FK Poprad – Partizan Bardejov
Ultimele 5 / 5: FK Poprad marchează 1.4 și primește 1.4. Partizan Bardejov 1.8 / 2.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 43% · Egal 27% · Oaspete 31%
Goluri / meci
1.4 + 1.8
Peste 2.5
1.68 · forma 40% / 100%
GG
Da 1.59 · Nu 2.22
Analiză FK Poprad – Partizan Bardejov
FK Poprad o primește pe Partizan Bardejov sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:30 (ora României), în 3. Liga (Slovacia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
FK Poprad are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 7 goluri primite (1,4 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Partizan Bardejov are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 11 goluri primite (1,8 marcate și 2,2 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, FK Poprad a câștigat 2, Partizan Bardejov a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 19.07.2026, s-a terminat FK Poprad 2–3 Partizan Bardejov.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.12 / 3.35 / 2.95. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 43% pentru FK Poprad, 27% pentru egal și 31% pentru Partizan Bardejov. Favorită e FK Poprad. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.68 și sub 2.5 la 2.05, adică 55% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.59 și Nu la 2.22.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,80 – 1,60) și cele deduse din cote (1,57 – 1,31) și ajunge la 1,69 goluri estimate pentru FK Poprad și 1,45 pentru Partizan Bardejov, adică 3,14 în total. Cu aceste valori, FK Poprad câștigă în 43% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Partizan Bardejov câștigă în 33%. Peste 2.5 goluri are 61%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,6%.
| Indicator | FK Poprad | Partizan Bardejov |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 2-0-3 |
| Puncte / meci | 1,40 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 11 (2,2) |
| % Peste 2.5 | 40% | 100% |
| % GG | 60% | 80% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 2 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,69 | 1,45 |
| Șanse de victorie (model) | 43% | 33% |
Goluri estimate
1,69 – 1,45 · total 3,14
1X2 model
43% · 24% · 33%
Peste 2.5 model
61% · cotă corectă 1.64
GG model
62% · cotă corectă 1.61
Sub 2.5: 39% · Peste 2.5: 61% · total goluri în 90 de minute
| FK Poprad ↓ / Partizan Ba. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,3 | 6,3 | 4,6 | 2,2 | 0,8 | 0,2 |
| 1 | 7,3 | 10,6 | 7,7 | 3,7 | 1,3 | 0,4 |
| 2 | 6,2 | 9,0 | 6,5 | 3,1 | 1,1 | 0,3 |
| 3 | 3,5 | 5,0 | 3,7 | 1,8 | 0,6 | 0,2 |
| 4 | 1,5 | 2,1 | 1,5 | 0,7 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,5 | 0,7 | 0,5 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri FK Poprad, coloane = goluri Partizan Bardejov.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Partizan Bardejov. Partizan Bardejov primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,40 goluri, cotele doar 2,88. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: FK Poprad 43%, egal 24%, Partizan Bardejov 33%. Peste 2.5 goluri are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.68 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 1.59 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 19.07.26 | FK Poprad – Partizan Bardejov | — | 2–3 |
| 05.04.25 | Partizan Bardejov – FK Poprad | — | 0–1 |
| 07.09.24 | FK Poprad – Partizan Bardejov | 2–0 | 3–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe FK Poprad – Partizan Bardejov?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă FK Poprad – Partizan Bardejov?
Meciul face parte din 3. Liga (Slovacia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre FK Poprad – Partizan Bardejov?
Cotele 1X2 sunt 2.12 / 3.35 / 2.95. Fără marjă, asta înseamnă 43% pentru FK Poprad, 27% egal și 31% pentru Partizan Bardejov, cu FK Poprad favorită la cota 2.12.
Câte goluri se așteaptă în FK Poprad – Partizan Bardejov?
Modelul nostru estimează 3,14 goluri (1,69 pentru FK Poprad, 1,45 pentru Partizan Bardejov). Peste 2.5 goluri are 61%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor este 1–1.