Vineri16 octombrie
Live 54 Pune pont

Austria Am.Austria Am. · Bundesliga (F)

LASK Linz (F) – Union Kleinmunchen (F)

LASK Linz (F)
ÎVEÎE
15:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Union Kleinmunchen (F)
ÎÎÎEV
11.47 X4.30 25.00
1X1.10 X22.32 121.14

Ultimele 5 / 5: LASK Linz (F) marchează 1.2 și primește 1.4. Union Kleinmunchen (F) 0.6 / 2.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 61% · Egal 21% · Oaspete 18%

Goluri / meci

1.2 + 0.6

Peste 2.5

1.45 · forma 60% / 40%

GG

Da 1.60 · Nu 2.20

Analiză LASK Linz (F) – Union Kleinmunchen (F)

LASK Linz (F) o primește pe Union Kleinmunchen (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Bundesliga (F) (Austria Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

LASK Linz (F) are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 7 goluri primite (1,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Union Kleinmunchen (F) are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 13 goluri primite (0,6 marcate și 2,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 7 întâlniri directe din baza noastră, LASK Linz (F) a câștigat 3, Union Kleinmunchen (F) a câștigat 3, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,4 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 7 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 7. Ultima întâlnire, pe 01.08.2026, s-a terminat Union Kleinmunchen (F) 2–3 LASK Linz (F).

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.47 / 4.30 / 5.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,3% pe piața asta), rămân 61% pentru LASK Linz (F), 21% pentru egal și 18% pentru Union Kleinmunchen (F). Favorită e LASK Linz (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.45 și sub 2.5 la 2.45, adică 63% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.60 și Nu la 2.20.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,90 – 1,00) și cele deduse din cote (2,15 – 1,09) și ajunge la 2,02 goluri estimate pentru LASK Linz (F) și 1,05 pentru Union Kleinmunchen (F), adică 3,07 în total. Cu aceste valori, LASK Linz (F) câștigă în 60% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Union Kleinmunchen (F) câștigă în 19%. Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,9%.

Statistici-cheie
IndicatorLASK Linz (F)Union Kleinmunchen (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î1-2-21-1-3
Puncte / meci1,000,80
Goluri marcate (medie)6 (1,2)3 (0,6)
Goluri primite (medie)7 (1,4)13 (2,6)
% Peste 2.560%40%
% GG60%40%
Victorii H2H (7 meciuri)33
Goluri estimate (model)2,021,05
Șanse de victorie (model)60%19%

Goluri estimate

2,02 – 1,05 · total 3,07

1X2 model

60% · 21% · 19%

Peste 2.5 model

59% · cotă corectă 1.69

GG model

56% · cotă corectă 1.79

Distribuția golurilor
5%0
14%1
22%2
22%3
17%4
20%5+

Sub 2.5: 41% · Peste 2.5: 59% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
LASK Linz (. ↓ / Union Klein. →012345
0 4,6 4,9 2,6 0,9 0,2 0,0
1 9,4 9,8 5,2 1,8 0,5 0,1
2 9,5 9,9 5,2 1,8 0,5 0,1
3 6,4 6,7 3,5 1,2 0,3 0,1
4 3,2 3,4 1,8 0,6 0,2 0,0
5 1,3 1,4 0,7 0,3 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri LASK Linz (F), coloane = goluri Union Kleinmunchen (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Union Kleinmunchen (F). Union Kleinmunchen (F) primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. LASK Linz (F) e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie LASK Linz (F) are 60% în model (cotă corectă 1.67), dar cota 1.47 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.45 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
0.6
1.4
Primite / meci
2.6
20%
Victorii
20%
60%
Peste 2.5
40%
60%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe LASK Linz (F) – Union Kleinmunchen (F)?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă LASK Linz (F) – Union Kleinmunchen (F)?

Meciul face parte din Bundesliga (F) (Austria Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre LASK Linz (F) – Union Kleinmunchen (F)?

Cotele 1X2 sunt 1.47 / 4.30 / 5.00. Fără marjă, asta înseamnă 61% pentru LASK Linz (F), 21% egal și 18% pentru Union Kleinmunchen (F), cu LASK Linz (F) favorită la cota 1.47.

Câte goluri se așteaptă în LASK Linz (F) – Union Kleinmunchen (F)?

Modelul nostru estimează 3,07 goluri (2,02 pentru LASK Linz (F), 1,05 pentru Union Kleinmunchen (F)). Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din Bundesliga (F)