Club Mercedes – Leones de Rosario FC
Ultimele 5 / 5: Club Mercedes marchează 1.0 și primește 0.4. Leones de Rosario FC 1.0 / 0.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 28% · Egal 31% · Oaspete 41%
Goluri / meci
1.0 + 1.0
Peste 2.5
2.52 · forma 0% / 20%
GG
Da 2.17 · Nu 1.61
Analiză Club Mercedes – Leones de Rosario FC
Club Mercedes o primește pe Leones de Rosario FC sâmbătă, 17 octombrie, ora 22:30 (ora României), în Primera C (Argentina). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Club Mercedes are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 2 goluri primite (1,0 marcate și 0,4 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Leones de Rosario FC are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 3 goluri primite (1,0 marcate și 0,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Club Mercedes stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.20 / 2.87 / 2.22. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 28% pentru Club Mercedes, 31% pentru egal și 41% pentru Leones de Rosario FC. Favorită e Leones de Rosario FC. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.52 și sub 2.5 la 1.42, adică 36% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.17 și Nu la 1.61.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,80 – 0,70) și cele deduse din cote (0,95 – 1,19) și ajunge la 0,87 goluri estimate pentru Club Mercedes și 0,95 pentru Leones de Rosario FC, adică 1,82 în total. Cu aceste valori, Club Mercedes câștigă în 31% din cazuri, egalul iese în 33%, iar Leones de Rosario FC câștigă în 36%. Peste 2.5 goluri are 27%, GG are 36%, iar cel mai probabil scor exact este 0–0, cu 16,2%.
| Indicator | Club Mercedes | Leones de Rosario FC |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-2-0 | 2-2-1 |
| Puncte / meci | 2,20 | 1,60 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 2 (0,4) | 3 (0,6) |
| % Peste 2.5 | 0% | 20% |
| % GG | 40% | 40% |
| Goluri estimate (model) | 0,87 | 0,95 |
| Șanse de victorie (model) | 31% | 36% |
Goluri estimate
0,87 – 0,95 · total 1,82
1X2 model
31% · 33% · 36%
Peste 2.5 model
27% · cotă corectă 3.70
GG model
36% · cotă corectă 2.78
Sub 2.5: 73% · Peste 2.5: 27% · total goluri în 90 de minute
| Club Merced. ↓ / Leones de R. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 16,2 | 15,4 | 7,3 | 2,3 | 0,5 | 0,1 |
| 1 | 14,1 | 13,4 | 6,4 | 2,0 | 0,5 | 0,1 |
| 2 | 6,1 | 5,8 | 2,8 | 0,9 | 0,2 | 0,0 |
| 3 | 1,8 | 1,7 | 0,8 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 0,4 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Club Mercedes, coloane = goluri Leones de Rosario FC.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 1,50 goluri, cotele doar 2,14. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 33% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.26 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37), iar cota 1.42 e în linie cu ea. Nu marchează ambele (NG) are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.61 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 0–0 (16,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Club Mercedes – Leones de Rosario FC?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 22:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Club Mercedes – Leones de Rosario FC?
Meciul face parte din Primera C (Argentina). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Club Mercedes – Leones de Rosario FC?
Cotele 1X2 sunt 3.20 / 2.87 / 2.22. Fără marjă, asta înseamnă 28% pentru Club Mercedes, 31% egal și 41% pentru Leones de Rosario FC, cu Leones de Rosario FC favorită la cota 2.22.
Câte goluri se așteaptă în Club Mercedes – Leones de Rosario FC?
Modelul nostru estimează 1,82 goluri (0,87 pentru Club Mercedes, 0,95 pentru Leones de Rosario FC). Peste 2.5 goluri are 27%, GG are 36%, iar cel mai probabil scor este 0–0.