Vineri16 octombrie
Live 55 Pune pont

Germania Am.Germania Am. · DFB Nachwuchsliga U19

Hansa Rostock U19 – Berliner AK 07 U19

Hansa Rostock U19
ÎÎÎÎE
14:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Berliner AK 07 U19
VÎVÎÎ
13.70 X4.60 21.60
1X2.05 X21.19 121.12

Ultimele 5 / 5: Hansa Rostock U19 marchează 2.8 și primește 3.8. Berliner AK 07 U19 1.6 / 2.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 24% · Egal 20% · Oaspete 56%

Goluri / meci

2.8 + 1.6

Peste 2.5

— · forma 100% / 100%

GG

—

Analiză Hansa Rostock U19 – Berliner AK 07 U19

Hansa Rostock U19 o primește pe Berliner AK 07 U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în DFB Nachwuchsliga U19 (Germania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Hansa Rostock U19 are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 14 goluri marcate și 19 goluri primite (2,8 marcate și 3,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Berliner AK 07 U19 are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 13 goluri primite (1,6 marcate și 2,6 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Berliner AK 07 U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Hansa Rostock U19 a câștigat 2, Berliner AK 07 U19 a câștigat 3, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 5,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 5. Ultima întâlnire, pe 09.08.2026, s-a terminat Berliner AK 07 U19 4–1 Hansa Rostock U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.70 / 4.60 / 1.60. După ce scoatem marja (aproximativ 11,3% pe piața asta), rămân 24% pentru Hansa Rostock U19, 20% pentru egal și 56% pentru Berliner AK 07 U19. Favorită e Berliner AK 07 U19.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,70 goluri estimate pentru Hansa Rostock U19 și 2,70 pentru Berliner AK 07 U19, adică 5,40 în total. Cu aceste valori, Hansa Rostock U19 câștigă în 41% din cazuri, egalul iese în 18%, iar Berliner AK 07 U19 câștigă în 41%. Peste 2.5 goluri are 91%, GG are 87%, iar cel mai probabil scor exact este 2–2, cu 6,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 17 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorHansa Rostock U19Berliner AK 07 U19
Meciuri analizate55
V-E-Î0-1-42-0-3
Puncte / meci0,201,20
Goluri marcate (medie)14 (2,8)8 (1,6)
Goluri primite (medie)19 (3,8)13 (2,6)
% Peste 2.5100%100%
% GG100%80%
Victorii H2H (5 meciuri)23
Goluri estimate (model)2,702,70
Șanse de victorie (model)41%41%

Goluri estimate

2,70 – 2,70 · total 5,40

1X2 model

41% · 18% · 41%

Peste 2.5 model

91% · cotă corectă 1.10

GG model

87% · cotă corectă 1.15

Distribuția golurilor
0%0
2%1
7%2
12%3
16%4
63%5+

Sub 2.5: 9% · Peste 2.5: 91% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Hansa Rosto. ↓ / Berliner AK. →012345
0 0,5 1,2 1,6 1,5 1,0 0,5
1 1,2 3,3 4,4 4,0 2,7 1,5
2 1,6 4,4 6,0 5,4 3,6 2,0
3 1,5 4,0 5,4 4,9 3,3 1,8
4 1,0 2,7 3,6 3,3 2,2 1,2
5 0,5 1,5 2,0 1,8 1,2 0,6

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Hansa Rostock U19, coloane = goluri Berliner AK 07 U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Hansa Rostock U19. Hansa Rostock U19 primește 3,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Berliner AK 07 U19. Berliner AK 07 U19 primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Hansa Rostock U19 41%, egal 18%, Berliner AK 07 U19 41%. Peste 2.5 goluri are 91% în model (cotă corectă 1.10). Ambele marchează (GG) are 87% în model (cotă corectă 1.15). Scorul cel mai probabil: 2–2 (6,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.8
Goluri / meci
1.6
3.8
Primite / meci
2.6
0%
Victorii
40%
100%
Peste 2.5
100%
100%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Hansa Rostock U19 – Berliner AK 07 U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Hansa Rostock U19 – Berliner AK 07 U19?

Meciul face parte din DFB Nachwuchsliga U19 (Germania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Hansa Rostock U19 – Berliner AK 07 U19?

Cotele 1X2 sunt 3.70 / 4.60 / 1.60. Fără marjă, asta înseamnă 24% pentru Hansa Rostock U19, 20% egal și 56% pentru Berliner AK 07 U19, cu Berliner AK 07 U19 favorită la cota 1.60.

Câte goluri se așteaptă în Hansa Rostock U19 – Berliner AK 07 U19?

Modelul nostru estimează 5,40 goluri (2,70 pentru Hansa Rostock U19, 2,70 pentru Berliner AK 07 U19). Peste 2.5 goluri are 91%, GG are 87%, iar cel mai probabil scor este 2–2.

Alte meciuri din DFB Nachwuchsliga U19
17.10
12:00
Freiburg U19 – Augsburg U19 1.703.70
17.10
14:00
Ulm U19 – Hoffenheim U19 8.801.17