Heist – Antwerp
Ultimele 5 / 5: Heist marchează 1.6 și primește 1.8. Antwerp 0.6 / 3.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 12% · Egal 16% · Oaspete 72%
Goluri / meci
1.6 + 0.6
Peste 2.5
1.33 · forma 80% / 60%
GG
Da 1.63 · Nu 2.15
Analiză Heist – Antwerp
Heist o primește pe Antwerp sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:30 (ora României), în Cupa (Belgia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Heist are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 9 goluri primite (1,6 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Antwerp are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 15 goluri primite (0,6 marcate și 3,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Heist stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 7.90 / 5.60 / 1.28. După ce scoatem marja (aproximativ 8,6% pe piața asta), rămân 12% pentru Heist, 16% pentru egal și 72% pentru Antwerp. Favorită e Antwerp. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.33 și sub 2.5 la 3.05, adică 70% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.63 și Nu la 2.15.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,30 – 1,20) și cele deduse din cote (0,98 – 2,61) și ajunge la 1,64 goluri estimate pentru Heist și 1,91 pentru Antwerp, adică 3,55 în total. Cu aceste valori, Heist câștigă în 34% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Antwerp câștigă în 44%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 22 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Heist | Antwerp |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 0-0-5 |
| Puncte / meci | 1,00 | 0,00 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 3 (0,6) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 15 (3,0) |
| % Peste 2.5 | 80% | 60% |
| % GG | 80% | 60% |
| Goluri estimate (model) | 1,64 | 1,91 |
| Șanse de victorie (model) | 34% | 44% |
Goluri estimate
1,64 – 1,91 · total 3,55
1X2 model
34% · 22% · 44%
Peste 2.5 model
69% · cotă corectă 1.45
GG model
69% · cotă corectă 1.45
Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute
| Heist ↓ / Antwerp → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,9 | 5,5 | 5,2 | 3,3 | 1,6 | 0,6 |
| 1 | 4,7 | 9,0 | 8,6 | 5,5 | 2,6 | 1,0 |
| 2 | 3,9 | 7,4 | 7,0 | 4,5 | 2,1 | 0,8 |
| 3 | 2,1 | 4,0 | 3,9 | 2,5 | 1,2 | 0,4 |
| 4 | 0,9 | 1,7 | 1,6 | 1,0 | 0,5 | 0,2 |
| 5 | 0,3 | 0,5 | 0,5 | 0,3 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Heist, coloane = goluri Antwerp.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Heist. Heist primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Antwerp. Antwerp primește 3,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Antwerp e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Meci de cupă. În cupe apar rotații și meciuri decise la general, iar modelul calculează doar cele 90 de minute.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Heist 34%, egal 22%, Antwerp 44%. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.33 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.63 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,0%).
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Heist – Antwerp?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Heist – Antwerp?
Meciul face parte din Cupa (Belgia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Heist – Antwerp?
Cotele 1X2 sunt 7.90 / 5.60 / 1.28. Fără marjă, asta înseamnă 12% pentru Heist, 16% egal și 72% pentru Antwerp, cu Antwerp favorită la cota 1.28.
Câte goluri se așteaptă în Heist – Antwerp?
Modelul nostru estimează 3,55 goluri (1,64 pentru Heist, 1,91 pentru Antwerp). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor este 1–1.