Sâmbătă17 octombrie
Live 261 Pune pont

FrantaFranta · National 2, Group A

Lyon Duchere – Bourges Foot 18

Lyon Duchere
ÎVÎÎÎ
19:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Bourges Foot 18
ÎEEEE
13.40 X3.10 22.12
1X1.75 X21.22 121.27

Ultimele 5 / 5: Lyon Duchere marchează 1.0 și primește 1.8. Bourges Foot 18 0.2 / 0.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 27% · Egal 30% · Oaspete 43%

Goluri / meci

1.0 + 0.2

Peste 2.5

1.97 · forma 60% / 0%

GG

Da 1.83 · Nu 1.88

Analiză Lyon Duchere – Bourges Foot 18

Lyon Duchere o primește pe Bourges Foot 18 sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:00 (ora României), în National 2, Group A (Franta). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Lyon Duchere are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 9 goluri primite (1,0 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Bourges Foot 18 are un bilanț de 0-4-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 1 gol marcate și 2 goluri primite (0,2 marcate și 0,4 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.40 / 3.10 / 2.12. După ce scoatem marja (aproximativ 8,8% pe piața asta), rămân 27% pentru Lyon Duchere, 30% pentru egal și 43% pentru Bourges Foot 18. Favorită e Bourges Foot 18. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.97 și sub 2.5 la 1.74, adică 47% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.83 și Nu la 1.88.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,70 – 1,00) și cele deduse din cote (1,10 – 1,45) și ajunge la 0,90 goluri estimate pentru Lyon Duchere și 1,22 pentru Bourges Foot 18, adică 2,12 în total. Cu aceste valori, Lyon Duchere câștigă în 27% din cazuri, egalul iese în 29%, iar Bourges Foot 18 câștigă în 44%. Peste 2.5 goluri are 35%, GG are 42%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 14,6%.

Statistici-cheie
IndicatorLyon DuchereBourges Foot 18
Meciuri analizate55
V-E-Î1-0-40-4-1
Puncte / meci0,600,80
Goluri marcate (medie)5 (1,0)1 (0,2)
Goluri primite (medie)9 (1,8)2 (0,4)
% Peste 2.560%0%
% GG60%20%
Goluri estimate (model)0,901,22
Șanse de victorie (model)27%44%

Goluri estimate

0,90 – 1,22 · total 2,12

1X2 model

27% · 29% · 44%

Peste 2.5 model

35% · cotă corectă 2.86

GG model

42% · cotă corectă 2.38

Distribuția golurilor
12%0
26%1
27%2
19%3
10%4
6%5+

Sub 2.5: 65% · Peste 2.5: 35% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Lyon Duchere ↓ / Bourges Foo. →012345
0 12,0 14,6 8,9 3,6 1,1 0,3
1 10,8 13,2 8,0 3,3 1,0 0,2
2 4,9 5,9 3,6 1,5 0,4 0,1
3 1,5 1,8 1,1 0,4 0,1 0,0
4 0,3 0,4 0,2 0,1 0,0 0,0
5 0,1 0,1 0,0 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Lyon Duchere, coloane = goluri Bourges Foot 18.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Lyon Duchere. Lyon Duchere primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Atac anemic: Bourges Foot 18. Bourges Foot 18 a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 1,70 goluri, cotele doar 2,55. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Favorit fără formă. Bourges Foot 18 e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 29% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 73% în model (cotă corectă 1.37), dar cota 1.22 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 65% în model (cotă corectă 1.54), iar cota 1.74 e peste ea, deci are valoare. Nu marchează ambele (NG) are 58% în model (cotă corectă 1.72), iar cota 1.88 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 0–1 (14,6%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
0.2
1.8
Primite / meci
0.4
20%
Victorii
0%
60%
Peste 2.5
0%
60%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Lyon Duchere – Bourges Foot 18?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Lyon Duchere – Bourges Foot 18?

Meciul face parte din National 2, Group A (Franta). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Lyon Duchere – Bourges Foot 18?

Cotele 1X2 sunt 3.40 / 3.10 / 2.12. Fără marjă, asta înseamnă 27% pentru Lyon Duchere, 30% egal și 43% pentru Bourges Foot 18, cu Bourges Foot 18 favorită la cota 2.12.

Câte goluri se așteaptă în Lyon Duchere – Bourges Foot 18?

Modelul nostru estimează 2,12 goluri (0,90 pentru Lyon Duchere, 1,22 pentru Bourges Foot 18). Peste 2.5 goluri are 35%, GG are 42%, iar cel mai probabil scor este 0–1.

Alte meciuri din National 2, Group A
17.10
17:00
Haguenau – Lusitanos Saint-Maur 3.052.22
17.10
18:00
Estac Troyes 2 – FC Goal 3.102.12
17.10
19:00
Chambly – Dieppe 1.854.00
17.10
19:00
Racing Club Paris – Feignies 2.303.15