Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

BelgiaBelgia · Cupa

Club Brugge – Lokeren Temse

Club Brugge
VVVVÎ
21:45 Sâmbătă, 17 octombrie
Lokeren Temse
VEVÎÎ
11.10 X8.80 216.00
1X— X26.30 121.04

Ultimele 5 / 5: Club Brugge marchează 3.2 și primește 1.6. Lokeren Temse 2.8 / 2.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 84% · Egal 10% · Oaspete 6%

Goluri / meci

3.2 + 2.8

Peste 2.5

1.25 · forma 100% / 80%

GG

Da 2.17 · Nu 1.61

Analiză Club Brugge – Lokeren Temse

Club Brugge o primește pe Lokeren Temse sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:45 (ora României), în Cupa (Belgia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Club Brugge are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 16 goluri marcate și 8 goluri primite (3,2 marcate și 1,6 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Lokeren Temse are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 14 goluri marcate și 10 goluri primite (2,8 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Club Brugge stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.10 / 8.80 / 16.00. După ce scoatem marja (aproximativ 8,5% pe piața asta), rămân 84% pentru Club Brugge, 10% pentru egal și 6% pentru Lokeren Temse. Favorită e Club Brugge. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.25 și sub 2.5 la 3.55, adică 74% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.17 și Nu la 1.61.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,60 – 2,20) și cele deduse din cote (3,12 – 0,74) și ajunge la 2,86 goluri estimate pentru Club Brugge și 1,47 pentru Lokeren Temse, adică 4,33 în total. Cu aceste valori, Club Brugge câștigă în 66% din cazuri, egalul iese în 16%, iar Lokeren Temse câștigă în 18%. Peste 2.5 goluri are 81%, GG are 73%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 7,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 18 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorClub BruggeLokeren Temse
Meciuri analizate55
V-E-Î4-0-12-1-2
Puncte / meci2,401,40
Goluri marcate (medie)16 (3,2)14 (2,8)
Goluri primite (medie)8 (1,6)10 (2,0)
% Peste 2.5100%80%
% GG80%60%
Goluri estimate (model)2,861,47
Șanse de victorie (model)66%18%

Goluri estimate

2,86 – 1,47 · total 4,33

1X2 model

66% · 16% · 18%

Peste 2.5 model

81% · cotă corectă 1.23

GG model

73% · cotă corectă 1.37

Distribuția golurilor
1%0
6%1
12%2
18%3
19%4
44%5+

Sub 2.5: 19% · Peste 2.5: 81% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Club Brugge ↓ / Lokeren Tem. →012345
0 1,3 1,9 1,4 0,7 0,3 0,1
1 3,8 5,5 4,1 2,0 0,7 0,2
2 5,4 7,9 5,8 2,9 1,0 0,3
3 5,1 7,5 5,5 2,7 1,0 0,3
4 3,7 5,4 4,0 1,9 0,7 0,2
5 2,1 3,1 2,3 1,1 0,4 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Club Brugge, coloane = goluri Lokeren Temse.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Club Brugge. Club Brugge primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Lokeren Temse. Lokeren Temse primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,80 goluri, cotele doar 3,85. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și meciuri decise la general, iar modelul calculează doar cele 90 de minute.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Club Brugge are 66% în model (cotă corectă 1.52), dar cota 1.10 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 81% în model (cotă corectă 1.23), iar cota 1.25 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 73% în model (cotă corectă 1.37), iar cota 2.17 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 2–1 (7,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
3.2
Goluri / meci
2.8
1.6
Primite / meci
2.0
80%
Victorii
40%
100%
Peste 2.5
80%
80%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Club Brugge – Lokeren Temse?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:45, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Club Brugge – Lokeren Temse?

Meciul face parte din Cupa (Belgia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Club Brugge – Lokeren Temse?

Cotele 1X2 sunt 1.10 / 8.80 / 16.00. Fără marjă, asta înseamnă 84% pentru Club Brugge, 10% egal și 6% pentru Lokeren Temse, cu Club Brugge favorită la cota 1.10.

Câte goluri se așteaptă în Club Brugge – Lokeren Temse?

Modelul nostru estimează 4,33 goluri (2,86 pentru Club Brugge, 1,47 pentru Lokeren Temse). Peste 2.5 goluri are 81%, GG are 73%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din Cupa
17.10
18:30
Leuven – Francs Borains 1.505.40
17.10
18:30
Heist – Antwerp 7.901.28
17.10
21:45
RAAL La Louviere – RFC Liege 1.654.50
17.10
21:45
Zulte Waregem – Seraing 1.376.40
17.10
21:45
Royal Excelsior Virton – Genk 6.801.36