Vineri16 octombrie
Live 11 Pune pont

UngariaUngaria · NB II

Nagykanizsa FC – Kozarmisleny

Nagykanizsa FC
ÎVEVÎ
14:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Kozarmisleny
ÎEVVÎ
12.15 X3.30 23.10
1X1.30 X21.60 121.27

Ultimele 5 / 5: Nagykanizsa FC marchează 0.8 și primește 0.8. Kozarmisleny 1.2 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 43% · Egal 28% · Oaspete 30%

Goluri / meci

0.8 + 1.2

Peste 2.5

1.90 · forma 20% / 40%

GG

Da 1.74 · Nu 1.97

Analiză Nagykanizsa FC – Kozarmisleny

Nagykanizsa FC o primește pe Kozarmisleny Sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în NB II (Ungaria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Nagykanizsa FC are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 4 goluri primite (0,8 marcate și 0,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Kozarmisleny are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 7 goluri primite (1,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,00 puncte pe meci.

În ultimele 1 întâlniri directe din baza noastră, Nagykanizsa FC a câștigat 0, Kozarmisleny a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 1 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 1. Ultima întâlnire, pe 13.09.2025, s-a terminat Nagykanizsa FC 1–2 Kozarmisleny.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.15 / 3.30 / 3.10. După ce scoatem marja (aproximativ 9,1% pe piața asta), rămân 43% pentru Nagykanizsa FC, 28% pentru egal și 30% pentru Kozarmisleny. Favorită e Nagykanizsa FC. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.90 și sub 2.5 la 1.80, adică 49% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.74 și Nu la 1.97.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,10 – 1,00) și cele deduse din cote (1,45 – 1,17) și ajunge la 1,28 goluri estimate pentru Nagykanizsa FC și 1,08 pentru Kozarmisleny, adică 2,36 în total. Cu aceste valori, Nagykanizsa FC câștigă în 41% din cazuri, egalul iese în 28%, iar Kozarmisleny câștigă în 31%. Peste 2.5 goluri are 42%, GG are 48%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 13,1%.

Statistici-cheie
IndicatorNagykanizsa FCKozarmisleny
Meciuri analizate55
V-E-Î2-1-22-1-2
Puncte / meci1,401,40
Goluri marcate (medie)4 (0,8)6 (1,2)
Goluri primite (medie)4 (0,8)7 (1,4)
% Peste 2.520%40%
% GG40%40%
Victorii H2H (1 meciuri)01
Goluri estimate (model)1,281,08
Șanse de victorie (model)41%31%

Goluri estimate

1,28 – 1,08 · total 2,36

1X2 model

41% · 28% · 31%

Peste 2.5 model

42% · cotă corectă 2.38

GG model

48% · cotă corectă 2.08

Distribuția golurilor
10%0
22%1
26%2
21%3
12%4
9%5+

Sub 2.5: 58% · Peste 2.5: 42% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Nagykanizsa. ↓ / Kozarmisleny →012345
0 9,4 10,2 5,5 2,0 0,5 0,1
1 12,1 13,1 7,0 2,5 0,7 0,1
2 7,7 8,4 4,5 1,6 0,4 0,1
3 3,3 3,6 1,9 0,7 0,2 0,0
4 1,1 1,1 0,6 0,2 0,1 0,0
5 0,3 0,3 0,2 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Nagykanizsa FC, coloane = goluri Kozarmisleny.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,10 goluri, cotele doar 2,62. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 28% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

șansă dublă 1X are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.30 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72), iar cota 1.80 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (13,1%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.8
Goluri / meci
1.2
0.8
Primite / meci
1.4
40%
Victorii
40%
20%
Peste 2.5
40%
40%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Nagykanizsa FC – Kozarmisleny?

Meciul începe Sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Nagykanizsa FC – Kozarmisleny?

Meciul face parte din NB II (Ungaria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Nagykanizsa FC – Kozarmisleny?

Cotele 1X2 sunt 2.15 / 3.30 / 3.10. Fără marjă, asta înseamnă 43% pentru Nagykanizsa FC, 28% egal și 30% pentru Kozarmisleny, cu Nagykanizsa FC favorită la cota 2.15.

Câte goluri se așteaptă în Nagykanizsa FC – Kozarmisleny?

Modelul nostru estimează 2,36 goluri (1,28 pentru Nagykanizsa FC, 1,08 pentru Kozarmisleny). Peste 2.5 goluri are 42%, GG are 48%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din NB II
17.10
14:00
Mezokovesdi SE – Kecskemeti TE 3.302.10
14.10
18:00
Mezokovesdi SE – Ajka 1–1
12.10
20:45
BVSC Zuglo – Soroksar 5–2
10.10
18:00
Tiszakecskei – Ajka 4–3