Vineri16 octombrie
Live 54 Pune pont

MalawiMalawi · Super League

Civil Sporting – Dedza Dynamos

Civil Sporting
ÎVVVÎ
15:30 Sâmbătă, 17 octombrie
Dedza Dynamos
VEEEE
11.87 X3.05 24.00
1X1.16 X21.73 121.28

Ultimele 5 / 5: Civil Sporting marchează 0.8 și primește 0.6. Dedza Dynamos 0.6 / 0.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 48% · Egal 29% · Oaspete 22%

Goluri / meci

0.8 + 0.6

Peste 2.5

— · forma 20% / 0%

GG

—

Analiză Civil Sporting – Dedza Dynamos

Civil Sporting o primește pe Dedza Dynamos sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30 (ora României), în Super League (Malawi). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Civil Sporting are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 3 goluri primite (0,8 marcate și 0,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Dedza Dynamos are un bilanț de 1-4-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 2 goluri primite (0,6 marcate și 0,4 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Civil Sporting a câștigat 2, Dedza Dynamos a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 4. Ultima întâlnire, pe 03.05.2026, s-a terminat Dedza Dynamos 0–1 Civil Sporting.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.87 / 3.05 / 4.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,3% pe piața asta), rămân 48% pentru Civil Sporting, 29% pentru egal și 22% pentru Dedza Dynamos. Favorită e Civil Sporting.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,60 goluri estimate pentru Civil Sporting și 0,60 pentru Dedza Dynamos, adică 1,20 în total. Cu aceste valori, Civil Sporting câștigă în 29% din cazuri, egalul iese în 42%, iar Dedza Dynamos câștigă în 29%. Peste 2.5 goluri are 12%, GG are 20%, iar cel mai probabil scor exact este 0–0, cu 30,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 19 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorCivil SportingDedza Dynamos
Meciuri analizate55
V-E-Î3-0-21-4-0
Puncte / meci1,801,40
Goluri marcate (medie)4 (0,8)3 (0,6)
Goluri primite (medie)3 (0,6)2 (0,4)
% Peste 2.520%0%
% GG20%40%
Victorii H2H (4 meciuri)21
Goluri estimate (model)0,600,60
Șanse de victorie (model)29%29%

Goluri estimate

0,60 – 0,60 · total 1,20

1X2 model

29% · 42% · 29%

Peste 2.5 model

12% · cotă corectă 8.33

GG model

20% · cotă corectă 5.00

Distribuția golurilor
30%0
36%1
22%2
9%3
2%4
1%5+

Sub 2.5: 88% · Peste 2.5: 12% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Civil Sport. ↓ / Dedza Dynam. →012345
0 30,1 18,1 5,4 1,1 0,2 0,0
1 18,1 10,8 3,3 0,7 0,1 0,0
2 5,4 3,3 1,0 0,2 0,0 0,0
3 1,1 0,7 0,2 0,0 0,0 0,0
4 0,2 0,1 0,0 0,0 0,0 0,0
5 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Civil Sporting, coloane = goluri Dedza Dynamos.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 42% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 71% în model (cotă corectă 1.41), dar cota 1.16 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 88% în model (cotă corectă 1.14). Nu marchează ambele (NG) are 80% în model (cotă corectă 1.25). Scorul cel mai probabil: 0–0 (30,1%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.8
Goluri / meci
0.6
0.6
Primite / meci
0.4
60%
Victorii
20%
20%
Peste 2.5
0%
20%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Civil Sporting – Dedza Dynamos?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Civil Sporting – Dedza Dynamos?

Meciul face parte din Super League (Malawi). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Civil Sporting – Dedza Dynamos?

Cotele 1X2 sunt 1.87 / 3.05 / 4.00. Fără marjă, asta înseamnă 48% pentru Civil Sporting, 29% egal și 22% pentru Dedza Dynamos, cu Civil Sporting favorită la cota 1.87.

Câte goluri se așteaptă în Civil Sporting – Dedza Dynamos?

Modelul nostru estimează 1,20 goluri (0,60 pentru Civil Sporting, 0,60 pentru Dedza Dynamos). Peste 2.5 goluri are 12%, GG are 20%, iar cel mai probabil scor este 0–0.

Alte meciuri din Super League
11.10
15:30
Dedza Dynamos – Masters FC 1–0