Germania Am. · DFB Nachwuchsliga U19
Ulm U19 – Hoffenheim U19
Ultimele 5 / 5: Ulm U19 marchează 1.6 și primește 1.4. Hoffenheim U19 1.0 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 10% · Egal 14% · Oaspete 76%
Goluri / meci
1.6 + 1.0
Peste 2.5
1.25 · forma 60% / 40%
GG
Da 1.69 · Nu 2.05
Analiză Ulm U19 – Hoffenheim U19
Ulm U19 o primește pe Hoffenheim U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în DFB Nachwuchsliga U19 (Germania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Ulm U19 are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 7 goluri primite (1,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Hoffenheim U19 are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 6 goluri primite (1,0 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Ulm U19 a câștigat 0, Hoffenheim U19 a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 08.08.2026, s-a terminat Hoffenheim U19 2–1 Ulm U19.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 8.80 / 6.50 / 1.17. După ce scoatem marja (aproximativ 12,2% pe piața asta), rămân 10% pentru Ulm U19, 14% pentru egal și 76% pentru Hoffenheim U19. Favorită e Hoffenheim U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.25 și sub 2.5 la 3.30, adică 73% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.69 și Nu la 2.05.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 1,20) și cele deduse din cote (0,95 – 2,82) și ajunge la 1,17 goluri estimate pentru Ulm U19 și 2,01 pentru Hoffenheim U19, adică 3,18 în total. Cu aceste valori, Ulm U19 câștigă în 22% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Hoffenheim U19 câștigă în 57%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,8%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 12 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Ulm U19 | Hoffenheim U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 1-3-1 |
| Puncte / meci | 0,80 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 60% | 80% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,17 | 2,01 |
| Șanse de victorie (model) | 22% | 57% |
Goluri estimate
1,17 – 2,01 · total 3,18
1X2 model
22% · 21% · 57%
Peste 2.5 model
62% · cotă corectă 1.61
GG model
60% · cotă corectă 1.67
Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute
| Ulm U19 ↓ / Hoffenheim . → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,2 | 8,4 | 8,4 | 5,6 | 2,8 | 1,1 |
| 1 | 4,9 | 9,8 | 9,8 | 6,6 | 3,3 | 1,3 |
| 2 | 2,8 | 5,7 | 5,7 | 3,9 | 1,9 | 0,8 |
| 3 | 1,1 | 2,2 | 2,2 | 1,5 | 0,8 | 0,3 |
| 4 | 0,3 | 0,7 | 0,7 | 0,4 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Ulm U19, coloane = goluri Hoffenheim U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,60 goluri, cotele doar 3,76. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Favorit fără formă. Hoffenheim U19 e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 12,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Hoffenheim U19 are 57% în model (cotă corectă 1.75), dar cota 1.17 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61), dar cota 1.25 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 60% în model (cotă corectă 1.67), iar cota 1.69 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 08.08.26 | Hoffenheim U19 – Ulm U19 | 1–0 | 2–1 |
| 31.08.24 | Hoffenheim U19 – Ulm U19 | 2–0 | 5–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Ulm U19 – Hoffenheim U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Ulm U19 – Hoffenheim U19?
Meciul face parte din DFB Nachwuchsliga U19 (Germania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Ulm U19 – Hoffenheim U19?
Cotele 1X2 sunt 8.80 / 6.50 / 1.17. Fără marjă, asta înseamnă 10% pentru Ulm U19, 14% egal și 76% pentru Hoffenheim U19, cu Hoffenheim U19 favorită la cota 1.17.
Câte goluri se așteaptă în Ulm U19 – Hoffenheim U19?
Modelul nostru estimează 3,18 goluri (1,17 pentru Ulm U19, 2,01 pentru Hoffenheim U19). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor este 1–1.