Duminică18 octombrie
Live 107 Pune pont

ArgentinaArgentina · Primera C

Puerto Nuevo - Yupanqui

Statistici și rezultat final · vineri, 14 august

ArgentinaPrimera C · Argentina Final
Puerto Nuevo
EVEÎV
Final2-2Pauză 2-0
Yupanqui
VÎEEÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Puerto Nuevo 30%Egal 34%Yupanqui 36%

Puerto Nuevo 2-2 Yupanqui: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Puerto Nuevo 2-2 Yupanqui (pauză 2-0). Înainte de start, modelul dădea 32% pentru egalul, iar cotele fără marjă 34%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 4 goluri, față de 1,9 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 29%), iar GG a ieșit (37%). Scorul exact 2-2 avea 3,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (2-6) și 3 cartonașe galbene (2-1).

Puerto Nuevoîn meciYupanqui
2
Cornere
6
2
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Puerto Nuevo vs Yupanqui

Puerto Nuevo marchează 0,6 goluri pe meci și primește 0,4. Yupanqui marchează 1,2 goluri pe meci și primește 1,0. La Puerto Nuevo, doar niciunul din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 3 întâlniri directe: Puerto Nuevo 0, egal 3, Yupanqui 0.

~1,9goluri estimate
29%peste 2,5 goluri
37%ambele marchează
0-0scorul cel mai probabil
Puerto Nuevoultimele 5Yupanqui
1,60
Puncte / meci
1,00
0,6
Goluri marcate / meci
1,2
0,4
Goluri primite / meci
1,0
2
Victorii
1
0%
Peste 2,5 goluri
40%
20%
Ambele marchează
60%
0
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Puerto Nuevo și ultimele 5 Yupanqui, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Puerto Nuevo2-2-1

E1-1
V
Puerto Nuevo - Sacachispas31.07.26 · Primera C
1-0
E
Argentino Rosario - Puerto Nuevo23.07.26 · Primera C
0-0
Î
Puerto Nuevo - CA Fenix17.07.26 · Primera C
0-1
V
Puerto Nuevo - Club Estrella Del Sur12.07.26 · Primera C
1-0

Yupanqui1-2-2

V
El Porvenir - Yupanqui08.08.26 · Primera C
0-3
Î
Yupanqui - Canuelas03.08.26 · Primera C
1-2
E
CA Fenix - Yupanqui27.07.26 · Primera C
1-1
E
Yupanqui - Argentino Rosario17.07.26 · Primera C
1-1
Î
Yupanqui - Deportivo Muniz11.07.26 · Primera C
0-1

Întâlniri directe Puerto Nuevo - Yupanqui

Puerto Nuevo 0Egal 3Yupanqui 0
E
Yupanqui - Puerto Nuevo19.04.2026 · pauză 0-1
1-1
E0-0
E
Yupanqui - Puerto Nuevo30.03.2024 · pauză 1-0
1-1

V/E/Î din perspectiva Puerto Nuevo. 0 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Puerto Nuevo - Yupanqui

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Puerto Nuevo3.0030% fără marjă
X · Egal2.6534% fără marjă
2 · Yupanqui2.5236% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.37
X2 1.36
12 1.34

Goluri

Peste 1.5 1.47
Sub 2.5 1.45
Peste 2.5 2.47

Ambele marchează

GG Da 2.07
GG Nu 1.67

Analiza de dinainte de meci

Puerto Nuevo - Yupanqui s-a jucat vineri, 14 august, în Primera C (Argentina). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Puerto Nuevo are două victorii, două egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 3-2. Meciurile ei au avut puține goluri: niciunul peste 2.5. Yupanqui vine cu o victorie, două egaluri și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 5.

În ultimele 3 întâlniri directe, Puerto Nuevo a câștigat niciodată, Yupanqui niciodată, iar trei meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 1,3 goluri în medie. Ultima: Yupanqui - Puerto Nuevo 1-1, pe 19 aprilie 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 3.00 pentru gazde, 2.52 pentru oaspeți și 2.65 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.47, iar GG la 2.07.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu puține goluri: 0,9 pentru Puerto Nuevo și 1,0 pentru Yupanqui. Scorul cel mai probabil e 0-0.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2: 68% în model, cota corectă ar fi 1.47. La 1.36, plătește prea puțin. Pentru sub 2.5 goluri, modelul calculează 71%. Cota de 1.45 e corectă, fără plus. Nu marchează ambele (NG) merită privit: 63% în model, iar 1.67 plătește peste cota corectă de 1.59. Scorul cel mai probabil: 0-0.

Probabilități Puerto Nuevo - Yupanqui

Goluri estimate: 0,91 Puerto Nuevo și 0,97 Yupanqui, total 1,88. 1X2 în model: 32% · 32% · 36%. Peste 2,5: 29% (cotă corectă 3.45). GG: 37% (cotă corectă 2.70). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

15%0
29%1
27%2
17%3
8%4
4%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 71% · peste 2,5: 29% (verde).

Scoruri probabile

0-015,3%0-114,8%1-013,9%1-113,5%0-27,2%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 1,6 goluri, după cote 2,2. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,8% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 32%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-2
Pauză2-0
Cornere2-6
Cartonașe galbene2-1
Favorită la startYupanqui · 2.52
Goluri estimate~1,9
Scor probabil0-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Puerto Nuevo - Yupanqui?

S-a jucat vineri, 14 august, ora 21:00 (ora României) și s-a terminat 2-2.

În ce competiție s-a jucat Puerto Nuevo - Yupanqui?

În Primera C (Argentina).

Unde s-a jucat Puerto Nuevo - Yupanqui?

Pe Estadio Ruben Carlos Vallejos, în Campana, Provincia de Buenos Aires, vineri, 14 august, ora 21:00 (ora României).

Cine era favorită în Puerto Nuevo - Yupanqui?

Niciuna clar: cotele erau 3.00 la gazde și 2.52 la oaspeți. Meciul s-a terminat 2-2.

Câte goluri s-au marcat în Puerto Nuevo - Yupanqui?

4 goluri, scor final 2-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 1,9.

Alte meciuri din Primera C

Toată liga →