Sâmbătă17 octombrie
Live 250 Pune pont

SlovaciaSlovacia · 3. Liga

MFK Ruzomberok B – Banik Kalinovo

MFK Ruzomberok B
VVEVV
11:30 Duminică, 18 octombrie
Banik Kalinovo
VVÎÎÎ
11.20 X5.70 28.80
1X1.02 X23.40 121.07

Ultimele 5 / 5: MFK Ruzomberok B marchează 3.4 și primește 1.8. Banik Kalinovo 1.4 / 1.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 74% · Egal 16% · Oaspete 10%

Goluri / meci

3.4 + 1.4

Peste 2.5

— · forma 100% / 80%

GG

—

Analiză MFK Ruzomberok B – Banik Kalinovo

MFK Ruzomberok B o primește pe Banik Kalinovo duminică, 18 octombrie, ora 11:30 (ora României), în 3. Liga (Slovacia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

MFK Ruzomberok B are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 17 goluri marcate și 9 goluri primite (3,4 marcate și 1,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Banik Kalinovo are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 8 goluri primite (1,4 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, MFK Ruzomberok B stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, MFK Ruzomberok B a câștigat 1, Banik Kalinovo a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 26.04.2026, s-a terminat MFK Ruzomberok B 2–0 Banik Kalinovo.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.20 / 5.70 / 8.80. După ce scoatem marja (aproximativ 12,2% pe piața asta), rămân 74% pentru MFK Ruzomberok B, 16% pentru egal și 10% pentru Banik Kalinovo. Favorită e MFK Ruzomberok B.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,50 goluri estimate pentru MFK Ruzomberok B și 1,60 pentru Banik Kalinovo, adică 4,10 în total. Cu aceste valori, MFK Ruzomberok B câștigă în 57% din cazuri, egalul iese în 19%, iar Banik Kalinovo câștigă în 24%. Peste 2.5 goluri are 77%, GG are 73%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 8,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 17 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorMFK Ruzomberok BBanik Kalinovo
Meciuri analizate55
V-E-Î4-1-02-0-3
Puncte / meci2,601,20
Goluri marcate (medie)17 (3,4)7 (1,4)
Goluri primite (medie)9 (1,8)8 (1,6)
% Peste 2.5100%80%
% GG80%40%
Victorii H2H (2 meciuri)11
Goluri estimate (model)2,501,60
Șanse de victorie (model)57%24%

Goluri estimate

2,50 – 1,60 · total 4,10

1X2 model

57% · 19% · 24%

Peste 2.5 model

77% · cotă corectă 1.30

GG model

73% · cotă corectă 1.37

Distribuția golurilor
2%0
7%1
14%2
19%3
19%4
39%5+

Sub 2.5: 23% · Peste 2.5: 77% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
MFK Ruzombe. ↓ / Banik Kalin. →012345
0 1,7 2,7 2,1 1,1 0,5 0,1
1 4,1 6,6 5,3 2,8 1,1 0,4
2 5,2 8,3 6,6 3,5 1,4 0,5
3 4,3 6,9 5,5 2,9 1,2 0,4
4 2,7 4,3 3,5 1,8 0,7 0,2
5 1,3 2,2 1,7 0,9 0,4 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri MFK Ruzomberok B, coloane = goluri Banik Kalinovo.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: MFK Ruzomberok B. MFK Ruzomberok B primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Banik Kalinovo. Banik Kalinovo primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 12,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie MFK Ruzomberok B are 57% în model (cotă corectă 1.75), dar cota 1.20 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30). Ambele marchează (GG) are 73% în model (cotă corectă 1.37). Scorul cel mai probabil: 2–1 (8,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
3.4
Goluri / meci
1.4
1.8
Primite / meci
1.6
80%
Victorii
40%
100%
Peste 2.5
80%
80%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe MFK Ruzomberok B – Banik Kalinovo?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 11:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă MFK Ruzomberok B – Banik Kalinovo?

Meciul face parte din 3. Liga (Slovacia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre MFK Ruzomberok B – Banik Kalinovo?

Cotele 1X2 sunt 1.20 / 5.70 / 8.80. Fără marjă, asta înseamnă 74% pentru MFK Ruzomberok B, 16% egal și 10% pentru Banik Kalinovo, cu MFK Ruzomberok B favorită la cota 1.20.

Câte goluri se așteaptă în MFK Ruzomberok B – Banik Kalinovo?

Modelul nostru estimează 4,10 goluri (2,50 pentru MFK Ruzomberok B, 1,60 pentru Banik Kalinovo). Peste 2.5 goluri are 77%, GG are 73%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din 3. Liga
17.10
15:30
Namestovo – Novohrad Lucenec 1.189.10