Sâmbătă17 octombrie
Live 263 Pune pont

Austria Am.Austria Am. · Bundesliga (F)

St. Polten (F) – Austria Viena (F)

St. Polten (F)
EÎÎVV
14:00 Duminică, 18 octombrie
Austria Viena (F)
VEVÎV
12.10 X3.35 23.00
1X1.29 X21.59 121.23

Ultimele 5 / 5: St. Polten (F) marchează 3.0 și primește 1.8. Austria Viena (F) 2.2 / 0.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 43% · Egal 27% · Oaspete 30%

Goluri / meci

3.0 + 2.2

Peste 2.5

1.85 · forma 80% / 20%

GG

Da 1.72 · Nu 2.00

Analiză St. Polten (F) – Austria Viena (F)

St. Polten (F) o primește pe Austria Viena (F) duminică, 18 octombrie, ora 14:00 (ora României), în Bundesliga (F) (Austria Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

St. Polten (F) are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 15 goluri marcate și 9 goluri primite (3,0 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Austria Viena (F) are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 2 goluri primite (2,2 marcate și 0,4 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Austria Viena (F) stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, St. Polten (F) a câștigat 3, Austria Viena (F) a câștigat 2, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 8. Ultima întâlnire, pe 01.08.2026, s-a terminat Austria Viena (F) 0–1 St. Polten (F).

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.10 / 3.35 / 3.00. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 43% pentru St. Polten (F), 27% pentru egal și 30% pentru Austria Viena (F). Favorită e St. Polten (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.85 și sub 2.5 la 1.85, adică 50% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.72 și Nu la 2.00.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,70 – 2,00) și cele deduse din cote (1,48 – 1,20) și ajunge la 1,59 goluri estimate pentru St. Polten (F) și 1,60 pentru Austria Viena (F), adică 3,19 în total. Cu aceste valori, St. Polten (F) câștigă în 38% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Austria Viena (F) câștigă în 39%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,5%.

Statistici-cheie
IndicatorSt. Polten (F)Austria Viena (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î2-1-23-1-1
Puncte / meci1,402,00
Goluri marcate (medie)15 (3,0)11 (2,2)
Goluri primite (medie)9 (1,8)2 (0,4)
% Peste 2.580%20%
% GG60%20%
Victorii H2H (8 meciuri)32
Goluri estimate (model)1,591,60
Șanse de victorie (model)38%39%

Goluri estimate

1,59 – 1,60 · total 3,19

1X2 model

38% · 23% · 39%

Peste 2.5 model

62% · cotă corectă 1.61

GG model

64% · cotă corectă 1.56

Distribuția golurilor
4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
St. Polten . ↓ / Austria Vie. →012345
0 4,1 6,6 5,3 2,8 1,1 0,4
1 6,5 10,5 8,4 4,5 1,8 0,6
2 5,2 8,3 6,7 3,6 1,4 0,5
3 2,8 4,4 3,5 1,9 0,8 0,2
4 1,1 1,8 1,4 0,7 0,3 0,1
5 0,3 0,6 0,4 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri St. Polten (F), coloane = goluri Austria Viena (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: St. Polten (F). St. Polten (F) primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,70 goluri, cotele doar 2,67. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,8 goluri, față de 3,19 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: St. Polten (F) 38%, egal 23%, Austria Viena (F) 39%. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 1.85 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.72 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,5%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
3.0
Goluri / meci
2.2
1.8
Primite / meci
0.4
40%
Victorii
60%
80%
Peste 2.5
20%
60%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe St. Polten (F) – Austria Viena (F)?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă St. Polten (F) – Austria Viena (F)?

Meciul face parte din Bundesliga (F) (Austria Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre St. Polten (F) – Austria Viena (F)?

Cotele 1X2 sunt 2.10 / 3.35 / 3.00. Fără marjă, asta înseamnă 43% pentru St. Polten (F), 27% egal și 30% pentru Austria Viena (F), cu St. Polten (F) favorită la cota 2.10.

Câte goluri se așteaptă în St. Polten (F) – Austria Viena (F)?

Modelul nostru estimează 3,19 goluri (1,59 pentru St. Polten (F), 1,60 pentru Austria Viena (F)). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Bundesliga (F)