Komarno (F) – Petrzalka (F)
Ultimele 5 / 5: Komarno (F) marchează 0.4 și primește 3.2. Petrzalka (F) 1.0 / 6.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 70% · Egal 17% · Oaspete 13%
Goluri / meci
0.4 + 1.0
Peste 2.5
— · forma 60% / 100%
GG
—
Analiză Komarno (F) – Petrzalka (F)
Komarno (F) o primește pe Petrzalka (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00 (ora României), în Liga 1 (F) (Slovacia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Komarno (F) are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 16 goluri primite (0,4 marcate și 3,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Petrzalka (F) are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 33 de goluri primite (1,0 marcate și 6,6 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Komarno (F) a câștigat 2, Petrzalka (F) a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 4. Ultima întâlnire, pe 18.10.2025, s-a terminat Petrzalka (F) 1–1 Komarno (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.28 / 5.20 / 6.90. După ce scoatem marja (aproximativ 11,8% pe piața asta), rămân 70% pentru Komarno (F), 17% pentru egal și 13% pentru Petrzalka (F). Favorită e Komarno (F).
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 3,50 goluri estimate pentru Komarno (F) și 2,10 pentru Petrzalka (F), adică 5,60 în total. Cu aceste valori, Komarno (F) câștigă în 64% din cazuri, egalul iese în 15%, iar Petrzalka (F) câștigă în 21%. Peste 2.5 goluri are 92%, GG are 85%, iar cel mai probabil scor exact este 3–2, cu 5,8%.
| Indicator | Komarno (F) | Petrzalka (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-2-3 | 0-0-5 |
| Puncte / meci | 0,40 | 0,00 |
| Goluri marcate (medie) | 2 (0,4) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 16 (3,2) | 33 (6,6) |
| % Peste 2.5 | 60% | 100% |
| % GG | 40% | 80% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 2 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 3,50 | 2,10 |
| Șanse de victorie (model) | 64% | 21% |
Goluri estimate
3,50 – 2,10 · total 5,60
1X2 model
64% · 15% · 21%
Peste 2.5 model
92% · cotă corectă 1.09
GG model
85% · cotă corectă 1.18
Sub 2.5: 8% · Peste 2.5: 92% · total goluri în 90 de minute
| Komarno (F) ↓ / Petrzalka (. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 0,4 | 0,8 | 0,8 | 0,6 | 0,3 | 0,1 |
| 1 | 1,3 | 2,7 | 2,9 | 2,0 | 1,0 | 0,4 |
| 2 | 2,3 | 4,8 | 5,0 | 3,5 | 1,8 | 0,8 |
| 3 | 2,6 | 5,5 | 5,8 | 4,1 | 2,1 | 0,9 |
| 4 | 2,3 | 4,9 | 5,1 | 3,6 | 1,9 | 0,8 |
| 5 | 1,6 | 3,4 | 3,6 | 2,5 | 1,3 | 0,6 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Komarno (F), coloane = goluri Petrzalka (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Komarno (F). Komarno (F) primește 3,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Atac anemic: Komarno (F). Komarno (F) a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Apărare vulnerabilă: Petrzalka (F). Petrzalka (F) primește 6,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Komarno (F) e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,8 goluri, față de 5,60 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Komarno (F) are 64% în model (cotă corectă 1.56), dar cota 1.28 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 92% în model (cotă corectă 1.09). Ambele marchează (GG) are 85% în model (cotă corectă 1.18). Scorul cel mai probabil: 3–2 (5,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 18.10.25 | Petrzalka (F) – Komarno (F) | 1–1 | 1–1 |
| 16.08.25 | Komarno (F) – Petrzalka (F) | — | 0–2 |
| 03.11.24 | Komarno (F) – Petrzalka (F) | 2–0 | 2–0 |
| 23.08.24 | Petrzalka (F) – Komarno (F) | 0–0 | 0–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Komarno (F) – Petrzalka (F)?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Komarno (F) – Petrzalka (F)?
Meciul face parte din Liga 1 (F) (Slovacia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Komarno (F) – Petrzalka (F)?
Cotele 1X2 sunt 1.28 / 5.20 / 6.90. Fără marjă, asta înseamnă 70% pentru Komarno (F), 17% egal și 13% pentru Petrzalka (F), cu Komarno (F) favorită la cota 1.28.
Câte goluri se așteaptă în Komarno (F) – Petrzalka (F)?
Modelul nostru estimează 5,60 goluri (3,50 pentru Komarno (F), 2,10 pentru Petrzalka (F)). Peste 2.5 goluri are 92%, GG are 85%, iar cel mai probabil scor este 3–2.