Sâmbătă17 octombrie
Live 263 Pune pont

Spania Am.Spania Am. · Tercera Division

Silva SD – CD Estradense

Silva SD
EÎÎVE
13:30 Duminică, 18 octombrie
CD Estradense
VVÎVE
13.00 X3.05 22.25
1X1.42 X21.36 121.29

Ultimele 5 / 5: Silva SD marchează 1.0 și primește 1.6. CD Estradense 1.8 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 30% · Egal 30% · Oaspete 40%

Goluri / meci

1.0 + 1.8

Peste 2.5

— · forma 40% / 60%

GG

—

Analiză Silva SD – CD Estradense

Silva SD o primește pe CD Estradense duminică, 18 octombrie, ora 13:30 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Silva SD are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 8 goluri primite (1,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. CD Estradense are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 7 goluri primite (1,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, CD Estradense stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Silva SD a câștigat 0, CD Estradense a câștigat 1, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 4. Ultima întâlnire, pe 14.02.2026, s-a terminat CD Estradense 2–1 Silva SD.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.00 / 3.05 / 2.25. După ce scoatem marja (aproximativ 10,6% pe piața asta), rămân 30% pentru Silva SD, 30% pentru egal și 40% pentru CD Estradense. Favorită e CD Estradense.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,20 goluri estimate pentru Silva SD și 1,70 pentru CD Estradense, adică 2,90 în total. Cu aceste valori, Silva SD câștigă în 27% din cazuri, egalul iese în 24%, iar CD Estradense câștigă în 49%. Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,2%.

Statistici-cheie
IndicatorSilva SDCD Estradense
Meciuri analizate55
V-E-Î1-2-23-1-1
Puncte / meci1,002,00
Goluri marcate (medie)5 (1,0)9 (1,8)
Goluri primite (medie)8 (1,6)7 (1,4)
% Peste 2.540%60%
% GG60%80%
Victorii H2H (4 meciuri)01
Goluri estimate (model)1,201,70
Șanse de victorie (model)27%49%

Goluri estimate

1,20 – 1,70 · total 2,90

1X2 model

27% · 24% · 49%

Peste 2.5 model

55% · cotă corectă 1.82

GG model

57% · cotă corectă 1.75

Distribuția golurilor
6%0
16%1
23%2
22%3
16%4
17%5+

Sub 2.5: 45% · Peste 2.5: 55% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Silva SD ↓ / CD Estraden. →012345
0 5,5 9,4 8,0 4,5 1,9 0,7
1 6,6 11,2 9,5 5,4 2,3 0,8
2 4,0 6,7 5,7 3,2 1,4 0,5
3 1,6 2,7 2,3 1,3 0,6 0,2
4 0,5 0,8 0,7 0,4 0,2 0,1
5 0,1 0,2 0,2 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Silva SD, coloane = goluri CD Estradense.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Silva SD. Silva SD primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,3 goluri, față de 2,90 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 73% în model (cotă corectă 1.37), iar cota 1.36 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82). Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,2%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
1.8
1.6
Primite / meci
1.4
20%
Victorii
60%
40%
Peste 2.5
60%
60%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Silva SD – CD Estradense?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Silva SD – CD Estradense?

Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Silva SD – CD Estradense?

Cotele 1X2 sunt 3.00 / 3.05 / 2.25. Fără marjă, asta înseamnă 30% pentru Silva SD, 30% egal și 40% pentru CD Estradense, cu CD Estradense favorită la cota 2.25.

Câte goluri se așteaptă în Silva SD – CD Estradense?

Modelul nostru estimează 2,90 goluri (1,20 pentru Silva SD, 1,70 pentru CD Estradense). Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Tercera Division
17.10
16:45
Valle de Egues – CD Huarte 2.152.95
17.10
17:30
Pasaia KE – SD Beasain 2.502.65
17.10
18:00
Alaves C – SD Leioa 2.173.05
17.10
18:00
Fuenlabrada – Pozuelo Alarcon 1.684.55
17.10
18:00
Mexico FC SAD – Real Aranjuez 1.833.85