Sâmbătă17 octombrie
Live 263 Pune pont

Germania Am.Germania Am. · DFB Nachwuchsliga U19

Hannover U19 – TSV Havelse U19

Hannover U19
VVEVV
14:00 Duminică, 18 octombrie
TSV Havelse U19
ÎÎÎÎÎ
11.03 X10.00 225.00
1X— X26.90 12—

Ultimele 5 / 5: Hannover U19 marchează 4.0 și primește 2.6. TSV Havelse U19 0.2 / 4.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 87% · Egal 9% · Oaspete 4%

Goluri / meci

4.0 + 0.2

Peste 2.5

1.38 · forma 100% / 80%

GG

Da 3.45 · Nu 1.26

Analiză Hannover U19 – TSV Havelse U19

Hannover U19 o primește pe TSV Havelse U19 duminică, 18 octombrie, ora 14:00 (ora României), în DFB Nachwuchsliga U19 (Germania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Hannover U19 are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 20 de goluri marcate și 13 goluri primite (4,0 marcate și 2,6 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. TSV Havelse U19 are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 1 gol marcate și 23 de goluri primite (0,2 marcate și 4,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Hannover U19 stă mai bine, cu o diferență de 2,60 puncte pe meci.

În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 08.08.2026, TSV Havelse U19 0–3 Hannover U19. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.03 / 10.00 / 25.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 87% pentru Hannover U19, 9% pentru egal și 4% pentru TSV Havelse U19. Favorită e Hannover U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.38 și sub 2.5 la 2.65, adică 66% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 3.45 și Nu la 1.26.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (4,00 – 1,40) și cele deduse din cote (2,94 – 0,45) și ajunge la 3,47 goluri estimate pentru Hannover U19 și 0,92 pentru TSV Havelse U19, adică 4,39 în total. Cu aceste valori, Hannover U19 câștigă în 84% din cazuri, egalul iese în 10%, iar TSV Havelse U19 câștigă în 6%. Peste 2.5 goluri are 82%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor exact este 3–0, cu 8,6%.

Statistici-cheie
IndicatorHannover U19TSV Havelse U19
Meciuri analizate55
V-E-Î4-1-00-0-5
Puncte / meci2,600,00
Goluri marcate (medie)20 (4,0)1 (0,2)
Goluri primite (medie)13 (2,6)23 (4,6)
% Peste 2.5100%80%
% GG100%20%
Victorii H2H (1 meciuri)10
Goluri estimate (model)3,470,92
Șanse de victorie (model)84%6%

Goluri estimate

3,47 – 0,92 · total 4,39

1X2 model

84% · 10% · 6%

Peste 2.5 model

82% · cotă corectă 1.22

GG model

58% · cotă corectă 1.72

Distribuția golurilor
1%0
5%1
12%2
18%3
19%4
45%5+

Sub 2.5: 18% · Peste 2.5: 82% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Hannover U19 ↓ / TSV Havelse. →012345
0 1,2 1,1 0,5 0,2 0,0 0,0
1 4,3 4,0 1,8 0,6 0,1 0,0
2 7,5 6,9 3,2 1,0 0,2 0,0
3 8,6 7,9 3,7 1,1 0,3 0,0
4 7,5 6,9 3,2 1,0 0,2 0,0
5 5,2 4,8 2,2 0,7 0,2 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Hannover U19, coloane = goluri TSV Havelse U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Hannover U19. Hannover U19 primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: TSV Havelse U19. TSV Havelse U19 primește 4,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Atac anemic: TSV Havelse U19. TSV Havelse U19 a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 5,40 goluri, cotele doar 3,39. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Hannover U19 are 84% în model (cotă corectă 1.19), dar cota 1.03 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 82% în model (cotă corectă 1.22), iar cota 1.38 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 58% în model (cotă corectă 1.72), iar cota 3.45 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 3–0 (8,6%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
4.0
Goluri / meci
0.2
2.6
Primite / meci
4.6
80%
Victorii
0%
100%
Peste 2.5
80%
100%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Hannover U19 – TSV Havelse U19?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Hannover U19 – TSV Havelse U19?

Meciul face parte din DFB Nachwuchsliga U19 (Germania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Hannover U19 – TSV Havelse U19?

Cotele 1X2 sunt 1.03 / 10.00 / 25.00. Fără marjă, asta înseamnă 87% pentru Hannover U19, 9% egal și 4% pentru TSV Havelse U19, cu Hannover U19 favorită la cota 1.03.

Câte goluri se așteaptă în Hannover U19 – TSV Havelse U19?

Modelul nostru estimează 4,39 goluri (3,47 pentru Hannover U19, 0,92 pentru TSV Havelse U19). Peste 2.5 goluri are 82%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor este 3–0.

Alte meciuri din DFB Nachwuchsliga U19
17.10
14:00
Ulm U19 – Hoffenheim U19 1–1