Renofa Yamaguchi – Kochi United
Ultimele 5 / 5: Renofa Yamaguchi marchează 1.8 și primește 0.6. Kochi United 0.4 / 2.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 58% · Egal 24% · Oaspete 19%
Goluri / meci
1.8 + 0.4
Peste 2.5
— · forma 40% / 40%
GG
—
Analiză Renofa Yamaguchi – Kochi United
Renofa Yamaguchi o primește pe Kochi United duminică, 18 octombrie, ora 08:00 (ora României), în J3 League (Japonia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Renofa Yamaguchi are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 3 goluri primite (1,8 marcate și 0,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Kochi United are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 11 goluri primite (0,4 marcate și 2,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Renofa Yamaguchi stă mai bine, cu o diferență de 2,40 puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 30.05.2026, Kochi United 2–2 Renofa Yamaguchi. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.58 / 3.85 / 4.90. După ce scoatem marja (aproximativ 9,7% pe piața asta), rămân 58% pentru Renofa Yamaguchi, 24% pentru egal și 19% pentru Kochi United. Favorită e Renofa Yamaguchi.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,00 goluri estimate pentru Renofa Yamaguchi și 0,50 pentru Kochi United, adică 2,50 în total. Cu aceste valori, Renofa Yamaguchi câștigă în 73% din cazuri, egalul iese în 19%, iar Kochi United câștigă în 8%. Peste 2.5 goluri are 45%, GG are 34%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 16,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 15 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Renofa Yamaguchi | Kochi United |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-1-0 | 0-1-4 |
| Puncte / meci | 2,60 | 0,20 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 2 (0,4) |
| Goluri primite (medie) | 3 (0,6) | 11 (2,2) |
| % Peste 2.5 | 40% | 40% |
| % GG | 40% | 40% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 0 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 2,00 | 0,50 |
| Șanse de victorie (model) | 73% | 8% |
Goluri estimate
2,00 – 0,50 · total 2,50
1X2 model
73% · 19% · 8%
Peste 2.5 model
45% · cotă corectă 2.22
GG model
34% · cotă corectă 2.94
Sub 2.5: 55% · Peste 2.5: 45% · total goluri în 90 de minute
| Renofa Yama. ↓ / Kochi United → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 8,2 | 4,1 | 1,0 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
| 1 | 16,4 | 8,2 | 2,1 | 0,3 | 0,0 | 0,0 |
| 2 | 16,4 | 8,2 | 2,1 | 0,3 | 0,0 | 0,0 |
| 3 | 10,9 | 5,5 | 1,4 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
| 4 | 5,5 | 2,7 | 0,7 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 2,2 | 1,1 | 0,3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Renofa Yamaguchi, coloane = goluri Kochi United.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Kochi United. Kochi United primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Atac anemic: Kochi United. Kochi United a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Renofa Yamaguchi are 73% în model (cotă corectă 1.37), iar cota 1.58 e peste ea, deci are valoare. Sub 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82). Nu marchează ambele (NG) are 66% în model (cotă corectă 1.52). Scorul cel mai probabil: 1–0 (16,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 30.05.26 | Kochi United – Renofa Yamaguchi | 0–2 | 2–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Renofa Yamaguchi – Kochi United?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 08:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Renofa Yamaguchi – Kochi United?
Meciul face parte din J3 League (Japonia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Renofa Yamaguchi – Kochi United?
Cotele 1X2 sunt 1.58 / 3.85 / 4.90. Fără marjă, asta înseamnă 58% pentru Renofa Yamaguchi, 24% egal și 19% pentru Kochi United, cu Renofa Yamaguchi favorită la cota 1.58.
Câte goluri se așteaptă în Renofa Yamaguchi – Kochi United?
Modelul nostru estimează 2,50 goluri (2,00 pentru Renofa Yamaguchi, 0,50 pentru Kochi United). Peste 2.5 goluri are 45%, GG are 34%, iar cel mai probabil scor este 1–0.