Koninklijke HFC – Kloetinge
Ultimele 5 / 5: Koninklijke HFC marchează 1.0 și primește 2.0. Kloetinge 3.0 / 2.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 39% · Egal 26% · Oaspete 36%
Goluri / meci
1.0 + 3.0
Peste 2.5
1.45 · forma 40% / 100%
GG
Da 1.42 · Nu 2.65
Analiză Koninklijke HFC – Kloetinge
Koninklijke HFC o primește pe Kloetinge sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Tweede Divisie (Olanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Koninklijke HFC are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 10 goluri primite (1,0 marcate și 2,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Kloetinge are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 15 goluri marcate și 13 goluri primite (3,0 marcate și 2,6 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Kloetinge stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.37 / 3.60 / 2.57. După ce scoatem marja (aproximativ 8,9% pe piața asta), rămân 39% pentru Koninklijke HFC, 26% pentru egal și 36% pentru Kloetinge. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.45 și sub 2.5 la 2.45, adică 63% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.42 și Nu la 2.65.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,80 – 2,50) și cele deduse din cote (1,66 – 1,58) și ajunge la 1,73 goluri estimate pentru Koninklijke HFC și 2,04 pentru Kloetinge, adică 3,77 în total. Cu aceste valori, Koninklijke HFC câștigă în 33% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Kloetinge câștigă în 46%. Peste 2.5 goluri are 73%, GG are 72%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 8,3%.
| Indicator | Koninklijke HFC | Kloetinge |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-2-3 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 0,40 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 15 (3,0) |
| Goluri primite (medie) | 10 (2,0) | 13 (2,6) |
| % Peste 2.5 | 40% | 100% |
| % GG | 80% | 60% |
| Goluri estimate (model) | 1,73 | 2,04 |
| Șanse de victorie (model) | 33% | 46% |
Goluri estimate
1,73 – 2,04 · total 3,77
1X2 model
33% · 21% · 46%
Peste 2.5 model
73% · cotă corectă 1.37
GG model
72% · cotă corectă 1.39
Sub 2.5: 27% · Peste 2.5: 73% · total goluri în 90 de minute
| Koninklijke. ↓ / Kloetinge → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,3 | 4,7 | 4,8 | 3,3 | 1,7 | 0,7 |
| 1 | 4,0 | 8,1 | 8,3 | 5,6 | 2,9 | 1,2 |
| 2 | 3,4 | 7,0 | 7,2 | 4,9 | 2,5 | 1,0 |
| 3 | 2,0 | 4,1 | 4,1 | 2,8 | 1,4 | 0,6 |
| 4 | 0,9 | 1,8 | 1,8 | 1,2 | 0,6 | 0,3 |
| 5 | 0,3 | 0,6 | 0,6 | 0,4 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Koninklijke HFC, coloane = goluri Kloetinge.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Koninklijke HFC. Koninklijke HFC primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Kloetinge. Kloetinge primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,30 goluri, cotele doar 3,24. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Koninklijke HFC 33%, egal 21%, Kloetinge 46%. Peste 2.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37), iar cota 1.45 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 72% în model (cotă corectă 1.39), iar cota 1.42 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–2 (8,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Koninklijke HFC – Kloetinge?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Koninklijke HFC – Kloetinge?
Meciul face parte din Tweede Divisie (Olanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Koninklijke HFC – Kloetinge?
Cotele 1X2 sunt 2.37 / 3.60 / 2.57. Fără marjă, asta înseamnă 39% pentru Koninklijke HFC, 26% egal și 36% pentru Kloetinge, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Koninklijke HFC – Kloetinge?
Modelul nostru estimează 3,77 goluri (1,73 pentru Koninklijke HFC, 2,04 pentru Kloetinge). Peste 2.5 goluri are 73%, GG are 72%, iar cel mai probabil scor este 1–2.