Vineri16 octombrie
Live 25 Pune pont

OlandaOlanda · Tweede Divisie

Rijnsburgse Boys – Rohda Raalte

Rijnsburgse Boys
ÎVÎVÎ
15:30 Sâmbătă, 17 octombrie
Rohda Raalte
ÎÎEVÎ
11.30 X5.30 27.00
1X1.08 X22.77 121.12

Ultimele 5 / 5: Rijnsburgse Boys marchează 1.8 și primește 3.0. Rohda Raalte 2.4 / 3.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 70% · Egal 17% · Oaspete 13%

Goluri / meci

1.8 + 2.4

Peste 2.5

1.25 · forma 100% / 80%

GG

Da 1.45 · Nu 2.55

Analiză Rijnsburgse Boys – Rohda Raalte

Rijnsburgse Boys o primește pe Rohda Raalte sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30 (ora României), în Tweede Divisie (Olanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Rijnsburgse Boys are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 15 goluri primite (1,8 marcate și 3,0 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Rohda Raalte are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 19 goluri primite (2,4 marcate și 3,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.30 / 5.30 / 7.00. După ce scoatem marja (aproximativ 10,1% pe piața asta), rămân 70% pentru Rijnsburgse Boys, 17% pentru egal și 13% pentru Rohda Raalte. Favorită e Rijnsburgse Boys. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.25 și sub 2.5 la 3.25, adică 72% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.45 și Nu la 2.55.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,80 – 2,70) și cele deduse din cote (2,65 – 1,10) și ajunge la 2,72 goluri estimate pentru Rijnsburgse Boys și 1,90 pentru Rohda Raalte, adică 4,62 în total. Cu aceste valori, Rijnsburgse Boys câștigă în 56% din cazuri, egalul iese în 18%, iar Rohda Raalte câștigă în 26%. Peste 2.5 goluri are 84%, GG are 79%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 6,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 14 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorRijnsburgse BoysRohda Raalte
Meciuri analizate55
V-E-Î2-0-31-1-3
Puncte / meci1,200,80
Goluri marcate (medie)9 (1,8)12 (2,4)
Goluri primite (medie)15 (3,0)19 (3,8)
% Peste 2.5100%80%
% GG80%80%
Goluri estimate (model)2,721,90
Șanse de victorie (model)56%26%

Goluri estimate

2,72 – 1,90 · total 4,62

1X2 model

56% · 18% · 26%

Peste 2.5 model

84% · cotă corectă 1.19

GG model

79% · cotă corectă 1.27

Distribuția golurilor
1%0
5%1
10%2
16%3
19%4
49%5+

Sub 2.5: 16% · Peste 2.5: 84% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Rijnsburgse. ↓ / Rohda Raalte →012345
0 1,0 1,9 1,8 1,1 0,5 0,2
1 2,7 5,1 4,8 3,1 1,5 0,6
2 3,6 6,9 6,6 4,2 2,0 0,8
3 3,3 6,3 6,0 3,8 1,8 0,7
4 2,2 4,3 4,1 2,6 1,2 0,5
5 1,2 2,3 2,2 1,4 0,7 0,3

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Rijnsburgse Boys, coloane = goluri Rohda Raalte.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Rijnsburgse Boys. Rijnsburgse Boys primește 3,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Rohda Raalte. Rohda Raalte primește 3,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 5,50 goluri, cotele doar 3,75. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Rijnsburgse Boys are 56% în model (cotă corectă 1.79), dar cota 1.30 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 84% în model (cotă corectă 1.19), iar cota 1.25 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 79% în model (cotă corectă 1.27), iar cota 1.45 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 2–1 (6,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.8
Goluri / meci
2.4
3.0
Primite / meci
3.8
40%
Victorii
20%
100%
Peste 2.5
80%
80%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Rijnsburgse Boys – Rohda Raalte?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Rijnsburgse Boys – Rohda Raalte?

Meciul face parte din Tweede Divisie (Olanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Rijnsburgse Boys – Rohda Raalte?

Cotele 1X2 sunt 1.30 / 5.30 / 7.00. Fără marjă, asta înseamnă 70% pentru Rijnsburgse Boys, 17% egal și 13% pentru Rohda Raalte, cu Rijnsburgse Boys favorită la cota 1.30.

Câte goluri se așteaptă în Rijnsburgse Boys – Rohda Raalte?

Modelul nostru estimează 4,62 goluri (2,72 pentru Rijnsburgse Boys, 1,90 pentru Rohda Raalte). Peste 2.5 goluri are 84%, GG are 79%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din Tweede Divisie
17.10
15:00
Koninklijke HFC – Kloetinge 2.372.57
17.10
15:30
HSV Hoek – Kozakken Boys 2.352.62
17.10
16:00
Barendrecht – Amsterdamsche FC 2.402.50
17.10
16:00
VV Katwijk – Ijsselmeervogels 2.522.40