Vineri16 octombrie
Live 4 Pune pont

PanamaPanama · Liga Prom

Umecit II – Sporting San Miguelito II

Umecit II
EÎÎÎÎ
04:00 Sâmbătă, 17 octombrie
12.60 X3.30 22.37
1X1.45 X21.39 121.24

Ultimele 5 / 5: Umecit II marchează 1.2 și primește 3.0. Sporting San Miguelito II 1.0 / 1.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 35% · Egal 27% · Oaspete 38%

Goluri / meci

1.2 + 1.0

Peste 2.5

1.68 · forma 60% / 60%

GG

Da 1.58 · Nu 2.25

Analiză Umecit II – Sporting San Miguelito II

Umecit II o primește pe Sporting San Miguelito II Sâmbătă, 17 octombrie, ora 04:00 (ora României), în Liga Prom (Panama). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Umecit II are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 15 goluri primite (1,2 marcate și 3,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Sporting San Miguelito II are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 9 goluri primite (1,0 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Sporting San Miguelito II stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.

În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Umecit II a câștigat 2, Sporting San Miguelito II a câștigat 5, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,4 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 8. Ultima întâlnire, pe 12.04.2026, s-a terminat Umecit II 5–0 Sporting San Miguelito II.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.60 / 3.30 / 2.37. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 35% pentru Umecit II, 27% pentru egal și 38% pentru Sporting San Miguelito II. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.68 și sub 2.5 la 2.05, adică 55% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.58 și Nu la 2.25.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 2,00) și cele deduse din cote (1,40 – 1,48) și ajunge la 1,45 goluri estimate pentru Umecit II și 1,74 pentru Sporting San Miguelito II, adică 3,19 în total. Cu aceste valori, Umecit II câștigă în 32% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Sporting San Miguelito II câștigă în 45%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,4%.

Statistici-cheie
IndicatorUmecit IISporting San Miguelito II
Meciuri analizate55
V-E-Î0-1-42-0-3
Puncte / meci0,201,20
Goluri marcate (medie)6 (1,2)5 (1,0)
Goluri primite (medie)15 (3,0)9 (1,8)
% Peste 2.560%60%
% GG40%40%
Victorii H2H (8 meciuri)25
Goluri estimate (model)1,451,74
Șanse de victorie (model)32%45%

Goluri estimate

1,45 – 1,74 · total 3,19

1X2 model

32% · 23% · 45%

Peste 2.5 model

62% · cotă corectă 1.61

GG model

63% · cotă corectă 1.59

Distribuția golurilor
4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Umecit II ↓ / Sporting Sa. →012345
0 4,1 7,2 6,2 3,6 1,6 0,5
1 6,0 10,4 9,0 5,2 2,3 0,8
2 4,3 7,5 6,6 3,8 1,7 0,6
3 2,1 3,6 3,2 1,8 0,8 0,3
4 0,8 1,3 1,1 0,7 0,3 0,1
5 0,2 0,4 0,3 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Umecit II, coloane = goluri Sporting San Miguelito II.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Umecit II. Umecit II primește 3,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Sporting San Miguelito II. Sporting San Miguelito II primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,50 goluri, cotele doar 2,88. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

șansă dublă X2 are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.39 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 1.68 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 63% în model (cotă corectă 1.59), iar cota 1.58 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
1.0
3.0
Primite / meci
1.8
0%
Victorii
40%
60%
Peste 2.5
60%
40%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Umecit II – Sporting San Miguelito II?

Meciul începe Sâmbătă, 17 octombrie, ora 04:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Umecit II – Sporting San Miguelito II?

Meciul face parte din Liga Prom (Panama). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Umecit II – Sporting San Miguelito II?

Cotele 1X2 sunt 2.60 / 3.30 / 2.37. Fără marjă, asta înseamnă 35% pentru Umecit II, 27% egal și 38% pentru Sporting San Miguelito II, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Umecit II – Sporting San Miguelito II?

Modelul nostru estimează 3,19 goluri (1,45 pentru Umecit II, 1,74 pentru Sporting San Miguelito II). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Liga Prom
16.10
04:15
Panama City – Arabe Unido II 2.173.00
17.10
00:00
San Martin – Alianza FC II 2.302.70
17.10
04:15
Panama City – Arabe Unido II 2.103.05
09.10
00:00
Tauro II – Chorrillo FC 1–2