Lorenskog – Kjelsas
Ultimele 5 / 5: Lorenskog marchează 1.6 și primește 2.0. Kjelsas 1.6 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 17% · Egal 21% · Oaspete 62%
Goluri / meci
1.6 + 1.6
Peste 2.5
1.42 · forma 60% / 60%
GG
Da 1.49 · Nu 2.45
Analiză Lorenskog – Kjelsas
Lorenskog o primește pe Kjelsas sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în 2.Division (Norvegia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Lorenskog are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 10 goluri primite (1,6 marcate și 2,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Kjelsas are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 8 goluri primite (1,6 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În ultimele 1 întâlniri directe din baza noastră, Lorenskog a câștigat 0, Kjelsas a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 5,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 1 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 1. Ultima întâlnire, pe 02.05.2026, s-a terminat Kjelsas 4–1 Lorenskog.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 5.40 / 4.30 / 1.44. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 17% pentru Lorenskog, 21% pentru egal și 62% pentru Kjelsas. Favorită e Kjelsas. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.42 și sub 2.5 la 2.55, adică 64% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.49 și Nu la 2.45.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 1,80) și cele deduse din cote (1,08 – 2,23) și ajunge la 1,34 goluri estimate pentru Lorenskog și 2,01 pentru Kjelsas, adică 3,35 în total. Cu aceste valori, Lorenskog câștigă în 25% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Kjelsas câștigă în 53%. Peste 2.5 goluri are 65%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 9,5%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Lorenskog | Kjelsas |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 1,40 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 10 (2,0) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 40% | 60% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,34 | 2,01 |
| Șanse de victorie (model) | 25% | 53% |
Goluri estimate
1,34 – 2,01 · total 3,35
1X2 model
25% · 22% · 53%
Peste 2.5 model
65% · cotă corectă 1.54
GG model
64% · cotă corectă 1.56
Sub 2.5: 35% · Peste 2.5: 65% · total goluri în 90 de minute
| Lorenskog ↓ / Kjelsas → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,5 | 7,1 | 7,1 | 4,7 | 2,4 | 1,0 |
| 1 | 4,7 | 9,4 | 9,5 | 6,4 | 3,2 | 1,3 |
| 2 | 3,1 | 6,3 | 6,4 | 4,3 | 2,1 | 0,9 |
| 3 | 1,4 | 2,8 | 2,8 | 1,9 | 1,0 | 0,4 |
| 4 | 0,5 | 0,9 | 1,0 | 0,6 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,1 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Lorenskog, coloane = goluri Kjelsas.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Lorenskog. Lorenskog primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Kjelsas. Kjelsas primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Kjelsas are 53% în model (cotă corectă 1.89), dar cota 1.44 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 65% în model (cotă corectă 1.54), dar cota 1.42 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.49 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–2 (9,5%).
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 02.05.26 | Kjelsas – Lorenskog | 2–0 | 4–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Lorenskog – Kjelsas?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Lorenskog – Kjelsas?
Meciul face parte din 2.Division (Norvegia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Lorenskog – Kjelsas?
Cotele 1X2 sunt 5.40 / 4.30 / 1.44. Fără marjă, asta înseamnă 17% pentru Lorenskog, 21% egal și 62% pentru Kjelsas, cu Kjelsas favorită la cota 1.44.
Câte goluri se așteaptă în Lorenskog – Kjelsas?
Modelul nostru estimează 3,35 goluri (1,34 pentru Lorenskog, 2,01 pentru Kjelsas). Peste 2.5 goluri are 65%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor este 1–2.