Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

ElvetiaElvetia · Promotion League

Lugano II - Luzern II

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 15 august

ElvetiaPromotion League · Elvetia Final
Lugano II
ÎÎEEÎ
Final4-3
Luzern II
ÎVÎVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Lugano II 31%Egal 25%Luzern II 44%

Lugano II 4-3 Luzern II: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Lugano II 4-3 Luzern II. Înainte de start, modelul dădea 30% pentru victoria lui Lugano II, iar cotele fără marjă 31%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 7 goluri, față de 3,9 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 74%), iar GG a ieșit (72%). Scorul exact 4-3 avea 1,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 0 cornere (0-0) și 0 cartonașe galbene (0-0).

Lugano IIîn meciLuzern II
0
Cornere
0
0
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Lugano II vs Luzern II

Lugano II marchează 1,4 goluri pe meci și primește 2,8. Luzern II marchează și primește câte 2,0 goluri pe meci. La Lugano II, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. În directe, Lugano II nu a câștigat niciuna dintre ultimele 5 întâlniri.

~3,9goluri estimate
74%peste 2,5 goluri
72%ambele marchează
1-2scorul cel mai probabil
Lugano IIultimele 5Luzern II
0,40
Puncte / meci
1,20
1,4
Goluri marcate / meci
2,0
2,8
Goluri primite / meci
2,0
0
Victorii
2
80%
Peste 2,5 goluri
80%
100%
Ambele marchează
60%
0
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Lugano II și ultimele 5 Luzern II, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Lugano II0-2-3

Î
Young Boys II - Lugano II09.08.26 · Promotion League
3-1
Î
Lugano II - Bulle02.08.26 · Promotion League
1-4
E
FC Kreuzlingen - Lugano II30.05.26 · Promotion League
1-1
E
Lugano II - Lausanne II23.05.26 · Promotion League
2-2
Î
Schaffhausen - Lugano II16.05.26 · Promotion League
4-2

Luzern II2-0-3

Î
Luzern II - SC Bruhl08.08.26 · Promotion League
0-2
V
YF Juventus - Luzern II01.08.26 · Promotion League
0-3
Î
Luzern II - Bulle30.05.26 · Promotion League
2-3
V
Zurich II - Luzern II23.05.26 · Promotion League
2-3
Î
Grand-Saconnex - Luzern II16.05.26 · Promotion League
3-2

Întâlniri directe Lugano II - Luzern II

Lugano II 0Egal 3Luzern II 2
Î
Luzern II - Lugano II21.03.2026
4-2
E
Lugano II - Luzern II17.09.2025
2-2
E
Luzern II - Lugano II29.03.2025
1-1
E
Lugano II - Luzern II21.09.2024
1-1
Î
Lugano II - Luzern II25.05.2024 · pauză 0-1
1-2

V/E/Î din perspectiva Lugano II. 3 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Lugano II - Luzern II

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Lugano II2.9531% fără marjă
X · Egal3.7025% fără marjă
2 · Luzern II2.0744% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.67
X2 1.33
12 1.21

Goluri

Peste 1.5 1.05
Sub 2.5 3.10
Peste 2.5 1.28

Ambele marchează

GG Da 1.30
GG Nu 3.20

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.80
Pauză peste 1.5 1.90

Analiza de dinainte de meci

Lugano II - Luzern II s-a jucat sâmbătă, 15 august, în Promotion League (Elvetia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Lugano II n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: două egaluri și trei înfrângeri. Golaveraj: 7-14. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Luzern II vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 10 goluri și a primit 10. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 5 întâlniri directe, Lugano II a câștigat niciodată, Luzern II de 2 ori, iar trei meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,4 goluri în medie. Ultima: Luzern II - Lugano II 4-2, pe 21 martie 2026.

Luzern II pleacă favorită, la cota 2.07. Egalul e la 3.70, iar Lugano II la 2.95. Fără marja caselor, asta înseamnă 44% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.28, iar GG la 1.30.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,7 pentru Lugano II și 2,2 pentru Luzern II. Scorul cel mai probabil e 1-2.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie Luzern II, modelul calculează 50%. Cota de 2.07 e corectă, fără plus. Peste 2.5 goluri are 74% în model, dar la 1.28 plătește sub cota corectă de 1.35. Ambele marchează (GG): 72% în model, cota corectă ar fi 1.39. La 1.30, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1-2.

Probabilități Lugano II - Luzern II

Goluri estimate: 1,68 Lugano II și 2,20 Luzern II, total 3,88. 1X2 în model: 30% · 20% · 50%. Peste 2,5: 74% (cotă corectă 1.35). GG: 72% (cotă corectă 1.39). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
8%1
16%2
20%3
19%4
35%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 26% · peste 2,5: 74% (verde).

Scoruri probabile

1-28,4%1-17,6%2-27,1%2-16,4%1-36,2%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Lugano II. Lugano II a primit 14 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Luzern II. Luzern II a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,2% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final4-3
Cornere0-0
Cartonașe galbene0-0
Favorită la startLuzern II · 2.07
Goluri estimate~3,9
Scor probabil1-2

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Lugano II - Luzern II?

S-a jucat sâmbătă, 15 august, ora 18:30 (ora României) și s-a terminat 4-3.

În ce competiție s-a jucat Lugano II - Luzern II?

În Promotion League (Elvetia).

Unde s-a jucat Lugano II - Luzern II?

Pe Centro sportivo Al Maglio, în Canobbio, sâmbătă, 15 august, ora 18:30 (ora României).

Cine era favorită în Lugano II - Luzern II?

Luzern II pleca favorită, la cota 2.07. Meciul s-a terminat 4-3.

Câte goluri s-au marcat în Lugano II - Luzern II?

7 goluri, scor final 4-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,9.

Alte meciuri din Promotion League

Toată liga →