Ofk-Sim Raslavice – Odeva Lipany
Ultimele 5 / 5: Ofk-Sim Raslavice marchează 0.8 și primește 1.6. Odeva Lipany 1.2 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 31% · Egal 26% · Oaspete 42%
Goluri / meci
0.8 + 1.2
Peste 2.5
— · forma 60% / 60%
GG
—
Analiză Ofk-Sim Raslavice – Odeva Lipany
Ofk-Sim Raslavice o primește pe Odeva Lipany duminică, 18 octombrie, ora 15:30 (ora României), în 3. Liga (Slovacia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Ofk-Sim Raslavice are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 8 goluri primite (0,8 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Odeva Lipany are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 8 goluri primite (1,2 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Ofk-Sim Raslavice a câștigat 0, Odeva Lipany a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 30.05.2026, s-a terminat Ofk-Sim Raslavice 2–2 Odeva Lipany.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.87 / 3.45 / 2.12. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 31% pentru Ofk-Sim Raslavice, 26% pentru egal și 42% pentru Odeva Lipany. Favorită e Odeva Lipany.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,20 goluri estimate pentru Ofk-Sim Raslavice și 1,40 pentru Odeva Lipany, adică 2,60 în total. Cu aceste valori, Ofk-Sim Raslavice câștigă în 32% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Odeva Lipany câștigă în 42%. Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,5%.
| Indicator | Ofk-Sim Raslavice | Odeva Lipany |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 1,40 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 40% | 60% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,20 | 1,40 |
| Șanse de victorie (model) | 32% | 42% |
Goluri estimate
1,20 – 1,40 · total 2,60
1X2 model
32% · 26% · 42%
Peste 2.5 model
48% · cotă corectă 2.08
GG model
53% · cotă corectă 1.89
Sub 2.5: 52% · Peste 2.5: 48% · total goluri în 90 de minute
| Ofk-Sim Ras. ↓ / Odeva Lipany → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,4 | 10,4 | 7,3 | 3,4 | 1,2 | 0,3 |
| 1 | 8,9 | 12,5 | 8,7 | 4,1 | 1,4 | 0,4 |
| 2 | 5,3 | 7,5 | 5,2 | 2,4 | 0,9 | 0,2 |
| 3 | 2,1 | 3,0 | 2,1 | 1,0 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 0,6 | 0,9 | 0,6 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Ofk-Sim Raslavice, coloane = goluri Odeva Lipany.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Ofk-Sim Raslavice. Ofk-Sim Raslavice primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Odeva Lipany. Odeva Lipany primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Odeva Lipany e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.32 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37). Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,5%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 30.05.26 | Ofk-Sim Raslavice – Odeva Lipany | 2–1 | 2–2 |
| 01.11.25 | Odeva Lipany – Ofk-Sim Raslavice | — | 2–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Ofk-Sim Raslavice – Odeva Lipany?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Ofk-Sim Raslavice – Odeva Lipany?
Meciul face parte din 3. Liga (Slovacia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Ofk-Sim Raslavice – Odeva Lipany?
Cotele 1X2 sunt 2.87 / 3.45 / 2.12. Fără marjă, asta înseamnă 31% pentru Ofk-Sim Raslavice, 26% egal și 42% pentru Odeva Lipany, cu Odeva Lipany favorită la cota 2.12.
Câte goluri se așteaptă în Ofk-Sim Raslavice – Odeva Lipany?
Modelul nostru estimează 2,60 goluri (1,20 pentru Ofk-Sim Raslavice, 1,40 pentru Odeva Lipany). Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor este 1–1.