Duminică18 octombrie
Live 150 Pune pont

ElvetiaElvetia · Promotion League

Luzern II - Bulle

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 22 august

ElvetiaPromotion League · Elvetia Final
Luzern II
ÎÎVÎV
Final2-3Pauză 0-3
Bulle
VEVVE
Șanse înainte de meci, după cote
Luzern II 36%Egal 22%Bulle 41%

Luzern II 2-3 Bulle: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Luzern II 2-3 Bulle (pauză 0-3). Înainte de start, modelul dădea 49% pentru victoria lui Bulle, iar cotele fără marjă 41%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 5 goluri, față de 4,3 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 79%), iar GG a ieșit (77%). Scorul exact 2-3 avea 5,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 17 cornere (8-9) și 2 cartonașe galbene (2-0).

Luzern IIîn meciBulle
8
Cornere
9
2
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Luzern II vs Bulle

Luzern II marchează și primește câte 2,2 goluri pe meci. Bulle marchează 3,2 goluri pe meci și primește 1,6. La Luzern II, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. În directe, Luzern II nu a câștigat niciuna dintre ultimele 5 întâlniri.

~4,3goluri estimate
79%peste 2,5 goluri
77%ambele marchează
1-2scorul cel mai probabil
Luzern IIultimele 5Bulle
1,20
Puncte / meci
2,20
2,2
Goluri marcate / meci
3,2
2,2
Goluri primite / meci
1,6
2
Victorii
3
80%
Peste 2,5 goluri
80%
60%
Ambele marchează
80%
0
Victorii în directe
5

Ultimele 5 meciuri Luzern II și ultimele 5 Bulle, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Luzern II2-0-3

Î
Lugano II - Luzern II15.08.26 · Promotion League
4-3
Î
Luzern II - SC Bruhl08.08.26 · Promotion League
0-2
V
YF Juventus - Luzern II01.08.26 · Promotion League
0-3
Î
Luzern II - Bulle30.05.26 · Promotion League
2-3
V
Zurich II - Luzern II23.05.26 · Promotion League
2-3

Bulle3-2-0

V
FC Interlaken - Bulle15.08.26 · Cupa
1-4
E
Breitenrain - Bulle08.08.26 · Promotion League
2-2
V
Lugano II - Bulle02.08.26 · Promotion League
1-4
V
Bulle - Portalban/Gletterens17.07.26 · Amicale intercluburi
2-0
E
Bulle - Nyonnais11.07.26 · Amicale intercluburi
4-4

Întâlniri directe Luzern II - Bulle

Luzern II 0Egal 0Bulle 5
Î
Luzern II - Bulle30.05.2026
2-3
Î
Bulle - Luzern II11.03.2026
4-2
Î
Luzern II - Bulle15.03.2025
0-2
Î
Bulle - Luzern II07.09.2024
3-2
Î
Luzern II - Bulle13.04.2024
0-1

V/E/Î din perspectiva Luzern II. 3 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Luzern II - Bulle

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Luzern II2.5536% fără marjă
X · Egal4.1022% fără marjă
2 · Bulle2.2241% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.51
X2 1.47
12 1.19

Goluri

Sub 2.5 3.65
Peste 2.5 1.19

Ambele marchează

GG Da 1.23
GG Nu 3.75

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.97
Pauză peste 1.5 1.75

Analiza de dinainte de meci

Luzern II - Bulle s-a jucat sâmbătă, 22 august, în Promotion League (Elvetia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Luzern II are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 11-11. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Bulle n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: trei victorii și două egaluri. A marcat 16 goluri și a primit 8. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 5 întâlniri directe, Luzern II a câștigat niciodată, Bulle de 5 ori. Au fost meciuri deschise, cu 3,8 goluri în medie. Ultima: Luzern II - Bulle 2-3, pe 30 mai 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 2.55 pentru gazde, 2.22 pentru oaspeți și 4.10 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.19, iar GG la 1.23.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,9 pentru Luzern II și 2,4 pentru Bulle. Scorul cel mai probabil e 1-2.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2: 69% în model, cota corectă ar fi 1.45. Cota 1.47 e cam la nivelul ăsta. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 79%. Cota de 1.19 e sub cea corectă (1.27) și nu merită. Ambele marchează (GG) are 77% în model, dar la 1.23 plătește sub cota corectă de 1.30. Scorul cel mai probabil: 1-2.

Probabilități Luzern II - Bulle

Goluri estimate: 1,90 Luzern II și 2,37 Bulle, total 4,27. 1X2 în model: 31% · 20% · 49%. Peste 2,5: 79% (cotă corectă 1.27). GG: 77% (cotă corectă 1.30). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
6%1
13%2
18%3
19%4
42%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 21% · peste 2,5: 79% (verde).

Scoruri probabile

1-27,5%2-27,1%1-16,3%2-16,0%1-35,9%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Luzern II. Luzern II a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Bulle. Bulle a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,6 goluri, după cote 3,9. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,7% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-3
Pauză0-3
Cornere8-9
Cartonașe galbene2-0
Favorită la startBulle · 2.22
Goluri estimate~4,3
Scor probabil1-2

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Luzern II - Bulle?

S-a jucat sâmbătă, 22 august, ora 15:00 (ora României) și s-a terminat 2-3.

În ce competiție s-a jucat Luzern II - Bulle?

În Promotion League (Elvetia).

Unde s-a jucat Luzern II - Bulle?

Pe Leichtathletikstadion Hubelmatt, în Luzern, sâmbătă, 22 august, ora 15:00 (ora României).

Cine era favorită în Luzern II - Bulle?

Niciuna clar: cotele erau 2.55 la gazde și 2.22 la oaspeți. Meciul s-a terminat 2-3.

Câte goluri s-au marcat în Luzern II - Bulle?

5 goluri, scor final 2-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 4,3.

Alte meciuri din Promotion League

Toată liga →