Vineri16 octombrie
Live 20 Pune pont

FrantaFranta · National 2, Group A

Avranches – Tarbes Pyrenees

Avranches
VÎEVE
17:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Tarbes Pyrenees
EVÎEV
11.95 X3.25 23.70
1X1.22 X21.73 121.28

Ultimele 5 / 5: Avranches marchează 1.0 și primește 0.6. Tarbes Pyrenees 0.6 / 0.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 47% · Egal 28% · Oaspete 25%

Goluri / meci

1.0 + 0.6

Peste 2.5

— · forma 20% / 20%

GG

—

Analiză Avranches – Tarbes Pyrenees

Avranches o primește pe Tarbes Pyrenees sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în National 2, Group A (Franta). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Avranches are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 3 goluri primite (1,0 marcate și 0,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Tarbes Pyrenees are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 2 goluri primite (0,6 marcate și 0,4 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.95 / 3.25 / 3.70. După ce scoatem marja (aproximativ 9,1% pe piața asta), rămân 47% pentru Avranches, 28% pentru egal și 25% pentru Tarbes Pyrenees. Favorită e Avranches.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,70 goluri estimate pentru Avranches și 0,60 pentru Tarbes Pyrenees, adică 1,30 în total. Cu aceste valori, Avranches câștigă în 33% din cazuri, egalul iese în 40%, iar Tarbes Pyrenees câștigă în 27%. Peste 2.5 goluri are 14%, GG are 23%, iar cel mai probabil scor exact este 0–0, cu 27,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 14 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorAvranchesTarbes Pyrenees
Meciuri analizate55
V-E-Î2-2-12-2-1
Puncte / meci1,601,60
Goluri marcate (medie)5 (1,0)3 (0,6)
Goluri primite (medie)3 (0,6)2 (0,4)
% Peste 2.520%20%
% GG40%20%
Goluri estimate (model)0,700,60
Șanse de victorie (model)33%27%

Goluri estimate

0,70 – 0,60 · total 1,30

1X2 model

33% · 40% · 27%

Peste 2.5 model

14% · cotă corectă 7.14

GG model

23% · cotă corectă 4.35

Distribuția golurilor
27%0
36%1
23%2
10%3
3%4
1%5+

Sub 2.5: 86% · Peste 2.5: 14% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Avranches ↓ / Tarbes Pyre. →012345
0 27,3 16,4 4,9 1,0 0,1 0,0
1 19,1 11,4 3,4 0,7 0,1 0,0
2 6,7 4,0 1,2 0,2 0,0 0,0
3 1,6 0,9 0,3 0,1 0,0 0,0
4 0,3 0,2 0,0 0,0 0,0 0,0
5 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Avranches, coloane = goluri Tarbes Pyrenees.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 40% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 73% în model (cotă corectă 1.37), dar cota 1.22 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 86% în model (cotă corectă 1.16). Nu marchează ambele (NG) are 77% în model (cotă corectă 1.30). Scorul cel mai probabil: 0–0 (27,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
0.6
0.6
Primite / meci
0.4
40%
Victorii
40%
20%
Peste 2.5
20%
40%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Avranches – Tarbes Pyrenees?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Avranches – Tarbes Pyrenees?

Meciul face parte din National 2, Group A (Franta). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Avranches – Tarbes Pyrenees?

Cotele 1X2 sunt 1.95 / 3.25 / 3.70. Fără marjă, asta înseamnă 47% pentru Avranches, 28% egal și 25% pentru Tarbes Pyrenees, cu Avranches favorită la cota 1.95.

Câte goluri se așteaptă în Avranches – Tarbes Pyrenees?

Modelul nostru estimează 1,30 goluri (0,70 pentru Avranches, 0,60 pentru Tarbes Pyrenees). Peste 2.5 goluri are 14%, GG are 23%, iar cel mai probabil scor este 0–0.

Alte meciuri din National 2, Group A
16.10
20:30
Chateauroux – Rumilly Vallieres 2.302.92
17.10
15:00
Haguenau – Lusitanos Saint-Maur 3.701.87
17.10
17:00
Chambly – Dieppe 1.973.55
17.10
17:00
Chateaubriant – Stade Briochin 3.801.87