Germania Am. · DFB Nachwuchsliga U19
Borussia Dortmund U19 – Rot-Weiss Oberhausen U19
Ultimele 5 / 5: Borussia Dortmund U19 marchează 2.8 și primește 1.2. Rot-Weiss Oberhausen U19 0.8 / 2.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 79% · Egal 13% · Oaspete 8%
Goluri / meci
2.8 + 0.8
Peste 2.5
1.40 · forma 60% / 60%
GG
Da 2.12 · Nu 1.65
Analiză Borussia Dortmund U19 – Rot-Weiss Oberhausen U19
Borussia Dortmund U19 o primește pe Rot-Weiss Oberhausen U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în DFB Nachwuchsliga U19 (Germania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Borussia Dortmund U19 are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 14 goluri marcate și 6 goluri primite (2,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Rot-Weiss Oberhausen U19 are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 14 goluri primite (0,8 marcate și 2,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Borussia Dortmund U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.
În ultimele 1 întâlniri directe din baza noastră, Borussia Dortmund U19 a câștigat 1, Rot-Weiss Oberhausen U19 a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 6,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 1 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 1. Ultima întâlnire, pe 08.08.2026, s-a terminat Rot-Weiss Oberhausen U19 2–4 Borussia Dortmund U19.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.14 / 6.70 / 11.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,7% pe piața asta), rămân 79% pentru Borussia Dortmund U19, 13% pentru egal și 8% pentru Rot-Weiss Oberhausen U19. Favorită e Borussia Dortmund U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.40 și sub 2.5 la 2.60, adică 65% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.12 și Nu la 1.65.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,80 – 1,00) și cele deduse din cote (2,63 – 0,72) și ajunge la 2,72 goluri estimate pentru Borussia Dortmund U19 și 0,86 pentru Rot-Weiss Oberhausen U19, adică 3,58 în total. Cu aceste valori, Borussia Dortmund U19 câștigă în 77% din cazuri, egalul iese în 14%, iar Rot-Weiss Oberhausen U19 câștigă în 9%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor exact este 2–0, cu 10,3%.
| Indicator | Borussia Dortmund U19 | Rot-Weiss Oberhausen U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-2-1 | 0-0-5 |
| Puncte / meci | 1,60 | 0,00 |
| Goluri marcate (medie) | 14 (2,8) | 4 (0,8) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 14 (2,8) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 80% | 40% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 2,72 | 0,86 |
| Șanse de victorie (model) | 77% | 9% |
Goluri estimate
2,72 – 0,86 · total 3,58
1X2 model
77% · 14% · 9%
Peste 2.5 model
69% · cotă corectă 1.45
GG model
54% · cotă corectă 1.85
Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute
| Borussia Do. ↓ / Rot-Weiss O. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,8 | 2,4 | 1,0 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 1 | 7,6 | 6,5 | 2,8 | 0,8 | 0,2 | 0,0 |
| 2 | 10,3 | 8,9 | 3,8 | 1,1 | 0,2 | 0,0 |
| 3 | 9,3 | 8,0 | 3,5 | 1,0 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 6,4 | 5,5 | 2,4 | 0,7 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 3,5 | 3,0 | 1,3 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Borussia Dortmund U19, coloane = goluri Rot-Weiss Oberhausen U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Rot-Weiss Oberhausen U19. Rot-Weiss Oberhausen U19 primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Borussia Dortmund U19 are 77% în model (cotă corectă 1.30), dar cota 1.14 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.40 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 2–0 (10,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 08.08.26 | Rot-Weiss Oberhausen U19 – Borussia Dortmund U19 | 0–4 | 2–4 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Borussia Dortmund U19 – Rot-Weiss Oberhausen U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Borussia Dortmund U19 – Rot-Weiss Oberhausen U19?
Meciul face parte din DFB Nachwuchsliga U19 (Germania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Borussia Dortmund U19 – Rot-Weiss Oberhausen U19?
Cotele 1X2 sunt 1.14 / 6.70 / 11.00. Fără marjă, asta înseamnă 79% pentru Borussia Dortmund U19, 13% egal și 8% pentru Rot-Weiss Oberhausen U19, cu Borussia Dortmund U19 favorită la cota 1.14.
Câte goluri se așteaptă în Borussia Dortmund U19 – Rot-Weiss Oberhausen U19?
Modelul nostru estimează 3,58 goluri (2,72 pentru Borussia Dortmund U19, 0,86 pentru Rot-Weiss Oberhausen U19). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor este 2–0.