Sâmbătă17 octombrie
Live 263 Pune pont

SlovaciaSlovacia · 3. Liga

Snina – Spisska Nova Ves

Snina
EEEEE
15:30 Duminică, 18 octombrie
Spisska Nova Ves
ÎÎVÎV
12.82 X3.45 22.17
1X1.55 X21.33 121.22

Ultimele 5 / 5: Snina marchează 1.0 și primește 1.0. Spisska Nova Ves 1.2 / 1.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 32% · Egal 26% · Oaspete 42%

Goluri / meci

1.0 + 1.2

Peste 2.5

— · forma 20% / 80%

GG

—

Analiză Snina – Spisska Nova Ves

Snina o primește pe Spisska Nova Ves duminică, 18 octombrie, ora 15:30 (ora României), în 3. Liga (Slovacia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Snina are un bilanț de 0-5-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 5 goluri primite (1,0 marcate și 1,0 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Spisska Nova Ves are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 8 goluri primite (1,2 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Snina a câștigat 1, Spisska Nova Ves a câștigat 3, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 5. Ultima întâlnire, pe 05.04.2026, s-a terminat Snina 0–2 Spisska Nova Ves.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.82 / 3.45 / 2.17. După ce scoatem marja (aproximativ 10,5% pe piața asta), rămân 32% pentru Snina, 26% pentru egal și 42% pentru Spisska Nova Ves. Favorită e Spisska Nova Ves.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,30 goluri estimate pentru Snina și 1,10 pentru Spisska Nova Ves, adică 2,40 în total. Cu aceste valori, Snina câștigă în 41% din cazuri, egalul iese în 28%, iar Spisska Nova Ves câștigă în 31%. Peste 2.5 goluri are 43%, GG are 49%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 13,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 9 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorSninaSpisska Nova Ves
Meciuri analizate55
V-E-Î0-5-02-0-3
Puncte / meci1,001,20
Goluri marcate (medie)5 (1,0)6 (1,2)
Goluri primite (medie)5 (1,0)8 (1,6)
% Peste 2.520%80%
% GG60%60%
Victorii H2H (5 meciuri)13
Goluri estimate (model)1,301,10
Șanse de victorie (model)41%31%

Goluri estimate

1,30 – 1,10 · total 2,40

1X2 model

41% · 28% · 31%

Peste 2.5 model

43% · cotă corectă 2.33

GG model

49% · cotă corectă 2.04

Distribuția golurilor
9%0
22%1
26%2
21%3
12%4
10%5+

Sub 2.5: 57% · Peste 2.5: 43% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Snina ↓ / Spisska Nov. →012345
0 9,1 10,0 5,5 2,0 0,6 0,1
1 11,8 13,0 7,1 2,6 0,7 0,2
2 7,7 8,4 4,6 1,7 0,5 0,1
3 3,3 3,7 2,0 0,7 0,2 0,0
4 1,1 1,2 0,7 0,2 0,1 0,0
5 0,3 0,3 0,2 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Snina, coloane = goluri Spisska Nova Ves.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Spisska Nova Ves. Spisska Nova Ves primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 28% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.55 e peste ea, deci are valoare. Sub 2.5 goluri are 57% în model (cotă corectă 1.75). Scorul cel mai probabil: 1–1 (13,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
1.2
1.0
Primite / meci
1.6
0%
Victorii
40%
20%
Peste 2.5
80%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Snina – Spisska Nova Ves?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Snina – Spisska Nova Ves?

Meciul face parte din 3. Liga (Slovacia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Snina – Spisska Nova Ves?

Cotele 1X2 sunt 2.82 / 3.45 / 2.17. Fără marjă, asta înseamnă 32% pentru Snina, 26% egal și 42% pentru Spisska Nova Ves, cu Spisska Nova Ves favorită la cota 2.17.

Câte goluri se așteaptă în Snina – Spisska Nova Ves?

Modelul nostru estimează 2,40 goluri (1,30 pentru Snina, 1,10 pentru Spisska Nova Ves). Peste 2.5 goluri are 43%, GG are 49%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din 3. Liga
17.10
15:30
Fomat Martin – TJ Medzibrod 1.1411.00
17.10
15:30
Namestovo – Novohrad Lucenec 1.189.10