Vineri16 octombrie
Live 9 Pune pont

JaponiaJaponia · J3 League

Zwiegen Kanazawa – Nara Club

Zwiegen Kanazawa
EVÎVÎ
12:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Nara Club
VVVVV
11.97 X3.50 23.40
1X1.26 X21.72 121.25

Ultimele 5 / 5: Zwiegen Kanazawa marchează 1.6 și primește 1.2. Nara Club 2.4 / 0.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 47% · Egal 26% · Oaspete 27%

Goluri / meci

1.6 + 2.4

Peste 2.5

— · forma 40% / 60%

GG

—

Analiză Zwiegen Kanazawa – Nara Club

Zwiegen Kanazawa o primește pe Nara Club sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00 (ora României), în J3 League (Japonia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Zwiegen Kanazawa are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 6 goluri primite (1,6 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Nara Club are un bilanț de 5-0-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 3,00 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 4 goluri primite (2,4 marcate și 0,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Nara Club stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.

În ultimele 6 întâlniri directe din baza noastră, Zwiegen Kanazawa a câștigat 3, Nara Club a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 6 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 6. Ultima întâlnire, pe 25.04.2026, s-a terminat Zwiegen Kanazawa 1–0 Nara Club.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.97 / 3.50 / 3.40. După ce scoatem marja (aproximativ 8,7% pe piața asta), rămân 47% pentru Zwiegen Kanazawa, 26% pentru egal și 27% pentru Nara Club. Favorită e Zwiegen Kanazawa.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,20 goluri estimate pentru Zwiegen Kanazawa și 1,80 pentru Nara Club, adică 3,00 în total. Cu aceste valori, Zwiegen Kanazawa câștigă în 25% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Nara Club câștigă în 52%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,8%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 22 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorZwiegen KanazawaNara Club
Meciuri analizate55
V-E-Î2-1-25-0-0
Puncte / meci1,403,00
Goluri marcate (medie)8 (1,6)12 (2,4)
Goluri primite (medie)6 (1,2)4 (0,8)
% Peste 2.540%60%
% GG60%60%
Victorii H2H (6 meciuri)32
Goluri estimate (model)1,201,80
Șanse de victorie (model)25%52%

Goluri estimate

1,20 – 1,80 · total 3,00

1X2 model

25% · 23% · 52%

Peste 2.5 model

58% · cotă corectă 1.72

GG model

58% · cotă corectă 1.72

Distribuția golurilor
5%0
15%1
22%2
22%3
17%4
19%5+

Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Zwiegen Kan. ↓ / Nara Club →012345
0 5,0 9,0 8,1 4,8 2,2 0,8
1 6,0 10,8 9,7 5,8 2,6 0,9
2 3,6 6,5 5,8 3,5 1,6 0,6
3 1,4 2,6 2,3 1,4 0,6 0,2
4 0,4 0,8 0,7 0,4 0,2 0,1
5 0,1 0,2 0,2 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Zwiegen Kanazawa, coloane = goluri Nara Club.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Nara Club are 52% în model (cotă corectă 1.92), iar cota 3.40 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72). Ambele marchează (GG) are 58% în model (cotă corectă 1.72). Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,8%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.6
Goluri / meci
2.4
1.2
Primite / meci
0.8
40%
Victorii
100%
40%
Peste 2.5
60%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Zwiegen Kanazawa – Nara Club?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Zwiegen Kanazawa – Nara Club?

Meciul face parte din J3 League (Japonia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Zwiegen Kanazawa – Nara Club?

Cotele 1X2 sunt 1.97 / 3.50 / 3.40. Fără marjă, asta înseamnă 47% pentru Zwiegen Kanazawa, 26% egal și 27% pentru Nara Club, cu Zwiegen Kanazawa favorită la cota 1.97.

Câte goluri se așteaptă în Zwiegen Kanazawa – Nara Club?

Modelul nostru estimează 3,00 goluri (1,20 pentru Zwiegen Kanazawa, 1,80 pentru Nara Club). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din J3 League
17.10
08:00
Gifu – Fukushima United 1.614.35
17.10
08:00
Gainare Tottori – Thespa Gunma 2.352.75
17.10
08:00
Giravanz Kitakyushu – FC Osaka 3.152.12
17.10
12:00
Kagoshima United – Ehime 2.053.25
17.10
12:00
Ryukyu – Tochigi SC 2.822.37
11.10
08:00
Gainare Tottori – Gifu 0–1