Duminică18 octombrie
Live 41 Pune pont

ArgentinaArgentina · Primera C

Sportivo Barracas – Sacachispas

Sportivo Barracas
EÎEÎÎ
21:00 Luni, 19 octombrie
Sacachispas
VEÎÎÎ
13.20 X2.85 22.25
1X1.51 X21.26 121.32

Ultimele 5 / 5: Sportivo Barracas marchează 0.2 și primește 1.2. Sacachispas 0.2 / 1.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 28% · Egal 32% · Oaspete 40%

Goluri / meci

0.2 + 0.2

Peste 2.5

2.60 · forma 0% / 20%

GG

Da 2.17 · Nu 1.61

Analiză Sportivo Barracas – Sacachispas

Sportivo Barracas o primește pe Sacachispas luni, 19 octombrie, ora 21:00 (ora României), în Primera C (Argentina). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Sportivo Barracas are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 1 gol marcate și 6 goluri primite (0,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Sacachispas are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 1 gol marcate și 6 goluri primite (0,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.20 / 2.85 / 2.25. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 28% pentru Sportivo Barracas, 32% pentru egal și 40% pentru Sacachispas. Favorită e Sacachispas. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.60 și sub 2.5 la 1.40, adică 35% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.17 și Nu la 1.61.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,70 – 0,70) și cele deduse din cote (0,93 – 1,17) și ajunge la 0,82 goluri estimate pentru Sportivo Barracas și 0,93 pentru Sacachispas, adică 1,75 în total. Cu aceste valori, Sportivo Barracas câștigă în 30% din cazuri, egalul iese în 34%, iar Sacachispas câștigă în 36%. Peste 2.5 goluri are 26%, GG are 34%, iar cel mai probabil scor exact este 0–0, cu 17,4%.

Statistici-cheie
IndicatorSportivo BarracasSacachispas
Meciuri analizate55
V-E-Î0-2-31-1-3
Puncte / meci0,400,80
Goluri marcate (medie)1 (0,2)1 (0,2)
Goluri primite (medie)6 (1,2)6 (1,2)
% Peste 2.50%20%
% GG20%0%
Goluri estimate (model)0,820,93
Șanse de victorie (model)30%36%

Goluri estimate

0,82 – 0,93 · total 1,75

1X2 model

30% · 34% · 36%

Peste 2.5 model

26% · cotă corectă 3.85

GG model

34% · cotă corectă 2.94

Distribuția golurilor
17%0
30%1
27%2
16%3
7%4
3%5+

Sub 2.5: 74% · Peste 2.5: 26% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Sportivo Ba. ↓ / Sacachispas →012345
0 17,4 16,2 7,5 2,3 0,5 0,1
1 14,2 13,3 6,2 1,9 0,4 0,1
2 5,8 5,4 2,5 0,8 0,2 0,0
3 1,6 1,5 0,7 0,2 0,0 0,0
4 0,3 0,3 0,1 0,0 0,0 0,0
5 0,1 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Sportivo Barracas, coloane = goluri Sacachispas.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Atac anemic: Sportivo Barracas. Sportivo Barracas a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Atac anemic: Sacachispas. Sacachispas a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 1,40 goluri, cotele doar 2,10. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Favorit fără formă. Sacachispas e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 34% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 70% în model (cotă corectă 1.43), dar cota 1.26 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), iar cota 1.40 e în linie cu ea. Nu marchează ambele (NG) are 66% în model (cotă corectă 1.52), iar cota 1.61 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 0–0 (17,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.2
Goluri / meci
0.2
1.2
Primite / meci
1.2
0%
Victorii
20%
0%
Peste 2.5
20%
20%
GG
0%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Sportivo Barracas – Sacachispas?

Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 21:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Sportivo Barracas – Sacachispas?

Meciul face parte din Primera C (Argentina). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Sportivo Barracas – Sacachispas?

Cotele 1X2 sunt 3.20 / 2.85 / 2.25. Fără marjă, asta înseamnă 28% pentru Sportivo Barracas, 32% egal și 40% pentru Sacachispas, cu Sacachispas favorită la cota 2.25.

Câte goluri se așteaptă în Sportivo Barracas – Sacachispas?

Modelul nostru estimează 1,75 goluri (0,82 pentru Sportivo Barracas, 0,93 pentru Sacachispas). Peste 2.5 goluri are 26%, GG are 34%, iar cel mai probabil scor este 0–0.

Alte meciuri din Primera C
19.10
21:00
CA Lugano – Canuelas 3.152.27
17.10
21:00
Berazategui – Lujan 0–0