Sâmbătă17 octombrie
Live 250 Pune pont

IsraelIsrael · Premier League U19

Maccabi Petah Tikva U19 – Hapoel Ironi Kiryat Shmona U19

17:00 Duminică, 18 octombrie
11.23 X5.55 27.90
1X1.02 X23.25 121.08

Ultimele 5 / 5: Maccabi Petah Tikva U19 marchează 3.2 și primește 1.2. Hapoel Ironi Kiryat Shmona U19 1.2 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 73% · Egal 16% · Oaspete 11%

Goluri / meci

3.2 + 1.2

Peste 2.5

— · forma 60% / 40%

GG

—

Analiză Maccabi Petah Tikva U19 – Hapoel Ironi Kiryat Shmona U19

Maccabi Petah Tikva U19 o primește pe Hapoel Ironi Kiryat Shmona U19 duminică, 18 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Premier League U19 (Israel). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Maccabi Petah Tikva U19 are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 16 goluri marcate și 6 goluri primite (3,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Hapoel Ironi Kiryat Shmona U19 are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 7 goluri primite (1,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Maccabi Petah Tikva U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Maccabi Petah Tikva U19 a câștigat 0, Hapoel Ironi Kiryat Shmona U19 a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 26.10.2025, s-a terminat Maccabi Petah Tikva U19 1–2 Hapoel Ironi Kiryat Shmona U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.23 / 5.55 / 7.90. După ce scoatem marja (aproximativ 12,0% pe piața asta), rămân 73% pentru Maccabi Petah Tikva U19, 16% pentru egal și 11% pentru Hapoel Ironi Kiryat Shmona U19. Favorită e Maccabi Petah Tikva U19.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,30 goluri estimate pentru Maccabi Petah Tikva U19 și 1,20 pentru Hapoel Ironi Kiryat Shmona U19, adică 3,50 în total. Cu aceste valori, Maccabi Petah Tikva U19 câștigă în 62% din cazuri, egalul iese în 19%, iar Hapoel Ironi Kiryat Shmona U19 câștigă în 19%. Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,6%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 11 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorMaccabi Petah Tikva U19Hapoel Ironi Kiryat Shmona U19
Meciuri analizate55
V-E-Î4-0-11-3-1
Puncte / meci2,401,20
Goluri marcate (medie)16 (3,2)6 (1,2)
Goluri primite (medie)6 (1,2)7 (1,4)
% Peste 2.560%40%
% GG40%80%
Victorii H2H (2 meciuri)02
Goluri estimate (model)2,301,20
Șanse de victorie (model)62%19%

Goluri estimate

2,30 – 1,20 · total 3,50

1X2 model

62% · 19% · 19%

Peste 2.5 model

68% · cotă corectă 1.47

GG model

63% · cotă corectă 1.59

Distribuția golurilor
3%0
11%1
18%2
22%3
19%4
27%5+

Sub 2.5: 32% · Peste 2.5: 68% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Maccabi Pet. ↓ / Hapoel Iron. →012345
0 3,0 3,6 2,2 0,9 0,3 0,1
1 6,9 8,3 5,0 2,0 0,6 0,1
2 8,0 9,6 5,8 2,3 0,7 0,2
3 6,1 7,3 4,4 1,8 0,5 0,1
4 3,5 4,2 2,5 1,0 0,3 0,1
5 1,6 1,9 1,2 0,5 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Maccabi Petah Tikva U19, coloane = goluri Hapoel Ironi Kiryat Shmona U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 12,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Maccabi Petah Tikva U19 are 62% în model (cotă corectă 1.61), dar cota 1.23 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 68% în model (cotă corectă 1.47). Ambele marchează (GG) are 63% în model (cotă corectă 1.59). Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,6%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
3.2
Goluri / meci
1.2
1.2
Primite / meci
1.4
80%
Victorii
20%
60%
Peste 2.5
40%
40%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Maccabi Petah Tikva U19 – Hapoel Ironi Kiryat Shmona U19?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Maccabi Petah Tikva U19 – Hapoel Ironi Kiryat Shmona U19?

Meciul face parte din Premier League U19 (Israel). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Maccabi Petah Tikva U19 – Hapoel Ironi Kiryat Shmona U19?

Cotele 1X2 sunt 1.23 / 5.55 / 7.90. Fără marjă, asta înseamnă 73% pentru Maccabi Petah Tikva U19, 16% egal și 11% pentru Hapoel Ironi Kiryat Shmona U19, cu Maccabi Petah Tikva U19 favorită la cota 1.23.

Câte goluri se așteaptă în Maccabi Petah Tikva U19 – Hapoel Ironi Kiryat Shmona U19?

Modelul nostru estimează 3,50 goluri (2,30 pentru Maccabi Petah Tikva U19, 1,20 pentru Hapoel Ironi Kiryat Shmona U19). Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din Premier League U19