Sâmbătă17 octombrie
Live 104 Pune pont

MalawiMalawi · Super League

Moyale Barracks – Silver Strikers

Moyale Barracks
ÎVEÎE
15:30 Duminică, 18 octombrie
Silver Strikers
ÎÎEVV
13.35 X2.95 22.10
1X1.58 X21.23 121.29

Ultimele 5 / 5: Moyale Barracks marchează 1.2 și primește 1.4. Silver Strikers 0.8 / 1.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 27% · Egal 30% · Oaspete 43%

Goluri / meci

1.2 + 0.8

Peste 2.5

— · forma 60% / 40%

GG

—

Analiză Moyale Barracks – Silver Strikers

Moyale Barracks o primește pe Silver Strikers duminică, 18 octombrie, ora 15:30 (ora României), în Super League (Malawi). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Moyale Barracks are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 7 goluri primite (1,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Silver Strikers are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 6 goluri primite (0,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 7 întâlniri directe din baza noastră, Moyale Barracks a câștigat 0, Silver Strikers a câștigat 4, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,4 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 7 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 7. Ultima întâlnire, pe 02.05.2026, s-a terminat Silver Strikers 4–1 Moyale Barracks.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.35 / 2.95 / 2.10. După ce scoatem marja (aproximativ 11,4% pe piața asta), rămân 27% pentru Moyale Barracks, 30% pentru egal și 43% pentru Silver Strikers. Favorită e Silver Strikers.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,20 goluri estimate pentru Moyale Barracks și 1,10 pentru Silver Strikers, adică 2,30 în total. Cu aceste valori, Moyale Barracks câștigă în 38% din cazuri, egalul iese în 28%, iar Silver Strikers câștigă în 34%. Peste 2.5 goluri are 40%, GG are 47%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 13,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 11 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorMoyale BarracksSilver Strikers
Meciuri analizate55
V-E-Î1-2-22-1-2
Puncte / meci1,001,40
Goluri marcate (medie)6 (1,2)4 (0,8)
Goluri primite (medie)7 (1,4)6 (1,2)
% Peste 2.560%40%
% GG80%0%
Victorii H2H (7 meciuri)04
Goluri estimate (model)1,201,10
Șanse de victorie (model)38%34%

Goluri estimate

1,20 – 1,10 · total 2,30

1X2 model

38% · 28% · 34%

Peste 2.5 model

40% · cotă corectă 2.50

GG model

47% · cotă corectă 2.13

Distribuția golurilor
10%0
23%1
27%2
20%3
12%4
8%5+

Sub 2.5: 60% · Peste 2.5: 40% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Moyale Barr. ↓ / Silver Stri. →012345
0 10,0 11,0 6,1 2,2 0,6 0,1
1 12,0 13,2 7,3 2,7 0,7 0,2
2 7,2 7,9 4,4 1,6 0,4 0,1
3 2,9 3,2 1,7 0,6 0,2 0,0
4 0,9 1,0 0,5 0,2 0,1 0,0
5 0,2 0,2 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Moyale Barracks, coloane = goluri Silver Strikers.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 28% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Moyale Barracks 38%, egal 28%, Silver Strikers 34%. Sub 2.5 goluri are 60% în model (cotă corectă 1.67). Scorul cel mai probabil: 1–1 (13,2%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
0.8
1.4
Primite / meci
1.2
20%
Victorii
40%
60%
Peste 2.5
40%
80%
GG
0%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Moyale Barracks – Silver Strikers?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Moyale Barracks – Silver Strikers?

Meciul face parte din Super League (Malawi). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Moyale Barracks – Silver Strikers?

Cotele 1X2 sunt 3.35 / 2.95 / 2.10. Fără marjă, asta înseamnă 27% pentru Moyale Barracks, 30% egal și 43% pentru Silver Strikers, cu Silver Strikers favorită la cota 2.10.

Câte goluri se așteaptă în Moyale Barracks – Silver Strikers?

Modelul nostru estimează 2,30 goluri (1,20 pentru Moyale Barracks, 1,10 pentru Silver Strikers). Peste 2.5 goluri are 40%, GG are 47%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Super League
18.10
15:30
MAFCO – Nyasa Big Bullets 4.651.69
18.10
16:00
Red Lions – Ekhaya FC 2.303.10
18.10
16:00
Blue Eagles – Chitipa United 1.555.40
18.10
19:00
Masters FC – Karonga United 2.003.60