Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

FinlandaFinlanda · Ykkonen

PKKU - VJS

Statistici și rezultat final · miercuri, 22 iulie

FinlandaYkkonen · Finlanda Final
PKKU
ÎEVÎV
Final1-3Pauză 1-0
VJS
VÎVEV
Șanse înainte de meci, după cote
PKKU 30%Egal 24%VJS 47%

PKKU 1-3 VJS: statisticile meciului

Meciul s-a terminat PKKU 1-3 VJS (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 47% pentru victoria lui VJS, iar cotele fără marjă 47%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 4 goluri, față de 3,7 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 71%), iar GG a ieșit (70%). Scorul exact 1-3 avea 5,8% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 12 cornere (5-7) și 4 cartonașe galbene (1-3).

PKKUîn meciVJS
5
Cornere
7
1
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici PKKU vs VJS

PKKU marchează și primește câte 2,0 goluri pe meci. VJS marchează 2,2 goluri pe meci și primește 1,6. La PKKU, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,7goluri estimate
71%peste 2,5 goluri
70%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
PKKUultimele 5VJS
1,40
Puncte / meci
2,00
2,0
Goluri marcate / meci
2,2
2,0
Goluri primite / meci
1,6
2
Victorii
3
80%
Peste 2,5 goluri
80%
100%
Ambele marchează
80%
0
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri PKKU și ultimele 5 VJS, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

PKKU2-1-2

Î
PKKU - VJS22.07.26 · Ykkonen
1-3
E
PKKU - OLS Oulu18.07.26 · Ykkonen
1-1
V
PKKU - FC Jazz11.07.26 · Ykkonen
2-1
Î
Rovaniemi Palloseura - PKKU05.07.26 · Ykkonen
4-3
V
KPV Kokkola - PKKU28.06.26 · Ykkonen
1-3

VJS3-1-1

V
PKKU - VJS22.07.26 · Ykkonen
1-3
Î
VJS - Tampere United18.07.26 · Ykkonen
0-1
V
VJS - OLS Oulu11.07.26 · Ykkonen
4-3
E
SalPa - VJS04.07.26 · Ykkonen
2-2
V
VJS - TPV Tampere29.06.26 · Ykkonen
2-1

Întâlniri directe PKKU - VJS

PKKU 0Egal 0VJS 1
Î
PKKU - VJS22.07.2026 · pauză 1-0
1-3

V/E/Î din perspectiva PKKU. 1 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi PKKU - VJS

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · PKKU3.1030% fără marjă
X · Egal3.8524% fără marjă
2 · VJS1.9747% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.57
X2 1.38
12 1.22

Goluri

Peste 1.5 1.08
Sub 2.5 2.77
Peste 2.5 1.35

Ambele marchează

GG Da 1.35
GG Nu 2.92

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.76
Pauză peste 1.5 1.95

Analiza de dinainte de meci

PKKU - VJS s-a jucat miercuri, 22 iulie, în Ykkonen (Finlanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

PKKU vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 10 goluri și a primit 10. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, VJS are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 11-8. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: PKKU - VJS 1-3, pe 22 iulie 2026.

Casele o dau favorită pe VJS, la 1.97, cu egalul la 3.85. Fără marja caselor, asta înseamnă 47% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.35, iar GG la 1.35.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,7 pentru PKKU și 2,0 pentru VJS. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2 are 68% în model, dar la 1.38 plătește sub cota corectă de 1.47. Peste 2.5 goluri: 71% în model, cota corectă ar fi 1.41. Cota 1.35 e cam la nivelul ăsta. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 70%. Cota de 1.35 e sub cea corectă (1.43) și nu merită. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități PKKU - VJS

Goluri estimate: 1,66 PKKU și 2,02 VJS, total 3,68. 1X2 în model: 32% · 21% · 47%. Peste 2,5: 71% (cotă corectă 1.41). GG: 70% (cotă corectă 1.43). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
9%1
17%2
21%3
19%4
31%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 29% · peste 2,5: 71% (verde).

Scoruri probabile

1-18,5%1-28,5%2-27,1%2-17,0%1-35,8%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: PKKU. PKKU a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: VJS. VJS a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-3
Pauză1-0
Cornere5-7
Cartonașe galbene1-3
Favorită la startVJS · 1.97
Goluri estimate~3,7
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat PKKU - VJS?

S-a jucat miercuri, 22 iulie, ora 19:00 (ora României) și s-a terminat 1-3.

În ce competiție s-a jucat PKKU - VJS?

În Ykkonen (Finlanda).

Unde s-a jucat PKKU - VJS?

Pe Kalevan Urheilupuisto, în Kerava, miercuri, 22 iulie, ora 19:00 (ora României).

Cine era favorită în PKKU - VJS?

VJS pleca favorită, la cota 1.97. Meciul s-a terminat 1-3.

Câte goluri s-au marcat în PKKU - VJS?

4 goluri, scor final 1-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,7.

Alte meciuri din Ykkonen

Toată liga →