Vineri16 octombrie
Live 52 Pune pont

SuediaSuedia · Division 2

Herrestads AIF – Ahlafors IF

Herrestads AIF
ÎVÎVÎ
14:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Ahlafors IF
ÎVVÎV
13.00 X3.75 21.97
1X1.67 X21.29 121.19

Ultimele 5 / 5: Herrestads AIF marchează 1.2 și primește 1.8. Ahlafors IF 2.2 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 30% · Egal 24% · Oaspete 46%

Goluri / meci

1.2 + 2.2

Peste 2.5

1.36 · forma 80% / 60%

GG

Da 1.37 · Nu 2.85

Analiză Herrestads AIF – Ahlafors IF

Herrestads AIF o primește pe Ahlafors IF sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în Division 2 (Suedia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Herrestads AIF are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 9 goluri primite (1,2 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Ahlafors IF are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 7 goluri primite (2,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Ahlafors IF stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Herrestads AIF a câștigat 2, Ahlafors IF a câștigat 3, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,2 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 5. Ultima întâlnire, pe 13.05.2026, s-a terminat Ahlafors IF 5–0 Herrestads AIF.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.00 / 3.75 / 1.97. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 30% pentru Herrestads AIF, 24% pentru egal și 46% pentru Ahlafors IF. Favorită e Ahlafors IF. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.36 și sub 2.5 la 2.75, adică 67% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.37 și Nu la 2.85.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 2,00) și cele deduse din cote (1,53 – 1,91) și ajunge la 1,42 goluri estimate pentru Herrestads AIF și 1,96 pentru Ahlafors IF, adică 3,38 în total. Cu aceste valori, Herrestads AIF câștigă în 28% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Ahlafors IF câștigă în 50%. Peste 2.5 goluri are 66%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,5%.

Statistici-cheie
IndicatorHerrestads AIFAhlafors IF
Meciuri analizate55
V-E-Î2-0-33-0-2
Puncte / meci1,201,80
Goluri marcate (medie)6 (1,2)11 (2,2)
Goluri primite (medie)9 (1,8)7 (1,4)
% Peste 2.580%60%
% GG60%60%
Victorii H2H (5 meciuri)23
Goluri estimate (model)1,421,96
Șanse de victorie (model)28%50%

Goluri estimate

1,42 – 1,96 · total 3,38

1X2 model

28% · 22% · 50%

Peste 2.5 model

66% · cotă corectă 1.52

GG model

65% · cotă corectă 1.54

Distribuția golurilor
3%0
12%1
19%2
22%3
19%4
25%5+

Sub 2.5: 34% · Peste 2.5: 66% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Herrestads . ↓ / Ahlafors IF →012345
0 3,4 6,7 6,5 4,3 2,1 0,8
1 4,8 9,5 9,3 6,1 3,0 1,2
2 3,4 6,7 6,6 4,3 2,1 0,8
3 1,6 3,2 3,1 2,0 1,0 0,4
4 0,6 1,1 1,1 0,7 0,4 0,1
5 0,2 0,3 0,3 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Herrestads AIF, coloane = goluri Ahlafors IF.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Herrestads AIF. Herrestads AIF primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Ahlafors IF are 50% în model (cotă corectă 2.00), iar cota 1.97 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 66% în model (cotă corectă 1.52), dar cota 1.36 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 65% în model (cotă corectă 1.54), dar cota 1.37 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,5%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
2.2
1.8
Primite / meci
1.4
40%
Victorii
60%
80%
Peste 2.5
60%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Herrestads AIF – Ahlafors IF?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Herrestads AIF – Ahlafors IF?

Meciul face parte din Division 2 (Suedia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Herrestads AIF – Ahlafors IF?

Cotele 1X2 sunt 3.00 / 3.75 / 1.97. Fără marjă, asta înseamnă 30% pentru Herrestads AIF, 24% egal și 46% pentru Ahlafors IF, cu Ahlafors IF favorită la cota 1.97.

Câte goluri se așteaptă în Herrestads AIF – Ahlafors IF?

Modelul nostru estimează 3,38 goluri (1,42 pentru Herrestads AIF, 1,96 pentru Ahlafors IF). Peste 2.5 goluri are 66%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Division 2
17.10
13:30
FC Gute – Sunnersta AIF 3.901.67
17.10
13:30
Korsnas IF FK – Falu FK 3.751.74
17.10
13:30
Helges IF – Enskede IK 7.601.23
17.10
13:30
Kungsangens IF – Taby 2.722.17
17.10
13:30
IFK Lidingo – IK Franke 2.252.60