste 2.5 model
47% · cotă corectă 2.13
GG model
51% · cotă corectă 1.96
Sub 2.5: 53% · Peste 2.5: 47% · total goluri în 90 de minute
| Rudar Kakanj ↓ / Buducnost B. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,9 | 8,5 | 4,6 | 1,7 | 0,4 | 0,1 |
| 1 | 11,5 | 12,4 | 6,7 | 2,4 | 0,7 | 0,1 |
| 2 | 8,4 | 9,1 | 4,9 | 1,8 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 4,1 | 4,4 | 2,4 | 0,9 | 0,2 | 0,1 |
| 4 | 1,5 | 1,6 | 0,9 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,4 | 0,5 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Rudar Kakanj, coloane = goluri Buducnost Banovici.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Buducnost Banovici. Buducnost Banovici primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.26 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 72% în model (cotă corectă 1.39). Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 06.04.24 | Rudar Kakanj – Buducnost Banovici | — | 4–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Rudar Kakanj – Buducnost Banovici?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Rudar Kakanj – Buducnost Banovici?
Meciul face parte din Prva Liga - FBiH (Bosnia si Hertegovina). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Rudar Kakanj – Buducnost Banovici?
Cotele 1X2 sunt 2.00 / 3.35 / 3.15. Fără marjă, asta înseamnă 45% pentru Rudar Kakanj, 27% egal și 28% pentru Buducnost Banovici, cu Rudar Kakanj favorită la cota 2.00.
Câte goluri se așteaptă în Rudar Kakanj – Buducnost Banovici?
Modelul nostru estimează 2,54 goluri (1,46 pentru Rudar Kakanj, 1,08 pentru Buducnost Banovici). Peste 2.5 goluri are 47%, GG are 51%, iar cel mai probabil scor este 1–1.