Lillehammer – Sandefjord 2
Ultimele 5 / 5: Lillehammer marchează 3.6 și primește 1.4. Sandefjord 2 1.6 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 79% · Egal 12% · Oaspete 9%
Goluri / meci
3.6 + 1.6
Peste 2.5
— · forma 80% / 40%
GG
Da 1.57 · Nu 2.27
Analiză Lillehammer – Sandefjord 2
Lillehammer o primește pe Sandefjord 2 sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în 3.Division (Norvegia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Lillehammer are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 18 goluri marcate și 7 goluri primite (3,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Sandefjord 2 are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 8 goluri primite (1,6 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Lillehammer stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 19.04.2026, Sandefjord 2 4–3 Lillehammer. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.13 / 7.60 / 10.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,7% pe piața asta), rămân 79% pentru Lillehammer, 12% pentru egal și 9% pentru Sandefjord 2. Favorită e Lillehammer. Pentru GG, Da e la 1.57 și Nu la 2.27.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,60 goluri estimate pentru Lillehammer și 1,50 pentru Sandefjord 2, adică 4,10 în total. Cu aceste valori, Lillehammer câștigă în 61% din cazuri, egalul iese în 18%, iar Sandefjord 2 câștigă în 21%. Peste 2.5 goluri are 77%, GG are 72%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 8,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 18 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Lillehammer | Sandefjord 2 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-0-1 | 2-2-1 |
| Puncte / meci | 2,40 | 1,60 |
| Goluri marcate (medie) | 18 (3,6) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 80% | 40% |
| % GG | 80% | 80% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 2,60 | 1,50 |
| Șanse de victorie (model) | 61% | 21% |
Goluri estimate
2,60 – 1,50 · total 4,10
1X2 model
61% · 18% · 21%
Peste 2.5 model
77% · cotă corectă 1.30
GG model
72% · cotă corectă 1.39
Sub 2.5: 23% · Peste 2.5: 77% · total goluri în 90 de minute
| Lillehammer ↓ / Sandefjord 2 → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,7 | 2,5 | 1,9 | 0,9 | 0,3 | 0,1 |
| 1 | 4,3 | 6,5 | 4,8 | 2,4 | 0,9 | 0,3 |
| 2 | 5,6 | 8,4 | 6,3 | 3,2 | 1,2 | 0,4 |
| 3 | 4,9 | 7,3 | 5,5 | 2,7 | 1,0 | 0,3 |
| 4 | 3,2 | 4,7 | 3,5 | 1,8 | 0,7 | 0,2 |
| 5 | 1,6 | 2,5 | 1,8 | 0,9 | 0,3 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Lillehammer, coloane = goluri Sandefjord 2.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Sandefjord 2. Sandefjord 2 primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Lillehammer are 61% în model (cotă corectă 1.64), dar cota 1.13 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30). Ambele marchează (GG) are 72% în model (cotă corectă 1.39), iar cota 1.57 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 2–1 (8,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 19.04.26 | Sandefjord 2 – Lillehammer | 2–2 | 4–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Lillehammer – Sandefjord 2?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Lillehammer – Sandefjord 2?
Meciul face parte din 3.Division (Norvegia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Lillehammer – Sandefjord 2?
Cotele 1X2 sunt 1.13 / 7.60 / 10.00. Fără marjă, asta înseamnă 79% pentru Lillehammer, 12% egal și 9% pentru Sandefjord 2, cu Lillehammer favorită la cota 1.13.
Câte goluri se așteaptă în Lillehammer – Sandefjord 2?
Modelul nostru estimează 4,10 goluri (2,60 pentru Lillehammer, 1,50 pentru Sandefjord 2). Peste 2.5 goluri are 77%, GG are 72%, iar cel mai probabil scor este 2–1.