VV Katwijk – Ijsselmeervogels
Ultimele 5 / 5: VV Katwijk marchează 1.0 și primește 3.0. Ijsselmeervogels 1.2 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 36% · Egal 25% · Oaspete 38%
Goluri / meci
1.0 + 1.2
Peste 2.5
1.46 · forma 80% / 80%
GG
Da 1.43 · Nu 2.62
Analiză VV Katwijk – Ijsselmeervogels
VV Katwijk o primește pe Ijsselmeervogels sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Tweede Divisie (Olanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
VV Katwijk are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 15 goluri primite (1,0 marcate și 3,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Ijsselmeervogels are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 8 goluri primite (1,2 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, VV Katwijk a câștigat 2, Ijsselmeervogels a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 28.02.2026, s-a terminat Ijsselmeervogels 2–3 VV Katwijk.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.52 / 3.60 / 2.40. După ce scoatem marja (aproximativ 9,1% pe piața asta), rămân 36% pentru VV Katwijk, 25% pentru egal și 38% pentru Ijsselmeervogels. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.46 și sub 2.5 la 2.45, adică 63% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.43 și Nu la 2.62.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 2,10) și cele deduse din cote (1,59 – 1,64) și ajunge la 1,45 goluri estimate pentru VV Katwijk și 1,87 pentru Ijsselmeervogels, adică 3,32 în total. Cu aceste valori, VV Katwijk câștigă în 30% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Ijsselmeervogels câștigă în 48%. Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,8%.
| Indicator | VV Katwijk | Ijsselmeervogels |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 2-0-3 |
| Puncte / meci | 0,80 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 15 (3,0) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 80% | 80% |
| % GG | 60% | 20% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 2 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,45 | 1,87 |
| Șanse de victorie (model) | 30% | 48% |
Goluri estimate
1,45 – 1,87 · total 3,32
1X2 model
30% · 22% · 48%
Peste 2.5 model
64% · cotă corectă 1.56
GG model
65% · cotă corectă 1.54
Sub 2.5: 36% · Peste 2.5: 64% · total goluri în 90 de minute
| VV Katwijk ↓ / Ijsselmeerv. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,6 | 6,8 | 6,3 | 3,9 | 1,8 | 0,7 |
| 1 | 5,2 | 9,8 | 9,2 | 5,7 | 2,7 | 1,0 |
| 2 | 3,8 | 7,1 | 6,6 | 4,1 | 1,9 | 0,7 |
| 3 | 1,8 | 3,4 | 3,2 | 2,0 | 0,9 | 0,4 |
| 4 | 0,7 | 1,2 | 1,2 | 0,7 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,2 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri VV Katwijk, coloane = goluri Ijsselmeervogels.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: VV Katwijk. VV Katwijk primește 3,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Ijsselmeervogels. Ijsselmeervogels primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 70% în model (cotă corectă 1.43), iar cota 1.44 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 64% în model (cotă corectă 1.56), dar cota 1.46 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 65% în model (cotă corectă 1.54), dar cota 1.43 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 28.02.26 | Ijsselmeervogels – VV Katwijk | 2–1 | 2–3 |
| 27.09.25 | VV Katwijk – Ijsselmeervogels | 1–0 | 3–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe VV Katwijk – Ijsselmeervogels?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă VV Katwijk – Ijsselmeervogels?
Meciul face parte din Tweede Divisie (Olanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre VV Katwijk – Ijsselmeervogels?
Cotele 1X2 sunt 2.52 / 3.60 / 2.40. Fără marjă, asta înseamnă 36% pentru VV Katwijk, 25% egal și 38% pentru Ijsselmeervogels, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în VV Katwijk – Ijsselmeervogels?
Modelul nostru estimează 3,32 goluri (1,45 pentru VV Katwijk, 1,87 pentru Ijsselmeervogels). Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor este 1–1.