Skeid – Ull/Kisa
Ultimele 5 / 5: Skeid marchează 1.4 și primește 3.8. Ull/Kisa 1.6 / 2.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 61% · Egal 19% · Oaspete 20%
Goluri / meci
1.4 + 1.6
Peste 2.5
1.24 · forma 100% / 100%
GG
Da 1.35 · Nu 2.95
Analiză Skeid – Ull/Kisa
Skeid o primește pe Ull/Kisa sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în 2.Division (Norvegia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Skeid are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 19 goluri primite (1,4 marcate și 3,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Ull/Kisa are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 13 goluri primite (1,6 marcate și 2,6 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Skeid a câștigat 2, Ull/Kisa a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 4. Ultima întâlnire, pe 06.04.2026, s-a terminat Ull/Kisa 5–3 Skeid.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.47 / 4.65 / 4.60. După ce scoatem marja (aproximativ 11,3% pe piața asta), rămân 61% pentru Skeid, 19% pentru egal și 20% pentru Ull/Kisa. Favorită e Skeid. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.24 și sub 2.5 la 3.30, adică 73% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.35 și Nu la 2.95.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,00 – 2,70) și cele deduse din cote (2,43 – 1,34) și ajunge la 2,22 goluri estimate pentru Skeid și 2,02 pentru Ull/Kisa, adică 4,24 în total. Cu aceste valori, Skeid câștigă în 44% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Ull/Kisa câștigă în 36%. Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 77%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 7,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 17 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Skeid | Ull/Kisa |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-0-4 | 1-0-4 |
| Puncte / meci | 0,60 | 0,60 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 19 (3,8) | 13 (2,6) |
| % Peste 2.5 | 100% | 100% |
| % GG | 80% | 80% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 2 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 2,22 | 2,02 |
| Șanse de victorie (model) | 44% | 36% |
Goluri estimate
2,22 – 2,02 · total 4,24
1X2 model
44% · 20% · 36%
Peste 2.5 model
79% · cotă corectă 1.27
GG model
77% · cotă corectă 1.30
Sub 2.5: 21% · Peste 2.5: 79% · total goluri în 90 de minute
| Skeid ↓ / Ull/Kisa → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,4 | 2,9 | 2,9 | 2,0 | 1,0 | 0,4 |
| 1 | 3,2 | 6,5 | 6,5 | 4,4 | 2,2 | 0,9 |
| 2 | 3,6 | 7,2 | 7,2 | 4,9 | 2,5 | 1,0 |
| 3 | 2,6 | 5,3 | 5,4 | 3,6 | 1,8 | 0,7 |
| 4 | 1,5 | 2,9 | 3,0 | 2,0 | 1,0 | 0,4 |
| 5 | 0,6 | 1,3 | 1,3 | 0,9 | 0,4 | 0,2 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Skeid, coloane = goluri Ull/Kisa.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Skeid. Skeid primește 3,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Ull/Kisa. Ull/Kisa primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,70 goluri, cotele doar 3,77. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Favorit fără formă. Skeid e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Skeid 44%, egal 20%, Ull/Kisa 36%. Peste 2.5 goluri are 79% în model (cotă corectă 1.27), iar cota 1.24 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 77% în model (cotă corectă 1.30), iar cota 1.35 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 2–1 (7,2%).
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 06.04.26 | Ull/Kisa – Skeid | 3–1 | 5–3 |
| 23.01.26 | Ull/Kisa – Skeid | — | 2–3 |
| 26.10.24 | Ull/Kisa – Skeid | 0–1 | 0–1 |
| 04.05.24 | Skeid – Ull/Kisa | 0–0 | 0–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Skeid – Ull/Kisa?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Skeid – Ull/Kisa?
Meciul face parte din 2.Division (Norvegia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Skeid – Ull/Kisa?
Cotele 1X2 sunt 1.47 / 4.65 / 4.60. Fără marjă, asta înseamnă 61% pentru Skeid, 19% egal și 20% pentru Ull/Kisa, cu Skeid favorită la cota 1.47.
Câte goluri se așteaptă în Skeid – Ull/Kisa?
Modelul nostru estimează 4,24 goluri (2,22 pentru Skeid, 2,02 pentru Ull/Kisa). Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 77%, iar cel mai probabil scor este 2–1.