Soroksar – Fehervar
Ultimele 5 / 5: Soroksar marchează 4.0 și primește 1.8. Fehervar 1.4 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 42% · Egal 28% · Oaspete 30%
Goluri / meci
4.0 + 1.4
Peste 2.5
1.85 · forma 100% / 80%
GG
Da 1.70 · Nu 2.05
Analiză Soroksar – Fehervar
Soroksar o primește pe Fehervar duminică, 18 octombrie, ora 18:00 (ora României), în NB II (Ungaria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Soroksar are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 20 de goluri marcate și 9 goluri primite (4,0 marcate și 1,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Fehervar are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 8 goluri primite (1,4 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Soroksar stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Soroksar a câștigat 1, Fehervar a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 11.04.2026, s-a terminat Fehervar 1–1 Soroksar.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.17 / 3.30 / 3.05. După ce scoatem marja (aproximativ 9,2% pe piața asta), rămân 42% pentru Soroksar, 28% pentru egal și 30% pentru Fehervar. Favorită e Soroksar. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.85 și sub 2.5 la 1.87, adică 50% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.70 și Nu la 2.05.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,80 – 1,60) și cele deduse din cote (1,47 – 1,21) și ajunge la 2,14 goluri estimate pentru Soroksar și 1,41 pentru Fehervar, adică 3,55 în total. Cu aceste valori, Soroksar câștigă în 54% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Fehervar câștigă în 25%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 67%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 12 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Soroksar | Fehervar |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 2-0-3 |
| Puncte / meci | 2,00 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 20 (4,0) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 100% | 80% |
| % GG | 60% | 60% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 2,14 | 1,41 |
| Șanse de victorie (model) | 54% | 25% |
Goluri estimate
2,14 – 1,41 · total 3,55
1X2 model
54% · 21% · 25%
Peste 2.5 model
69% · cotă corectă 1.45
GG model
67% · cotă corectă 1.49
Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute
| Soroksar ↓ / Fehervar → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,9 | 4,1 | 2,9 | 1,3 | 0,5 | 0,1 |
| 1 | 6,1 | 8,7 | 6,1 | 2,9 | 1,0 | 0,3 |
| 2 | 6,6 | 9,3 | 6,5 | 3,1 | 1,1 | 0,3 |
| 3 | 4,7 | 6,6 | 4,7 | 2,2 | 0,8 | 0,2 |
| 4 | 2,5 | 3,5 | 2,5 | 1,2 | 0,4 | 0,1 |
| 5 | 1,1 | 1,5 | 1,1 | 0,5 | 0,2 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Soroksar, coloane = goluri Fehervar.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Soroksar. Soroksar primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Fehervar. Fehervar primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,40 goluri, cotele doar 2,68. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Soroksar are 54% în model (cotă corectă 1.85), iar cota 2.17 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.85 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 67% în model (cotă corectă 1.49), iar cota 1.70 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,3%).
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 11.04.26 | Fehervar – Soroksar | 1–0 | 1–1 |
| 19.10.25 | Soroksar – Fehervar | 0–0 | 3–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Soroksar – Fehervar?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 18:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Soroksar – Fehervar?
Meciul face parte din NB II (Ungaria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Soroksar – Fehervar?
Cotele 1X2 sunt 2.17 / 3.30 / 3.05. Fără marjă, asta înseamnă 42% pentru Soroksar, 28% egal și 30% pentru Fehervar, cu Soroksar favorită la cota 2.17.
Câte goluri se așteaptă în Soroksar – Fehervar?
Modelul nostru estimează 3,55 goluri (2,14 pentru Soroksar, 1,41 pentru Fehervar). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 67%, iar cel mai probabil scor este 2–1.