Germania Am. · DFB Nachwuchsliga U19
Preussen Munster U19 – Paderborn U19
Ultimele 5 / 5: Preussen Munster U19 marchează 2.6 și primește 1.2. Paderborn U19 1.4 / 2.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 67% · Egal 18% · Oaspete 15%
Goluri / meci
2.6 + 1.4
Peste 2.5
1.23 · forma 80% / 80%
GG
Da 1.44 · Nu 2.60
Analiză Preussen Munster U19 – Paderborn U19
Preussen Munster U19 o primește pe Paderborn U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în DFB Nachwuchsliga U19 (Germania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Preussen Munster U19 are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 6 goluri primite (2,6 marcate și 1,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Paderborn U19 are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 12 goluri primite (1,4 marcate și 2,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Preussen Munster U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,80 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Preussen Munster U19 a câștigat 1, Paderborn U19 a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 3. Ultima întâlnire, pe 08.08.2026, s-a terminat Paderborn U19 0–3 Preussen Munster U19.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.33 / 5.10 / 6.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,5% pe piața asta), rămân 67% pentru Preussen Munster U19, 18% pentru egal și 15% pentru Paderborn U19. Favorită e Preussen Munster U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.23 și sub 2.5 la 3.40, adică 73% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.44 și Nu la 2.60.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,50 – 1,30) și cele deduse din cote (2,62 – 1,20) și ajunge la 2,56 goluri estimate pentru Preussen Munster U19 și 1,25 pentru Paderborn U19, adică 3,81 în total. Cu aceste valori, Preussen Munster U19 câștigă în 66% din cazuri, egalul iese în 17%, iar Paderborn U19 câștigă în 17%. Peste 2.5 goluri are 73%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,1%.
| Indicator | Preussen Munster U19 | Paderborn U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-0-1 | 1-0-4 |
| Puncte / meci | 2,40 | 0,60 |
| Goluri marcate (medie) | 13 (2,6) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 12 (2,4) |
| % Peste 2.5 | 80% | 80% |
| % GG | 60% | 60% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 1 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 2,56 | 1,25 |
| Șanse de victorie (model) | 66% | 17% |
Goluri estimate
2,56 – 1,25 · total 3,81
1X2 model
66% · 17% · 17%
Peste 2.5 model
73% · cotă corectă 1.37
GG model
66% · cotă corectă 1.52
Sub 2.5: 27% · Peste 2.5: 73% · total goluri în 90 de minute
| Preussen Mu. ↓ / Paderborn U. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,2 | 2,8 | 1,7 | 0,7 | 0,2 | 0,1 |
| 1 | 5,7 | 7,1 | 4,4 | 1,8 | 0,6 | 0,1 |
| 2 | 7,3 | 9,1 | 5,7 | 2,4 | 0,7 | 0,2 |
| 3 | 6,2 | 7,7 | 4,8 | 2,0 | 0,6 | 0,2 |
| 4 | 4,0 | 5,0 | 3,1 | 1,3 | 0,4 | 0,1 |
| 5 | 2,0 | 2,5 | 1,6 | 0,7 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Preussen Munster U19, coloane = goluri Paderborn U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Paderborn U19. Paderborn U19 primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Preussen Munster U19 are 66% în model (cotă corectă 1.52), dar cota 1.33 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37), dar cota 1.23 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 66% în model (cotă corectă 1.52), iar cota 1.44 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 08.08.26 | Paderborn U19 – Preussen Munster U19 | 0–1 | 0–3 |
| 06.12.25 | Paderborn U19 – Preussen Munster U19 | 1–1 | 2–1 |
| 21.09.25 | Preussen Munster U19 – Paderborn U19 | 1–2 | 2–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Preussen Munster U19 – Paderborn U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Preussen Munster U19 – Paderborn U19?
Meciul face parte din DFB Nachwuchsliga U19 (Germania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Preussen Munster U19 – Paderborn U19?
Cotele 1X2 sunt 1.33 / 5.10 / 6.00. Fără marjă, asta înseamnă 67% pentru Preussen Munster U19, 18% egal și 15% pentru Paderborn U19, cu Preussen Munster U19 favorită la cota 1.33.
Câte goluri se așteaptă în Preussen Munster U19 – Paderborn U19?
Modelul nostru estimează 3,81 goluri (2,56 pentru Preussen Munster U19, 1,25 pentru Paderborn U19). Peste 2.5 goluri are 73%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor este 2–1.