Karcagi SE – Szeged Csanad Grosics
Ultimele 5 / 5: Karcagi SE marchează 0.8 și primește 2.4. Szeged Csanad Grosics 1.6 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 33% · Egal 30% · Oaspete 38%
Goluri / meci
0.8 + 1.6
Peste 2.5
2.12 · forma 60% / 40%
GG
Da 1.88 · Nu 1.83
Analiză Karcagi SE – Szeged Csanad Grosics
Karcagi SE o primește pe Szeged Csanad Grosics duminică, 18 octombrie, ora 14:00 (ora României), în NB II (Ungaria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Karcagi SE are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 12 goluri primite (0,8 marcate și 2,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Szeged Csanad Grosics are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 5 goluri primite (1,6 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Karcagi SE a câștigat 1, Szeged Csanad Grosics a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 15.02.2026, s-a terminat Karcagi SE 1–0 Szeged Csanad Grosics.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.80 / 3.10 / 2.42. După ce scoatem marja (aproximativ 9,3% pe piața asta), rămân 33% pentru Karcagi SE, 30% pentru egal și 38% pentru Szeged Csanad Grosics. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.12 și sub 2.5 la 1.62, adică 43% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.88 și Nu la 1.83.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,90 – 2,00) și cele deduse din cote (1,15 – 1,26) și ajunge la 1,03 goluri estimate pentru Karcagi SE și 1,63 pentru Szeged Csanad Grosics, adică 2,66 în total. Cu aceste valori, Karcagi SE câștigă în 24% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Szeged Csanad Grosics câștigă în 51%. Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,7%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 9 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Karcagi SE | Szeged Csanad Grosics |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 1-3-1 |
| Puncte / meci | 0,80 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 12 (2,4) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 60% | 60% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,03 | 1,63 |
| Șanse de victorie (model) | 24% | 51% |
Goluri estimate
1,03 – 1,63 · total 2,66
1X2 model
24% · 25% · 51%
Peste 2.5 model
49% · cotă corectă 2.04
GG model
52% · cotă corectă 1.92
Sub 2.5: 51% · Peste 2.5: 49% · total goluri în 90 de minute
| Karcagi SE ↓ / Szeged Csan. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,0 | 11,4 | 9,3 | 5,0 | 2,1 | 0,7 |
| 1 | 7,2 | 11,7 | 9,6 | 5,2 | 2,1 | 0,7 |
| 2 | 3,7 | 6,0 | 4,9 | 2,7 | 1,1 | 0,4 |
| 3 | 1,3 | 2,1 | 1,7 | 0,9 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 0,3 | 0,5 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Karcagi SE, coloane = goluri Szeged Csanad Grosics.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Karcagi SE. Karcagi SE primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Szeged Csanad Grosics are 51% în model (cotă corectă 1.96), iar cota 2.42 e peste ea, deci are valoare. Peste 1.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), iar cota 1.34 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 15.02.26 | Karcagi SE – Szeged Csanad Grosics | 1–0 | 1–0 |
| 10.08.25 | Szeged Csanad Grosics – Karcagi SE | 0–1 | 2–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Karcagi SE – Szeged Csanad Grosics?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Karcagi SE – Szeged Csanad Grosics?
Meciul face parte din NB II (Ungaria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Karcagi SE – Szeged Csanad Grosics?
Cotele 1X2 sunt 2.80 / 3.10 / 2.42. Fără marjă, asta înseamnă 33% pentru Karcagi SE, 30% egal și 38% pentru Szeged Csanad Grosics, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Karcagi SE – Szeged Csanad Grosics?
Modelul nostru estimează 2,66 goluri (1,03 pentru Karcagi SE, 1,63 pentru Szeged Csanad Grosics). Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor este 1–1.