Duminică18 octombrie
Live 152 Pune pont

Austria Am.Austria Am. · Bundesliga (F)

LASK Linz (F) - Sturm Graz (F)

Statistici și rezultat final · vineri, 7 august

Austria Am.Bundesliga (F) · Austria Am. Final
LASK Linz (F)
VVÎEV
Final0-2Pauză 0-1
Sturm Graz (F)
VEÎÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
LASK Linz (F) 19%Egal 21%Sturm Graz (F) 60%

LASK Linz (F) 0-2 Sturm Graz (F): statisticile meciului

Meciul s-a terminat LASK Linz (F) 0-2 Sturm Graz (F) (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 46% pentru victoria lui Sturm Graz (F), iar cotele fără marjă 60%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 2 goluri, față de 3,5 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 31%), iar GG n-a ieșit (NG avea 32%). Scorul exact 0-2 avea 5,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (2-6) și 1 cartonașe galbene (1-0).

LASK Linz (F)în meciSturm Graz (F)
2
Cornere
6
1
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici LASK Linz (F) vs Sturm Graz (F)

LASK Linz (F) marchează 1,6 goluri pe meci și primește 1,0. Sturm Graz (F) marchează și primește câte 2,4 goluri pe meci. La Sturm Graz (F), 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 4 întâlniri directe: LASK Linz (F) 2, egal 0, Sturm Graz (F) 2.

~3,5goluri estimate
69%peste 2,5 goluri
68%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
LASK Linz (F)ultimele 5Sturm Graz (F)
2,00
Puncte / meci
0,80
1,6
Goluri marcate / meci
2,4
1,0
Goluri primite / meci
2,4
3
Victorii
1
40%
Peste 2,5 goluri
100%
40%
Ambele marchează
100%
2
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri LASK Linz (F) și ultimele 5 Sturm Graz (F), în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

LASK Linz (F)3-1-1

V
Union Kleinmunchen (F) - LASK Linz (F)01.08.26 · Bundesliga (F)
2-3
V
LASK Linz (F) - Sudburgenland (F)23.05.26 · Bundesliga (F)
2-0
Î
First Vienna (F) - LASK Linz (F)16.05.26 · Bundesliga (F)
3-2
E
LASK Linz (F) - Altach/Vorderland (F)09.05.26 · Bundesliga (F)
0-0
V
Union Kleinmunchen (F) - LASK Linz (F)03.05.26 · Bundesliga (F)
0-1

Sturm Graz (F)1-1-3

V
Sturm Graz (F) - Altach/Vorderland (F)01.08.26 · Bundesliga (F)
6-2
E
Sturm Graz (F) - RB Salzburg (F)29.05.26 · Bundesliga (F)
2-2
Î
Sturm Graz (F) - St. Polten (F)22.05.26 · Bundesliga (F)
2-3
Î
Sturm Graz (F) - Austria Viena (F)17.05.26 · Bundesliga (F)
1-2
Î
Austria Viena (F) - Sturm Graz (F)09.05.26 · Bundesliga (F)
3-1

Întâlniri directe LASK Linz (F) - Sturm Graz (F)

LASK Linz (F) 2Egal 0Sturm Graz (F) 2
V
Sturm Graz (F) - LASK Linz (F)18.10.2025 · pauză 0-1
0-1
Î
LASK Linz (F) - Sturm Graz (F)16.08.2025 · pauză 1-2
1-4
V
LASK Linz (F) - Sturm Graz (F)09.03.2025 · pauză 1-0
2-1
Î
Sturm Graz (F) - LASK Linz (F)12.10.2024 · pauză 1-1
3-2

V/E/Î din perspectiva LASK Linz (F). 3 din 4 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi LASK Linz (F) - Sturm Graz (F)

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · LASK Linz (F)4.7519% fără marjă
X · Egal4.3021% fără marjă
2 · Sturm Graz (F)1.4960% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 2.27
X2 1.11
12 1.14

Goluri

Sub 2.5 2.57
Peste 2.5 1.41

Ambele marchează

GG Da 1.55
GG Nu 2.30

Analiza de dinainte de meci

LASK Linz (F) - Sturm Graz (F) s-a jucat vineri, 7 august, în Bundesliga (F) (Austria Am.). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

LASK Linz (F) vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 5. În ultimele 5 meciuri, Sturm Graz (F) are o victorie, un egal și trei înfrângeri. Golaveraj: 12-12. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 4 întâlniri directe, LASK Linz (F) a câștigat de 2 ori, Sturm Graz (F) de 2 ori. Au fost meciuri deschise, cu 3,5 goluri în medie. Ultima: Sturm Graz (F) - LASK Linz (F) 0-1, pe 18 octombrie 2025.

Casele o dau favorită pe Sturm Graz (F), la 1.49, cu egalul la 4.30. Fără marja caselor, asta înseamnă 60% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.41, iar GG la 1.55.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,6 pentru LASK Linz (F) și 1,9 pentru Sturm Graz (F). Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 32% la victorie, față de 19%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru șansă dublă X2, modelul calculează 68%. Cota de 1.11 e sub cea corectă (1.47) și nu merită. Peste 2.5 goluri are 69% în model, iar 1.41 e aproape de cota corectă (1.45). Ambele marchează (GG): 68% în model, cota corectă ar fi 1.47. Casele dau 1.55, mai mult. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități LASK Linz (F) - Sturm Graz (F)

Goluri estimate: 1,58 LASK Linz (F) și 1,94 Sturm Graz (F), total 3,52. 1X2 în model: 32% · 22% · 46%. Peste 2,5: 69% (cotă corectă 1.45). GG: 68% (cotă corectă 1.47). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
10%1
18%2
22%3
19%4
28%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 31% · peste 2,5: 69% (verde).

Scoruri probabile

1-19,1%1-28,8%2-17,2%2-27,0%0-15,7%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Sturm Graz (F). Sturm Graz (F) a primit 12 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Favorit fără formă. Sturm Graz (F) e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 11,4% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-2
Pauză0-1
Cornere2-6
Cartonașe galbene1-0
Favorită la startSturm Graz (F) · 1.49
Goluri estimate~3,5
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat LASK Linz (F) - Sturm Graz (F)?

S-a jucat vineri, 7 august, ora 19:00 (ora României) și s-a terminat 0-2.

În ce competiție s-a jucat LASK Linz (F) - Sturm Graz (F)?

În Bundesliga (F) (Austria Am.).

Cine era favorită în LASK Linz (F) - Sturm Graz (F)?

Sturm Graz (F) pleca favorită, la cota 1.49. Meciul s-a terminat 0-2.

Câte goluri s-au marcat în LASK Linz (F) - Sturm Graz (F)?

2 goluri, scor final 0-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,5.

Alte meciuri din Bundesliga (F)

Toată liga →