Vineri16 octombrie
Live 11 Pune pont

UngariaUngaria · NB II

Mezokovesdi SE – Kecskemeti TE

Mezokovesdi SE
EEVÎÎ
14:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Kecskemeti TE
VVVEV
13.30 X3.25 22.10
1X1.63 X21.27 121.28

Ultimele 5 / 5: Mezokovesdi SE marchează 1.2 și primește 1.4. Kecskemeti TE 2.6 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 28% · Egal 28% · Oaspete 44%

Goluri / meci

1.2 + 2.6

Peste 2.5

2.00 · forma 20% / 80%

GG

Da 1.80 · Nu 1.90

Analiză Mezokovesdi SE – Kecskemeti TE

Mezokovesdi SE o primește pe Kecskemeti TE Sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în NB II (Ungaria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Mezokovesdi SE are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 7 goluri primite (1,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Kecskemeti TE are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 7 goluri primite (2,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Kecskemeti TE stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Mezokovesdi SE a câștigat 0, Kecskemeti TE a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 10.05.2026, s-a terminat Kecskemeti TE 2–1 Mezokovesdi SE.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.30 / 3.25 / 2.10. După ce scoatem marja (aproximativ 8,7% pe piața asta), rămân 28% pentru Mezokovesdi SE, 28% pentru egal și 44% pentru Kecskemeti TE. Favorită e Kecskemeti TE. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.00 și sub 2.5 la 1.72, adică 46% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.80 și Nu la 1.90.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 2,00) și cele deduse din cote (1,09 – 1,43) și ajunge la 1,20 goluri estimate pentru Mezokovesdi SE și 1,72 pentru Kecskemeti TE, adică 2,92 în total. Cu aceste valori, Mezokovesdi SE câștigă în 27% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Kecskemeti TE câștigă în 49%. Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,1%.

Statistici-cheie
IndicatorMezokovesdi SEKecskemeti TE
Meciuri analizate55
V-E-Î1-2-24-1-0
Puncte / meci1,002,60
Goluri marcate (medie)6 (1,2)13 (2,6)
Goluri primite (medie)7 (1,4)7 (1,4)
% Peste 2.520%80%
% GG60%60%
Victorii H2H (3 meciuri)02
Goluri estimate (model)1,201,72
Șanse de victorie (model)27%49%

Goluri estimate

1,20 – 1,72 · total 2,92

1X2 model

27% · 24% · 49%

Peste 2.5 model

55% · cotă corectă 1.82

GG model

57% · cotă corectă 1.75

Distribuția golurilor
6%0
16%1
23%2
22%3
16%4
17%5+

Sub 2.5: 45% · Peste 2.5: 55% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Mezokovesdi. ↓ / Kecskemeti . →012345
0 5,4 9,3 8,0 4,6 2,0 0,7
1 6,5 11,1 9,6 5,5 2,4 0,8
2 3,9 6,7 5,7 3,3 1,4 0,5
3 1,6 2,7 2,3 1,3 0,6 0,2
4 0,5 0,8 0,7 0,4 0,2 0,1
5 0,1 0,2 0,2 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Mezokovesdi SE, coloane = goluri Kecskemeti TE.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,30 goluri, cotele doar 2,52. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

șansă dublă X2 are 73% în model (cotă corectă 1.37), dar cota 1.27 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82), iar cota 2.00 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,1%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
2.6
1.4
Primite / meci
1.4
20%
Victorii
80%
20%
Peste 2.5
80%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Mezokovesdi SE – Kecskemeti TE?

Meciul începe Sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Mezokovesdi SE – Kecskemeti TE?

Meciul face parte din NB II (Ungaria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Mezokovesdi SE – Kecskemeti TE?

Cotele 1X2 sunt 3.30 / 3.25 / 2.10. Fără marjă, asta înseamnă 28% pentru Mezokovesdi SE, 28% egal și 44% pentru Kecskemeti TE, cu Kecskemeti TE favorită la cota 2.10.

Câte goluri se așteaptă în Mezokovesdi SE – Kecskemeti TE?

Modelul nostru estimează 2,92 goluri (1,20 pentru Mezokovesdi SE, 1,72 pentru Kecskemeti TE). Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din NB II
17.10
14:00
Nagykanizsa FC – Kozarmisleny 2.153.10
14.10
18:00
Mezokovesdi SE – Ajka 1–1
12.10
20:45
BVSC Zuglo – Soroksar 5–2
10.10
18:00
Tiszakecskei – Ajka 4–3