Vineri16 octombrie
Live 79 Pune pont

Austria Am.Austria Am. · Bundesliga (F)

Sudburgenland (F) – RB Salzburg (F)

Sudburgenland (F)
VÎÎÎÎ
15:30 Sâmbătă, 17 octombrie
RB Salzburg (F)
VVEÎÎ
16.70 X5.00 21.30
1X2.72 X21.06 121.10

Ultimele 5 / 5: Sudburgenland (F) marchează 0.6 și primește 3.6. RB Salzburg (F) 1.0 / 1.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 13% · Egal 18% · Oaspete 69%

Goluri / meci

0.6 + 1.0

Peste 2.5

1.34 · forma 60% / 40%

GG

Da 1.58 · Nu 2.25

Analiză Sudburgenland (F) – RB Salzburg (F)

Sudburgenland (F) o primește pe RB Salzburg (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30 (ora României), în Bundesliga (F) (Austria Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Sudburgenland (F) are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 18 goluri primite (0,6 marcate și 3,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. RB Salzburg (F) are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 6 goluri primite (1,0 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, RB Salzburg (F) stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Sudburgenland (F) a câștigat 0, RB Salzburg (F) a câștigat 3, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 5,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 01.08.2026, s-a terminat RB Salzburg (F) 2–0 Sudburgenland (F).

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 6.70 / 5.00 / 1.30. După ce scoatem marja (aproximativ 11,8% pe piața asta), rămân 13% pentru Sudburgenland (F), 18% pentru egal și 69% pentru RB Salzburg (F). Favorită e RB Salzburg (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.34 și sub 2.5 la 2.80, adică 68% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.58 și Nu la 2.25.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,90 – 2,30) și cele deduse din cote (1,02 – 2,47) și ajunge la 0,96 goluri estimate pentru Sudburgenland (F) și 2,38 pentru RB Salzburg (F), adică 3,34 în total. Cu aceste valori, Sudburgenland (F) câștigă în 13% din cazuri, egalul iese în 18%, iar RB Salzburg (F) câștigă în 69%. Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor exact este 0–2, cu 10,0%.

Statistici-cheie
IndicatorSudburgenland (F)RB Salzburg (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î1-0-42-1-2
Puncte / meci0,601,40
Goluri marcate (medie)3 (0,6)5 (1,0)
Goluri primite (medie)18 (3,6)6 (1,2)
% Peste 2.560%40%
% GG40%40%
Victorii H2H (3 meciuri)03
Goluri estimate (model)0,962,38
Șanse de victorie (model)13%69%

Goluri estimate

0,96 – 2,38 · total 3,34

1X2 model

13% · 18% · 69%

Peste 2.5 model

64% · cotă corectă 1.56

GG model

56% · cotă corectă 1.79

Distribuția golurilor
4%0
12%1
20%2
22%3
18%4
24%5+

Sub 2.5: 36% · Peste 2.5: 64% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Sudburgenla. ↓ / RB Salzburg. →012345
0 3,5 8,4 10,0 8,0 4,7 2,3
1 3,4 8,1 9,6 7,6 4,5 2,2
2 1,6 3,9 4,6 3,7 2,2 1,0
3 0,5 1,2 1,5 1,2 0,7 0,3
4 0,1 0,3 0,4 0,3 0,2 0,1
5 0,0 0,1 0,1 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Sudburgenland (F), coloane = goluri RB Salzburg (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Sudburgenland (F). Sudburgenland (F) primește 3,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 5,0 goluri, față de 3,34 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie RB Salzburg (F) are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.30 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 64% în model (cotă corectă 1.56), dar cota 1.34 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 0–2 (10,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.6
Goluri / meci
1.0
3.6
Primite / meci
1.2
20%
Victorii
40%
60%
Peste 2.5
40%
40%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Sudburgenland (F) – RB Salzburg (F)?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Sudburgenland (F) – RB Salzburg (F)?

Meciul face parte din Bundesliga (F) (Austria Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Sudburgenland (F) – RB Salzburg (F)?

Cotele 1X2 sunt 6.70 / 5.00 / 1.30. Fără marjă, asta înseamnă 13% pentru Sudburgenland (F), 18% egal și 69% pentru RB Salzburg (F), cu RB Salzburg (F) favorită la cota 1.30.

Câte goluri se așteaptă în Sudburgenland (F) – RB Salzburg (F)?

Modelul nostru estimează 3,34 goluri (0,96 pentru Sudburgenland (F), 2,38 pentru RB Salzburg (F)). Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor este 0–2.

Alte meciuri din Bundesliga (F)