Sâmbătă17 octombrie
Live 145 Pune pont

JaponiaJaponia · J3 League

Kamatamare Sanuki – Roasso Kumamoto

Kamatamare Sanuki
ÎEÎÎÎ
08:00 Duminică, 18 octombrie
Roasso Kumamoto
ÎEÎVE
13.20 X3.35 22.10
1X1.63 X21.29 121.26

Ultimele 5 / 5: Kamatamare Sanuki marchează 1.2 și primește 2.0. Roasso Kumamoto 0.2 / 0.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 29% · Egal 27% · Oaspete 44%

Goluri / meci

1.2 + 0.2

Peste 2.5

— · forma 60% / 0%

GG

—

Analiză Kamatamare Sanuki – Roasso Kumamoto

Kamatamare Sanuki o primește pe Roasso Kumamoto duminică, 18 octombrie, ora 08:00 (ora României), în J3 League (Japonia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Kamatamare Sanuki are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 10 goluri primite (1,2 marcate și 2,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Roasso Kumamoto are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 1 gol marcate și 3 goluri primite (0,2 marcate și 0,6 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Pe formă, Roasso Kumamoto stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.20 / 3.35 / 2.10. După ce scoatem marja (aproximativ 8,7% pe piața asta), rămân 29% pentru Kamatamare Sanuki, 27% pentru egal și 44% pentru Roasso Kumamoto. Favorită e Roasso Kumamoto.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,90 goluri estimate pentru Kamatamare Sanuki și 1,10 pentru Roasso Kumamoto, adică 2,00 în total. Cu aceste valori, Kamatamare Sanuki câștigă în 29% din cazuri, egalul iese în 31%, iar Roasso Kumamoto câștigă în 40%. Peste 2.5 goluri are 32%, GG are 40%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 14,9%.

Statistici-cheie
IndicatorKamatamare SanukiRoasso Kumamoto
Meciuri analizate55
V-E-Î0-1-41-2-2
Puncte / meci0,201,00
Goluri marcate (medie)6 (1,2)1 (0,2)
Goluri primite (medie)10 (2,0)3 (0,6)
% Peste 2.560%0%
% GG60%0%
Goluri estimate (model)0,901,10
Șanse de victorie (model)29%40%

Goluri estimate

0,90 – 1,10 · total 2,00

1X2 model

29% · 31% · 40%

Peste 2.5 model

32% · cotă corectă 3.13

GG model

40% · cotă corectă 2.50

Distribuția golurilor
14%0
27%1
27%2
18%3
9%4
5%5+

Sub 2.5: 68% · Peste 2.5: 32% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Kamatamare . ↓ / Roasso Kuma. →012345
0 13,5 14,9 8,2 3,0 0,8 0,2
1 12,2 13,4 7,4 2,7 0,7 0,2
2 5,5 6,0 3,3 1,2 0,3 0,1
3 1,6 1,8 1,0 0,4 0,1 0,0
4 0,4 0,4 0,2 0,1 0,0 0,0
5 0,1 0,1 0,0 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Kamatamare Sanuki, coloane = goluri Roasso Kumamoto.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Kamatamare Sanuki. Kamatamare Sanuki primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Atac anemic: Roasso Kumamoto. Roasso Kumamoto a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Favorit fără formă. Roasso Kumamoto e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 31% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 71% în model (cotă corectă 1.41), dar cota 1.29 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 68% în model (cotă corectă 1.47). Nu marchează ambele (NG) are 60% în model (cotă corectă 1.67). Scorul cel mai probabil: 0–1 (14,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
0.2
2.0
Primite / meci
0.6
0%
Victorii
20%
60%
Peste 2.5
0%
60%
GG
0%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Kamatamare Sanuki – Roasso Kumamoto?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 08:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Kamatamare Sanuki – Roasso Kumamoto?

Meciul face parte din J3 League (Japonia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Kamatamare Sanuki – Roasso Kumamoto?

Cotele 1X2 sunt 3.20 / 3.35 / 2.10. Fără marjă, asta înseamnă 29% pentru Kamatamare Sanuki, 27% egal și 44% pentru Roasso Kumamoto, cu Roasso Kumamoto favorită la cota 2.10.

Câte goluri se așteaptă în Kamatamare Sanuki – Roasso Kumamoto?

Modelul nostru estimează 2,00 goluri (0,90 pentru Kamatamare Sanuki, 1,10 pentru Roasso Kumamoto). Peste 2.5 goluri are 32%, GG are 40%, iar cel mai probabil scor este 0–1.

Alte meciuri din J3 League
17.10
12:00
Zwiegen Kanazawa – Nara Club 1.973.25
17.10
12:00
Kagoshima United – Ehime 1.923.55
17.10
12:00
Ryukyu – Tochigi SC 2.672.50
18.10
08:00
Reilac Shiga – Sagamihara 2.702.47
18.10
08:00
Renofa Yamaguchi – Kochi United 1.584.90